Anker SoundCore Strike 3 İncelemesi
Anker SoundCore Strike 3 İncelemesi

Anker SoundCore Strike 3 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

Bilgisayarda olsun ya da Playstation’da olsun oyun oynamayı sevenler ve bu işin tutkunu olanlar için oyunun atmosferine dalabilmek adına yapılacak kulaklık seçimi çok önemlidir. Her ne kadar bilgisayarınıza bağladığınız hoparlör size sunduğu ses performansıyla, sizi tatmin etse de bir oyunun atmosferine iyi bir kulaklık olmadan dalıp gitmek mümkün değildir.

Bazen dizüstü bilgisayarınızdan oyun oynasanız bile dış sesler sizi rahatsız edebilir. Örneğin, çok sevdiğiniz bir oyunu oynarken bilgisayarınızdan gelen fan sesi sizi sinir edebilir. Özellikle son zamanlarda rekabetçi oyunların da popülaritesini tekrardan arttırmasıyla birlikte iyi bir kulaklığı tercih edenlerin sayısı da arttı.

Tasarım

Anker’in SoundCore Strike 3 kulak üstü kulaklığının tasarımından bahsedecek olursak, çevresel detayları konforu ön planda tutacak şekilde dizayn edilmiş. Geniş sürücülere sahip olan SoundCore Strike 3 kulağınızı iyi bir şekilde sarar ve bu sebepten dolayı uzun süreli kullanıma uygundur.

Kulaklığın içerisinde yer alan yumuşak olan ve rahatlık sağlayacak sünger kullanılmış. Aynı zamanda da kulak pedlerinde antiperspirant ve soğutmalı materyal kullanılmış. SoundCore 3’ü uzun saatler boyunca kullanabilmeniz için Anker, bu yumuşak ve soğutma jeline sahip olan pedleri tasarlayarak kulağınızın konforu için kullanmış.

Anker SoundCore Strike 3 İncelemesi
Anker SoundCore Strike 3 İncelemesi

Özellikler

SoundCore 3’ü hem bilgisayarda hem de Playstation’da kullanabilirsiniz. İki ayrı platformda da elde edeceğiniz ses kalitesi hemen hemen aynı. Eğer bilgisayarınız için SoundCore 3’ü satın almayı düşünüyorsanız SoundCore Gaming uygulamasını indirmeniz gerekebilir. SoundCore 3, 7.1 sanal çevresel ses desteği sunduğundan uygulama üzerinden kendi isteğinize göre ayarlama yapabilirsiniz.

Ekolayzer Ayarları

Uygulama üzerinden basit ayarlarla birlikte 7.1 desteğini açabilirsiniz. Ek olarak mikrofonla ilgili ekolayzer ayarlarını bu uygulama ile gerçekleştirebiliyorsunuz. Çok geniş kapsamlı ayarlar olmamasına rağmen eğer çok bir beklentiniz yok ise yeterli gelecektir.

USB Bağlantısı

SoundCore Strike 3’ü bilgisayarınıza 1.7 metre uzunluğundaki USB kablosuyla bağlayabilirsiniz. Bahsettiğimiz bu kabloda bir ses arttırma/azaltma düğmesi ve mikrofon açma kapama düğmesi bulunuyor. Ayrıyetten diğer bir düğme ile de 7.1 sanal çevresel ses özelliğini aktif hala getirip kapatabiliyorsunuz. Bu düğmeler çok iyi çalışmasına rağmen kablonun en ortasında bulunmasından dolayı pek de kullanışlı olmuyor. Bu arada kablodan bahsetmişken her iki sürücü için de ayrı kablolar olduğunu söylememiz gerek fakat tek bir kablo olmuş olması işinizi daha da kolaylaştırabilirdi.

SoundCore Strike 3 Performans

SoundCore Strike 3 çevresel ses desteğiyle ve bas sesi seviyesiyle bilgisayarda da Playstation üzerinde de sizi memnun edecektir. 7.1 sanal çevresel desteği sayesinde PUBG, Fortnite ve Valorant vb. Oyunları oynarken SoundCore Strile 3 sayesinde rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz. Aynı zamanda gürültü engelleme özelliğiyle mikrofonunuz dış sesleri en az şekilde alarak sesinizi pürüzsüz bir şekilde aktarabiliyor. Ayrıca bahsettiğimiz bu mikrofon suya dayanıklı olarak tasarlandı. IP5X sertifikasına sahip olan mikrofon aynı zamanda ihtiyacınız olmadığı durumlarda çıkartılabilir özelliğe sahip.

Anker SoundCore Strike 3 İncelemesi
Anker SoundCore Strike 3 İncelemesi

Işıklandırma

SoundCore Strike 3 hakkında bahsetmemiz gereken bir diğer özellik ise ışıklandırması. Kulaklığı takar takmaz iki tarafta da mavi ışığın yandığını göreceksiniz. RGB ışıklandırması olmasa da böyle bir detay düşünülmüş olması kulaklığın daha şık görünmesine yol açmış.

Sonuç

SoundCore Strike 3 ses kalitesi ve konforunu göz önünde bulundurduğunuz zaman alabileceğiniz en iyi kulaklıklardan biri. Plastik yapısını sevmeyebilirsiniz fakat hoş tasarımı ve ışığı ile ilginizi çekebilir. Anker’in özellikle oyun severler için önemli olan 7.1 desteği ile ve uygun fiyatı ile iyi bir iş çıkarttığını düşünüyoruz.

Anker SoundCore Strike 3 İncelemesi
Anker SoundCore Strike 3 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0