Anker Soundcore Liberty 2 Pro Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

Soundcore Liberty 2, Anker’in Bluetooth 5.0 desteğiyle gelen kablosuz kulaklık modellerinden biri. Ayrıca Soundcore Liberty 2 Pro’da Qualcomm aptX desteği bulunuyor ve kulaklık toplamda 32 saate kadar kullanma süresi sunuyor. Anker markasını teknoloji alanında bilsek de kulaklıklarıyla popüler olan bir marka değildi fakat Liberty 2 Pro ile birlikte piyasada daha çok ses getirmeye başladı.

Sevdiklerimiz

 • Soundcore uygulaması
 • Ses kalitesi
 • Uzun kullanım süresi

Sevmediklerimiz

 • Yok

Teknik Özellikleri

 • Suya Dayanıklılık: Var.
 • Akustik Yapı: Kapalı
 • IP Koruma Sınıfı (Su): IPX4.
 • Suya Dayanıklılık Türü: Sıçramaya Dayanıklı
 • Mikrofon: Var
 • Mikrofon Özelliği: Gürültü Engelleyici
 • Mikrofon: 4 Mikrofonlu
 • Uzaktan Kumanda: Var
 • Kumanda İşlevi: Çağrı Kontrol

Tasarım

Kulaklıkların tek bir renk seçeneği var, o da gri renk fakat bizce bu renk de oldukça iyi gözüküyor. Plastik yapıya sahip olan kulaklıklar ve şarj kutusu çoğunlukla mat bir bitişe sahip. Kulaklıkları temizlemesi kolay ve parlak bitişli kenarlar da oldukça şık duruyor. Kulaklıkları başka gerçek kablosuz kulaklıklarla yan yana getirirsek daha büyük olduklarını görebiliriz fakat biz deneme sürecimiz boyunca kulaklığın boyutunun bize bir sorun yaşattığını söyleyemeyiz. Oldukça hafif olduğundan dolayı da saatlerce kullanma konusunda bir sorun yaşamadık.

Kulaklıkların dış kısmında LED gösterge bulunuyor. Bu da çok şık bir görünüm sağlamış diyebiliriz. Kulaklıkların çok geniş alanı olmasına rağmen üzerinde bir dokunmatik kontrol bulunmuyor. Sadece kulaklıkların üzerinde bulunan butonlar ile birkaç işlem yapabiliyorsunuz. Bu butonları da Soundcore’un kendi uygulaması üzerinden kişiselleştirebilirsiniz. Butonlar biraz daha büyük olabilirdi, yine de bu şekilde de yeterli.

Silikon uçlu olduklarından dolayı da kulaklarınıza tam oturarak izolasyonu sağlamayı başarıyor. Eğer ki kulağınıza halihazırda gelen silikon uç uymazsa, kutudan çıkan diğer yedek uçları deneyebilirsiniz.

Anker Soundcore Liberty 2 Pro Kulaklık İncelemesi
Anker Soundcore Liberty 2 Pro Kulaklık İncelemesi

Şarj Kutusu

Şarj kutusu da kulaklıklar gibi gri renkli mat bir bitişe sahip. Yuvarlak yapısından dolayı tutması da oldukça kolay. Apple’ın AirPods modelinin şarj kutusuyla kıyaslayacak olursak, Soundcore Liberty 2 Pro modelinin şarj kutusu AirPods’un yanında biraz daha büyük kalıyor. Şarj kutusu ile ilgili en sevdiğimiz şey ise kulaklıkların şarj kutusu açılır açılmaz cihazınızla eşleşmesi.

Şarj kutusunun ön kısmında ise kalan bataryayı görebileceğiniz bir LED gösterge bulunuyor. Arkasında ise USB Type-C girişi ve eşleştirme butonu bulunuyor. Genel olarak sade bir tasarıma sahip olan Soundcore Liberty 2 Pro’nun tasarımını biz farklı bulduk ve beğendik.

Ses Kalitesi

Liberty 2 Pro, yüksek bir ses performansı sunuyor. Uygulaması üzerinden ayrıca kişisel olarak ayarlar yapabilirsiniz. Kulaklıklar yüksek frekanslarda güçlü bas sesleri sağlıyor. Bazen bas sesleri ve yüksek seviye sesler bize biraz fazla ve keskin gelse de genel olarak ses performansının iyi olduğunu söylememiz gerek.

Uygulama üzerinden yapabileceğiniz bir diğer güzel şey ise, ekolayzer ayarı yapabiliyor oluşunuz. İzolasyon konusunda da başarılı olan Soundcore Liberty 2 Pro kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor. Mikrofon konusuna geldiğimizde ise ses iletimini temiz ve net bir şekilde yaptığını test ettik.

Kullanım Süresi

Liberty Pro 2, tek seferde 8 saatlik bir kullanım süresi sunarak toplamda 32 saatlik bir bataryaya sahip. Bu süre de dinlediğiniz ses seviyesine göre değişebilir. Şarj etme kısmı ise oldukça kolay. Hızlı şarj desteği de bulunduğundan dolayı 10 dakika kadar kısa bir süre de 2 saatlik bir kullanım elde edebiliyorsunuz. Aynı zamanda kablosuz şarj desteği de bulunuyor.

Anker Soundcore Liberty 2 Pro Kulaklık İncelemesi
Anker Soundcore Liberty 2 Pro Kulaklık İncelemesi

Sonuç

Soundcore Liberty 2 Pro, genel olarak bakıldığında kullanım süresi ve ses kalitesi ile ilgileri çeken bir kulaklık modeli. Anker, bu modelinde dokunmatik kontrol desteği bulundurmamış olsa da butonlar ile ayarlama yapabilirsiniz. Ayrıca, her markanın sunmamış olduğu uygulama desteği ise Soundcore Liberty 2 Pro için büyük bir avantaj. Ülkemizde Anker Soundcore Liberty 2 Pro’yu teknoloji marketlerinden ve sanal alışveriş sitelerinden 950 TL ile 1100 TL arasında bir fiyata bulabilirsiniz. Çok uygun fiyatlı olmasa da, bizce Anker özgünlük konusunda oldukça başarılı bir iş çıkartmış. Ayrıca Soundcore Liberty 2 Pro, uzun süre kullanabileceğiniz bir kulaklık olduğundan dolayı fiyatını hak ediyor.

Anker Soundcore Liberty 2 Pro Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0