Anker Soundcore Life Q10 İncelemesi
Anker Soundcore Life Q10 İncelemesi

Anker Soundcore Life Q10 Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

Anker, Soundcore markası ile ses endüstrisinde büyük bir çıkış gerçekleştirdi. Anker’in Soundcore serisi ürünleri oldukça kaliteli ve absürt olmayan fiyatıyla kulağa harika geliyor. Bu seriden bir model olan Anker Soundcore Life Q10 uygun fiyatıyla ve kalitesiyle ilgileri üzerine çekiyor. Bu model USB-C ve hızlı şarj desteği sunan Bluetooth 5.0 kablosuz kulak üstü kulaklıktır. Peki fiyat konusunda oldukça makul olan bu model kullanıcılarına ne sunuyor? Bu inceleme ile Anker Soundcore Life Q10 modelini derinlemesine inceleyerek, kutu içeriği dahil birçok konuda yorumlayacağız ve Anker Soundcore serisinin kalitesi konusunda oldukça iddialı.

Kutu İçeriği

Q10’un kutusu aslında Anker’in diğer modeller için kullandığı tasarımdan çok da farklı değil hatta daha basit bir tasarıma sahip. Birkaç farklı grafik tasarımı haricinde her zamanki kutu tasarımı ile neredeyse aynısı kullanılmış. Kulaklığın özellikleri de kutunun sağ ön tarafında yazmaktadır.

Kutunun üzerinde de bulunan Anker’in gerçekten 50 saatlik oynatma süresi iddiasını ve 40 mm sürücülerinin tanıtımını göreceksiniz. Kutuyu açtığımızda, genel sunumdan pek etkilendiğimizi söyleyemeyiz. Kulaklıklar plastik bir kılıf içerisinde geliyor ve çoğu kulaklık modellerinde de bunu görebilmeniz mümkün. Kutuda elbette kulaklığın kendisinin yanında USB-C kablosu ve bir de AUX kablosu bulunuyor. Bir taşıma çantası da olsa çok hoş olurdu.

Bu fiyata alabileceğiniz bir kulaklık için aslında karşılaştıklarımız gayet normal. Sonuçta, önemli olan kulaklığın kullanıcılarına sunduğu ses kalitesi, performansı ve rahatlığıdır. Öyleyse biraz da Anker’in Soundcore Q10 Life modelinin konfor ve tasarım konusuna değinelim.

Tasarım

Önceden hızlıca belirtmemiz gerek ki bu kulaklığın tasarımı oldukça şık ve sade. Dizaynı ve tasarımı profesyonel durmasıyla beraber olduğundan çok daha kaliteli bir görünüme sahip. Anker Soundcore Life Q10, kulaklarınıza rahatlıkla oturan esnek kafa bandına ve yumuşak süngerlerin kullanılmış olduğu kulaklıklara sahip. Bu sayede sizi izole ederek alacağınız oyun, müzik deneyimini oldukça arttırıyor.

Anker Soundcore Life Q10 İncelemesi
Anker Soundcore Life Q10 İncelemesi

Renk seçeneklerinden bahsedecek olursak, siyah, kırmızı, mavi ve klasik siyah seçeneği ile birlikte satışa sunuluyor. Bunlar abartısız ve daha profesyonel bir görünüme sahip olduğundan renklerin her birini rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Ancak kişisel olarak yorum yapacak olursak, biz en çok mavi renkli modelini varyant ve kaplama kalitesini de göz önünde bulundurarak daha çok beğendik.

Plastik bir yapıya sahip olmasına rağmen oldukça sağlam olan Anker Q10, kullanıcılarına uzun ömürlü bir kulaklık modeli sunarak bizleri bir süre sonra hayal kırıklığına uğratmıyor. İnanılmaz derecede sağlam olan bu kulaklıklar ayrıca, ucuz ve kalitesiz bir hissiyat vermiyor.

Daha kolay taşıyabilmeniz için katlanabilir yapıya sahip olan Anker evde ya da dışarıda kullanımınızı kolaylaştırıyor. Yani bu modeli katlayarak çantanıza atabilir ve gününüze rahatlıkla devam edebilirsiniz. Tek problemi, kulak kısmının dönmüyor olması. Eğer boynunuza asarak dolaşmayı hayal ediyorsanız biraz kayal kırıklığına uğrayacaksınız çünkü kulaklık kapakları dönebilir bir yapıya sahip değil.

Genel olarak Anker, tasarım ve dizayn konusunda sadeliği koruyarak oldukça harika bir iş çıkartmış. Yanlardaki, turuncu renkteki ince “Soundcore” yazısı gayet hoş duruyor. Ayrıca kulaklıkların yan tarafında bir düğme bulunuyor.

Dokunsal olan ve parmaklarınızla rahatlıkla hissedebileceğiniz bu tuşların haricinde bir de mikrofon var. Oldukça kaliteli görüşmeler gerçekleştirmenizi sağlayan bu mikrofon her ne kadar çok iyi olmasa da işinizi çok rahat görecektir.

Ses Kalitesi

Eğer ki ses kalitesini tarif edecek olursak, bahsetmemiz gereken iki kelime var, ses yüksekliği ve bas. Bu kelimeler kulaklığı hemen hemen özetliyor. Anker bu kulaklık modelini çoğunlukla bas ağırlıklı olarak pazarlıyor. Bu fiyata göre alabileceğiniz en kaliteli bas ağırlıklı kulaklık modellerinden biri.

Anker Soundcore Life Q10 İncelemesi
Anker Soundcore Life Q10 İncelemesi

Ancak orta ve yüksek ses seviyesi duyduğumuz en iyi ses olmasa da takdire şayan. Tizler oldukça iyi. Anker Soundcore Life Q10 modeli ile kesinlikle farklı türden müziklerin tadını çıkartabilirsiniz. Sadece bas ağırlıklı müzikler tercih etmeseniz dahi, Life Q10 size kendini fazlaca sevdiriyor.

Ekstra baslar elde etmeniz için Bassup adında bir düğmeye sahip olan Lite Q10, bası 11 seviyesine kadar arttırabilmenizi sağlayan küçük bir butondur. Tizin bir miktar bozulmasına sebebiyet verse de oldukça başarılı.

Sonuç

Bu ses kalitesi, bu fiyat için mükemmel. Özellikle de bir bas bağımlısıysanız ve bütçeniz Life Q10 için uygunsa, bu modeli tercih etmelisiniz. %100 ses seviyesinin biraz aşağısında gerçekleştirdiğimiz bir kullanım ile yaklaşık 60 saatlik aktif bir ömür sunuyor. Hızlı şarj desteğini de göz önünde bulundurursak sadece 5 dakikalık bir şarj ile yaklaşık 5 saatlik bir oyun süresi elde edebilirsiniz.

Kablosuz mod yerine 3.5 mm’lik jakı da kolayca takarak kabloluya dönüştürebilirsiniz. Bluetooth 5.0 desteği ile oldukça iyi bir bağlantı kalitesine sahip. Ses kalitesi açısından özellikle bas ses türünü dinlemeyi seviyorsanız Anker Soundcore Life Q10 modelinin sizin için etkileyici olabileceğini düşünüyoruz.

Anker Soundcore Life Q10 İncelemesi
Anker Soundcore Life Q10 Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0