AKG N200A Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

AKG çok eski bir marka olmasına rağmen hala kalitesini koruyor. Samsung tarafından satın alınan AKG’yi Harman yönetiyor. N200 serisi ile de kablosuz kulaklık modelleri arasında yer edinmeyi başardı. Tasarım ve performans olarak N200A modelini biz çok başarılı bulduk. Boynunuza takabileceğiniz gibi kablosu üzerinde de bir kontrol kumandası bulunuyor.

Sevdiklerimiz

 • Tasarım
 • Fiyat/performans

Sevmediklerimiz

 • Yok

Teknik Özellikleri

 • Bağlantı Tipi: Kablosuz
 • Hassasiyet: 112 dB
 • Empedans: 16 Ohm
 • Maksimum Güç: 4 mW
 • Mikrofon: Var
 • Uzaktan Kumanda: Var
 • Sürücü Çapı: 8.6 mm
 • Ses Çıkışı: Stereo
 • Kullanım Süresi: 8 saat
 • Bluetooth: 4.1
AKG N200A Kablosuz Kulaklık İncelemesi
AKG N200A Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Tasarım

AKG N200A’nın paketlemesi bizi oldukça etkiledi. Sünger bir paket içerisinde bütün malzemeler muhafaza edilmiş. USB kablosu, koruma kılıfı, 3 farklı boydaki silikon ve kulak ucu, temizleme aparatı ve belgeleri bulunuyor. Kalın koruma kılıfının bulunması AKG N200A’yı premium hissettiriyor.

Kulaklıklar rakiplerinin boyutlarına göre biraz daha küçük. Renk seçimi olarak da siyah, beyaz ve yeşil gibi seçenekleriniz bulunuyor. Kulaklıklar standart silikon uçlu, eğer sizin kulağınıza halihazırda gelen silikon uç uymazsa gelen yedek silikon uçları deneyerek kendinize en uygun olan boyutu bulabilirsiniz. Kablosu da örme olduğundan dayanıklı ve 60 santim uzunluğunda.

Kablonun üzerinde bir de kontrol kumandası bulunuyor. Ayrıca o kısım mikrofonu ve bataryayı üzerinde bulunduruyor. Kumanda üzerinde ise birkaç tane buton bulunuyor. Kulaklıklar mıknatıslı olduğundan birbirine kolayca tutunarak karışmasını önlüyor.

Performans

Ses kalitesi çok iyi olduğundan gün içerisinde kullanmaktan fazlaca keyif alacağınızdan eminiz. Sesler dengeli ve birbirine iyi karışmış olduğundan her türde müzik ile uyumlu. Bazı durumlarda ses seviyesi bize çok fazla gelse de kalitesi değişmiyor. Silikon uçlarından dolayı da kulağınızda saatlerce sizi rahatsız etmeden sabit olarak kalıyor. Pasif gürültü engelleme konusundaki başarısına da değinmeden geçmeyelim. Kullanım süresinden de bahsedecek olursak, biz iki kere şarj ettik ve her seferinde 8 saatlik bir kullanım elde ettik.

AKG N200A’da ayrıca ambiyans ve konuşma modu desteği bulunuyor. Ambiyans modu etrafınızdaki sesleri duymanızı sağlar, konuşma modu ise gerektiğinde kulaklıklarınızı çıkartmadan karşınızdaki ile konuşmanızı sağlar. Bu özellikleri kulaklığın kontrol butonundan seçebilirsiniz. Bu iki özellik de çok kullanışlı ve günlük olarak kullanımınızı kolaylaştırıyor.

AKG N200A Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Sonuç

AKG N200A uygun fiyatı, özgün tasarımı ve kullanım rahatlığıyla kullanıcılarını hayalkırıklığına uğratmayacak bir kulaklık modeli. Bu fiyata premium hissiyatı veren AKG N200A’yı 300 TL ile 500 TL arasında teknoloji marketlerinden ve sanal alışveriş sitelerinden satın alabilirsiniz. Samsung, kendi kulaklık modelleri bir yana AKG N200 serisiyle, sevenlerine farklı bir kulaklık modeli ile yüksek performans sunuyor. Eğer günlük olarak kullanabileceğiniz bir kulaklık arıyorsanız AKG N200A’ya göz atabilirsiniz.

AKG N200A Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0