Asus ROG Strix Fusion 700 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

Asus ROG Strix Fusion 700, oyun için bir kulaklık arıyorsanız oldukça işinizi görecektir. Asus’un bu modeli oyuncuların ihtiyacı olan özellikleri bir arada bulunduruyor. Strix Fusion 700 özellikle bilgisayarda, Playstation ve Nintendo ile kullanabilmeniz için tasarlanmış. Aynı zamanda 7.1 sanal çevresel ses desteği gibi güzel bir özelliği de barındırıyor.

Sevdiklerimiz

 • Ses kalitesi
 • Tasarımı
 • Wireless
 • Bilgisayar, Playstation ve Nintendo uyumlu

Sevmediklerimiz

 • Jak girişi yok
 • Pahalı
 • Bas sesleri zayıf

Teknik Özellikleri

 • Bağlantı Tipi: Bluetooth
 • Kullanım Şekli: Kulak Üstü
 • Bağlantı Tipi: USB
 • Ses Çıkışı: 20 Hz – 20 khz
 • Empedans: 32 ohm
 • Frekans Yanıtı: 20 – 20000 Hz (Kulaklık) – 50 – 10000 Hz (Mikrofon)
 • Hoparlör Çapı: 50 mm
Asus ROG Strix Fusion 700 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Asus ROG Strix Fusion 700 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Tasarım

Asus ROG Strix Fusion aynı zamanda oldukça pahalı bir kulaklık. Bu fiyat aralığında SteelSeries Arctis Pro kulaklığı da göz önünde bulundurulabilir. ROG Strix Fusion 700, premium kaliteye sahip, şık görünen bir kulaklık modeli. Oyun için kullanmanın yanı sıra oyun dışı aktiviteler için de kullanabilirsiniz. Telefonunuzdan müzik dinlerken ya da film izlerken ROG Strix Fusion 700’ü kullanabilirsiniz.

Kulaklığın tasarımı ROG Strix kulaklıklarına çok benziyor. ROG logosu küçük boyutta kulaklığın her iki kısmında da bulunuyor. Kulaklığın en tepesinde ise “Republic of Gamers” yazısı bulunuyor. Ayrıca Asus’un Aura Sync RGB yazılımı ile kontrol edebileceğiniz bir LED aydınlatması da bulunuyor. Eğer Aura RGB aydınlatmasına sahip başka Asus ürünleriniz varsa, ışık ve efektleri kulaklıkla senkronize edebilirsiniz. Zevkinize göre de değilse, istediğiniz zaman kapatabilirsiniz.

Mikrofon sol tarafta bulunuyor ve kullanmak için aşağıya doğru çekmeniz gerekiyor. Ayrıca sol tarafta biri 7.1 sanal çevresel ses modunu açıp kapatmak için diğeri Bluetooth’u değiştirmek için olmak üzere iki düğme vardır. 7.1 özelliğinin bir butonla açıp kapatılabilmesi için bir buton kullanılmış olması çok iyi bir özellik. Dokunmatik kontroller ile önceki Strix Fusion kulaklık modellerinde olduğu gibi, müziği duraklatabilir, parça atlayabilir veya ses seviyesini ayarlayabilirsiniz.

Bu özellik bize göre maalesef ki biraz kafa karıştırıcı çünkü bazen kulaklığı tutarken yanlışlıkla dokunmatik kontroller devreye girerek sizin istemediğiniz bir özelliği aktif hale getiriyor. Asus roG Strix Fusion 700, ayarlanabilir kordonu sayesinde her kafa şekline uyum sağlayabiliyor. Ayrıca daha rahat olmasını istiyorsanız Strix Fusion 700 ile birlikte gelen yedek kulak yastıklarını kullanabilirsiniz. Çok da ağır olmadığından dolayı uzun süre kullanabiliyorsunuz.

Asus ROG Strix Fusion 700’ü bir USB kablosu ile bilgisayara, Playstation’a veya Nintendo Switch’e bağlanır. Bağlayabileceğiniz cihaz sayısını sınırlayan ses girişi de bulunmuyor. Asus ROG Strix 700’ü kablosuz olarak kullanabilmeniz çok iyi bir özellik, ayrıca dahili 900 mAh’lik bataryası sayesinde RGB aydınlatmayı kullansanız dahi yaklaşık sekiz saat dayanırken, RGB kapalıyken 17 saate kadar süren bir kullanım sağlıyor. Pilleri değiştiremediğinizden dolayı, kulaklığın şarjı bittiğinde direkt olarak şarja takmanız gerekiyor. Tam şarj için 3 saat beklemeniz gerekiyor.

Performans

Asus ROG Strix Fusion 700’ün fiyatını göz önünde bulundurduğumuzda ses kalitesinde oldukça yüksek bir performans sergilemesini bekleyebilirsiniz. Asus tam olarak bu beklentileri karşılayarak temiz ve net bir ses iletme konusundaki hünerlerini sergiliyor. ROG Strix Fusion 700, ESS 9018 DAC özelliğine sahip olduğundan daha net bir müzik performansı sunuyor.

Bluetooth ile de bağlanmak oldukça kolay, telefonumuza bağladığımızda Spotify üzerinden bir müzik dinledik, aldığımız ses performansı fazlasıyla iyiydi. Ayrıca kulaklıkla yapılan aramalar net ve temizdi. Bu kulaklık özel olarak oyunlar için tasarlanmış olduğundan biraz da oyun içi performansından bahsetmekte fayda var. Oyun içinde özellikle bazı kısımlarda 7.1 sanal çevresel ses desteği ile de birlikte sizi rakiplerinizin önüne taşıyabilecek kadar başarılı. Yine de bas sesleri yeterli değil, özellikle oyun içerisinde sarsıcı etkileri hissedemiyorsunuz.

Bunlarla birlikte, Asus ROG Strix Fusion 700 atmosferik açıdan mükemmel. Ayak sesleri, düşen mermi kovanları gibi sesleri ortaya çıkartıyor. 7.1 sanal çevresel ses desteği Asus’un performansını fazlaca artırıyor. Yani bu modda kulaklıkları kullanarak bir fark yaratabilirsiniz. 7.1 desteğinin kendisinin herhangi bir rekabet oyununda size bir avantaj sağlayacağını söyleyemeyiz

Asus ROG Strix Fusion 700 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Sonuç

Asus ROG Strix Fusion 700 yüksek fiyatlı bir kulaklık olmasına rağmen tasarımı, yapısı, özellikleri ve yüksek performansı ile fiyatını hak ediyor. Görünüşü ve tasarımı oyunculara hitap ediyor olduğundan herkesin beğeneceği bir tasarıma sahip değil. Asus ROG Strix Fusion 700’ün üstün olduğu nokta küçük ayrıntıları da aktarmak. 7.1 sanal çevresel ses desteği her ne kadar bir fark yaratmasa da ambiyans seslerini hissettirmek konusunda başarılı. Asus ROG Strix Fusion 700 modelini ülkemizde 2300 TL ile 5000 TL arasındaki bir fiyata teknoloji marketlerinde ve online alışveriş sitelerinde rahatlıkla bulabilirsiniz.

Asus ROG Strix Fusion 700 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0