Asus ROG Strix Go 2.4 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

Asus ROG Strix Go 2.4 görebileceğiniz en şık ve kullanışlı kkulaklıklardan biri fakat cansız ses tonu işi biraz bozuyor.

Sevdiklerimiz

• Şık tasarım
• Kullanım rahatlığı
• Uzun kullanım süresi

Sevmediklerimiz

• Çevresel ses kalitesi ortalama
• Seste bir tınlama söz konusu

Teknik Özellikleri

• Bağlantı Tipi: Kablosuz
• Empedans: 32 Ohm
• Mikrofon: Var
• Uzaktan Kumanda: Var
• Sürücü Çapı: 40 mm
• Diğer Kablosuz Türü: USB Verici
• Kullanım Mesafesi: 20 m
• Ses Çıkışı: Stereo

Asus ROG Strix Go 2.4 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Asus ROG Strix Go 2.4 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Tasarım

Asus ROG Strix Go 2.4 tasarımı ile en iyi kulak üstü kulaklıklardan biri. Diğer kulaklıklar RGB ışıklar, kaba tasarımlar kullanırken Asus işleri daha sade tutmayı tercih ederek daha günlük olarak kullanabileceğiniz bir model tasarlamış. Kulaklık katlanabilir ve kulaklıkların üzerinde tamamen ayarlanabilir olan metal kısım bulunuyor. Bu şekilde bir yapı görmek oyuncu kulaklıklarında pek mümkün değil. Genelde daha büyük ve kaba kulaklık tasarımları kullanılıyor.

Sade tasarımı sayesinde sokakta, sporda da kullanılabilir halde gelmiş. Sadece kulaklığın üzerinde ROG logosunun bulunuyor olması Asus ROG Strix Go’yu biraz daha oyuncu kulaklığına benzetmiş. Ayrıca kulaklık bir taşıma çantası, şarj kablosu ve 3.5 mm’lik örgü kablosu ile birlikte geliyor.

Ağırlığı ise 290 gram olduğundan saatlerce kullansanız bize kafanızda bir baskı hissetmeyeceksiniz. Hem de yumuşak kulak yastıkları kulağınızı terletmeyecektir. Kulaklığın sol kısmında oynatma kontrolü ve ses artırma/azaltma ayarı bulunuyor. Ayrıca mikrofonun yanında bir de sessize alma butonu yer alıyor.

Son olarak kablolu ve kablosuz kullanma seçeneğiniz bulunuyor. Sağ kulaklıkta ise bir şarj girişi yer alıyor. Asus’un 40 mm’lik “Essence” neodimyum sürücü yer alıyor. Geniş 40,000 Khz frekans aralığı ve yüksek çözünürlüklü sesleri 3.5 mm’lik hak girişine kablonuzu bağladığınızda alabiliyorsunuz. USB-C ile birlikte ise standart 20,000 KHZ aralığını sunuyor.

Bu USB-C sayesinde bir avantaj elde ediyorsunuz. İsterseniz Nintento Switch’inize, isterseniz USB dönüştürücüsü ile USB-C girişi olmayan bilgisayarınıza ve diğer cihazlarınıza bağlayabilirsiniz.

Ses Kalitesi

Asus ROG Strix 2.4 biraz karışık ses tonlarına sahip. En iyi performansı ve kaliteyi 3.5 mm’lik kablo ile bağlantı sağladığınız zaman elde edebiliyorsunuz. Orta seviye sesleri ise genelde oyuncuların tercih ettiği aralıklar. Oyun içi sohbet için ideal, ama eğer oyunun atmosferine kendinizi kaptırmak istiyorsanız biraz zayıf kalabiliyor. Diğer bir yandan müzik odaklı oyunlarda başarılı.

Asus ayrıca Crate ve Armoury uygulamalarını kullanma imkanı sunuyor. Uygulama üzerinden ekolayzer ve çevresel ses profil ayarları yapabilirsiniz. Sunduğu imkanlar sayesinde bütün sorunları ortadan kaldırmasa da sizlere ses ayarı kişiselleştirme imkanı vererek büyük bir avantaj sağlıyor.

Asıl sorun şu ki Asus ROG Strix Go 2.4’ü kablosuz kullanmaya başladığımızda arka planda ayrı bir ses duyuyorduk. Bu ses siz oyununuza devam ederken geliyordu. Bu ses çok düşük olduğundan siz oyun esnasındayken fark bile etmeyeceksinizdir.

Asus ROG Strix Go 2.4 25 saatlik kullanım süresiyle de kullanıcılarına avantaj sağlıyor. Bu gibi avantajlar sayesinde Asus ROG Strix Go, hem oyuncuların hem de günlük kullanım için kulaklık arayanların ilgisini çekiyor.

Asus ROG Strix Go 2.4 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Asus ROG Strix Go 2.4 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Sonuç

Eğer her gün kullanabileceğiniz bir oyuncu kulaklığı arıyorsanız tasarımı ve dizaynı sayesinde Asus ROG Strix Go 2.4 modelini tercih edebilirsiniz. Eğer genel olarak bilgisayarda kullanmak için bir kulaklık arıyorsanız uygulama sayesinde kişiselleştirme yapabilir ve keyfini çıkartabilirsiniz.

Asus ROG Strix Go 2.4 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0