Anker SoundCore Vortex Kulaklık İncelemesi

Anker’in ismini duyunca aklımıza gelen ilk ürünü PowerBank oluyor ama bu ürünlerinin yanı sıra, Anker kulaklık piyasasında da oldukça başarılı. Diğer başarılı markaların yanında, SoundCore serisi ile Anker, uygun fiyatlı ve kaliteli ürünler sunarak piyasada yerlerinin olduğunu kanıtladı. Anker SoundCore Vortex kulaklığı ile Anker’in ne kadar başarılı olduğunu bir kez daha görmüş oluyoruz. SoundCore Vortex, Anker’in ilk kulak üstü kulaklığı. SoundCore serisi ile en çok kulak içi kulaklıklarıyla bilinirken, Vortex ismi ile farklı bir tasarım ortaya çıkarttılar.

Sevdiklerimiz

  • Fiyat/performans
  • Dayanıklı
  • Kaliteli
  • Kullanım süresi
  • Ses kalitesi

Sevmediklerimiz

  • Mikro USB girişi
  • Bluetooth 4.1 desteği
Anker SoundCore Vortex Kulaklık İncelemesi
Anker SoundCore Vortex Kulaklık İncelemesi

Baştan söylememiz gerekiyor ki bu kadar uygun fiyatlı olmasına rağmen çok büyük umutlarla denemiş bulunduk ve bizi yanıltmadı. Aslında 250 – 350 TL arasında olan bu kulaklık gerçekten beklentilerin üzerinde bir performans sağlıyor.

Oldukça kaliteli bir kutuda, kaliteli bir kulaklık olan Anker SoundCore Vortex, dayanıklı yapısıyla uzun süre gidecek bir kulaklık gibi duruyor. Çantanızda, yanınızda kolayca da taşıyabilirsiniz. Ayrıca, uzun süre gidecek şarjı sayesinde de yanınızda taşıma konusunda endişe duymamanızı sağlıyor. Anker, SoundCore Vortex’in 20 saatlik bir kullanım süresi olduğunu iddia ediyor fakat bu süreyi daha da artırabilmek mümkün.

Mükemmel dengede bir ses kalitesi sunmasa da fiyatına göre oldukça başarılı bir ses kalitesine sahip. Eğer bas sesleri sevmiyorsanız bu kulaklığı da sevmezsiniz çünkü baslar çok güçlü ve genelde baskın. Hip-hop, pop, elektronik dans müzik türlerini seviyorsanız o zaman Anker SoundCore Vortex’i rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Yine de her müzik türünü iletme konusunda başarılı olduğunu söylemeden geçmeyelim.

Olumsuz yönlerinden biri de Type-C girişi kullanmak yerine hala mikro USB kullanmaları olabilir. Günümüzde, artık neredeyse her cihazda Type-C kullanımına geçilmesine rağmen neden hala yeni ürünlerde mikro USB kullanılıyor onu da anlamış değiliz. Uygun fiyatı olmasına rağmen de aktif gürültü engelleme özelliğine sahip olması oldukça keyif verici. Bir de unutmadan, Anker SoundCore Vortex’in Bluetooth 4.1 desteği ile, şimdiki Bluetooth 5.0 kullanılan cihazlar arasında rekabet etmesi çok zor. 5.0 desteğini geçtik, 4.2 bile kullanılmamış. Bu da demek oluyor ki cihazla kulaklık arasındaki bağlantı çok da güçlü bir şekilde sağlanamayacak.

Anker SoundCore Vortex Kulaklık İncelemesi
Anker SoundCore Vortex Kulaklık İncelemesi

​Sonuç

Belki iki yıl önce, Anker SoundCore Vortex tercih edilebilecek en iyi kulaklıklardan biri olabilirdi. Şimdilik kaliteli yapısı ve dayanıklılığı sayesinde bütçenize uygun kulaklıklardan biri olarak Anker SoundCore Vortex’i düşünüyorsanız günlük olarak yolculuklarda vs. kullanmak için iyi bir seçim olabilir. Uzun kullanım süresi sayesinde sizi yarı yolda bırakmadan günü tamamlamanızı sağlayarak kullanım amacına bizce ulaşıyor. Bu yüzden bütçeniz bu aralıklardaysa, kesinlikle bakmanız gereken kulaklıklardan biri olacaktır.