Anker SoundCore Life Note Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

Anker, SoundCore Life Note isimli True Wireless desteğine sahip yeni model kulaklığı ile kullanıcılarını uygun fiyatıyla oldukça şaşırtıyor. Şarj adaptörleri ve teknolojik aksesuar ürünleri kategorisinde bulunan en büyük markalardan biri olan Anker’i aramızda henüz tanımayanlarımız olabilir. Uluslararası piyasada teknoloji ürünleri ile oldukça ses getiren Anker, SoundCore serisi ile de yeni bir başarı daha elde etmiştir. SoundCore Life Note birçok Batı ülkesinde satışa sunulmamıştır fakat oldukça övgüler sunulan SoundCore Life’ın, P2 modelinden farklı olan özellikleri, tasarımı ve IP dayanıklılık seviyesi.

Sevdiklerimiz

 • Kullanım süresi uzunluğu
 • Ses kalitesi
 • Hızlı şarj desteği
 • Bluetooth 5.0 ve aptX desteği
 • Şık tasarımı
 • Fiyatına değecek özellikler

Sevmediklerimiz

 • Büyük şarj kutusu
 • Dokunmatik kontrollerde gecikme
 • Kontrolleri algılaması zor
 • Kulağı ağrıtıyor
 • Kulaklıklarda bulunan LED gösterge

Kutu İçeriği

 • Şarj kutusu
 • Kulaklık
 • Yedek 4 çift silikon uç
 • Type-C kablo
 • Garanti belgesi

Tasarım

Diğer True Wireless kablosuz kulaklıkları göz önünde bulunduracak olursak, SoundCore Life’ın şarj kutusu alternatiflerinin yanında daha büyük ve kaba kalıyor. Bunun da sebebinin 810mAh’lik bataryaya sahip olmasından gerçekleştiğini biliyoruz. Bir kablosuz kulaklık için oldukça fazla olan 810 mAh’lik batarya, toplamda 40 saatlik bir kullanım süresi sunuyor fakat cebinizde taşımak isterseniz, biraz zorlanabilirsiniz. Kulaklıklar şarj kutusunda bulunan mıknatıslar sayesinde rahatlıkla kutuyla bütünleşerek yerlerine oturuyorlar.

Anker SoundCore Lite modeli siyah ve beyaz renk alternatifiyle satışa sunulmuştur. Şarj kutusu, siz hangi rengi seçerseniz seçin, mat bir bitişe sahip. Ne kadar çok kullanırsanız kullanın, beyaz renkli model siyah renklisine göre daha çabuk kirlenebilir. Bizce Anker SoundCore Lite Note’un kulaklık tasarımı bu fiyat bandındaki en iyi kulaklık modellerinden biri. Apple’ın AirPods Pro ve ilk nesil AirPods’larında kullandığı tasarıma benzer bir iş çıkartmış. Kulaklıkların sarkıntıları çok uzun yapılmadığından ağırlığı dengeleyerek kulağınızda sabit kalıyor. Tek problem kulaklıklarda bulunan LED gösterge. Az önce de söylediğimiz gibi kulaklıklar siyah ve beyaz seçeneği ile geliyor. IPX5 dayanıklılık seviyesine sahip.

Anker SoundCore Life Note Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Anker SoundCore Life Note Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Kulağa Oturuşu

Köşeli tasarımından dolayı kulağa oldukça iyi bir şekilde oturan bu kulaklık gün içerisinde neredeyse hiç düşecek hale gelmiyor. Silikon uçları sayesinde kulağınızı iyice kaplayarak pasif gürültü engelleme özelliği sunuyor. Kutudan çıkan 4 çift silikon uç sayesinde kendinize en uygun olanını seçerek daha rahat edebilir, kulağınıza tam oturtarak gün içerisinde düşmemesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca, kulaklıkların şekli ve pasif gürültü engelleme özelliği sayesinde basları çok iyi hissettiriyor.

Kontroller

Anker SoundCore Life Note, dokunmatik kontrollerden ziyade fiziksel butonlarla kontrolü sağlamamıza imkan vermiş. Ses seviye kontrolü dışında neredeyse her kontrolü gerçekleştirebiliyorsunuz ki True Wireless bir kulaklıkta böyle bir kontrolün bulunmaması eksiklik. Bir sonraki parçaya geçmek için sağ kulaklığa iki kez, bir önceki parçaya da geri dönmek için sol kulaklığa iki kez basmanız gerekiyor. Bazen bu şekilde butonlara basmak işe yaramadığından daha fazla bastırmanız gerekiyor. Bu durum da kulaklığın kulağınızın içerisine kadar girmesini sağlayarak bir süre sonra ağrı yapıyor. Sesli asistana ulaşmak için de uzun süre basılı tutmanız yeterli olacaktır fakat bütün bu kontroller sırasında ciddi bir gecikme yaşanıyor. Bu durum da çoğu zaman rahatsız edici oluyor.

Peki Anker SoundCore Life Note ile oyun oynayabilir misiniz? Bluetooth 5.0 ve aptX desteği sayesinde düşük gecikme süresi ile oyunlarınızı oynayabilmeniz mümkün. Bağlantı problemi ve kopmalar yaşamadığımız Anker SoundCore Life Note, müzik dinlerken gayet güzel bir deneyim yaşatıyor. Aynı anda iki cihaz desteğini kullanıcılarına maalesef sunmuyor.

Oyun oynama konusuna gelirsek, her ne kadar oynamanız mümkün olsa da her kablosuz bağlantılı kulaklık modeli gibi, çok fazla lag oluyor. Eğer profesyonel bir oyuncuysanız kablolu kulaklık almanızı öneririz. Online rekabetçi oyunlarda lag oluyor ve lag ne kadar az olsa da biz bu kulaklığı oyun içi kullanımlar için önermiyoruz.

​Mikrofon Kalitesi

Daha önceleri test etme imkanı bulduğumuz True Wireless kulaklıklar arasında en iyi görüşme ses kalitesine sahip olan kulaklık Anker SoundCore Life Note diyebiliriz. Her bir kulaklıkta gürültü azaltma, cVc 8.0 teknolojiye sahip çevre gürültüsünü azaltan özelliği ve toplamda bulunan 4 mikrofonu ile geliyor. Yine de bazen robotik bir ses alabiliyorsunuz.

​Kullanım Süresi

SoundCore Life Note’un en çok satış yapma sebeplerinden biri, batarya kapasitesi. Kulaklıkların her biri kesintisiz 7 saatlik kullanım sunarken toplamda şarj kutusuyla birlikte 40 saat kullanım süresi sunuyor. Şarj kutusu diğer True Wireless kulaklıkların ortalama 400 mAh’lık şarj kapasitesinden neredeyse iki kat daha fazla. Ayrıca 10 dakikalık bir şarj ile 1 saatlik bir kullanım süresi elde edebiliyorsunuz. Bu fiyata da böyle bir şarj kapasitesine sahip bir kulaklık bulabilmek gerçekten güzel.

​Ses Kalitesi

Bu kadar özellikten bahsetmesine bahsettik ama iyi bir ses kalitesi olmadığı sürece bütün bunların hiçbir anlamı yok. Sevdiğiniz tonlara bağlı olarak, Anker SoundCore Life Note’un True Wireless özelliğine sahip kulaklıklar arasında en iyilerinden biri olduğunu hatta en iyisi olduğunu da söyleyebiliriz. Kulaklıkların her biri 6 mm’lik sürücülere sahip olmasına rağmen rakiplerinin 9 – 14 mm’lik sürücülerine göre Graphene sürücüleri sayesinde çok daha iyi bir ses kalitesi sunuyor.

​Ses Seviyeleri

Anker SoundCore Life Note bas seslerinde başarılı olsa da fazla güçlü hissettirmiyor. Orta ses seviyelerinde sizi gayet tatmin edecek dengeli ve temiz bir ses iletimi sağlıyor. Yüksek ses seviyelerinde ise bas sesleri dengesiz ve bu konuda sizi pek fazla tatmin edemiyor. Bu fiyat bandı arasında bulabileceğiniz en iyi kulaklıklardan biri olan SoundCore, bas ses severler için yeterli değil.

Anker SoundCore Life Note Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Anker SoundCore Life Note Kablosuz Kulaklık İncelemesi

​Sonuç

Eğer uygun bir fiyata True Wireless bir kulaklık arıyorsanız, ses kalitesi ve kullanım süresi ile Anker SoundCore Life Note sizi memnun edecektir. AptX desteği ve kullanım rahatlığı sayesinde de sizin için iyi bir seçim olacaktır. Eğer bas sesleri seviyorsanız, SoundCore Life Note’u eleyebilirsiniz. Bütçeye uygun True Wireless bir kulaklık dendiğinde akla ilk gelen Lypertek Tevi oluyor ki bu kulaklık da Anker SoundCore Life Note’a göre iki kat daha pahalı. Ülkemizde Lypertek Tevi henüz bulunmasa da SoundCore Life Note’a 400 – 650 TL arasında bir fiyata ulaşabilirsiniz.

Anker SoundCore Life Note Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0