Beats Flex Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Beats Flex Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Beats Flex Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

Asla, kaybetme konusunda endişe etmeyeceğiniz Beats Flex kablosuz kulak içi kulaklık seti güçlü sesiyle kullanıcılarına oldukça uygun fiyatıyla birlikte ortalama bir ses kalitesi sunuyor.

Sevdiklerimiz

  • Düşük ses seviyesinde bile aşırı güçlü ses vermesi
  • iOS kullanıcıları için ayrı özellikler
  • Dayanıklı yapısı
  • Sevmediklerimiz
  • Kulağa oturuşu
Beats Flex Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Beats Flex Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Tiz Sesler

Markalar arası rekabet ve üretim gün geçtikçe artıyor bu sayede artık kablosuz kulaklıkları satın almak hiç de zor değil. Firmalar bir orta ve bir de yüksek kalitede birer kulaklık üreterek bütün kitlesine hitap etmeye çalışıyor. Bu sayede de herkes için kablosuz kulaklık almak artık imkansızlıktan çıkıyor. Peki, 2020 yılında Apple, neden yan markası olan Beats kuruluşu adı altında uygun fiyatlı ve gerçekten kablosuz kulaklık diyemeyeceğimiz boynunuza asabileceğiniz bir kulaklığı piyasaya sürerek ne yapmak istedi?

Eğer Apple’ın cihazlarının kutusu içerisinde artık kulaklık barındırmayacaklarını açıkladığı zamanı düşünürseniz ne için olduğunu az çok anlayabilirsiniz sanırım. Eğer gerçekten güzel bir ses kalitesi duymak istiyorsanız Beats Flex’i uygun fiyatlı bir alternatif olarak göz önünde bulundurmalısınız. Farklı renklerde de mevcut olan Beats Flex’i USB-C desteği sayesinde hızlıca şarj edebilirsiniz.

12 saatlik pil ömrü ile beraber tek bir dokunuşla ses paylaşımı özelliğini aktif hale getirerek yakınınızdaki bir diğer Beats kulaklık veya AirPod ile dinlediğiniz müziği paylaşabilirsiniz tabi eğer iOS 14 yükleyebildiğiniz iPhone 8 veya bir sonraki sürümüne sahipseniz. Ayrıca Beats Flex uygun fiyatıyla da sizleri cezbedecek bir kulaklık.

Kullanım Rahatlığı

Beats Flex, toplamda dört tane olacak şekilde yedek silikon uçla paketinden çıkıyor. Bu da halihazırda bulunan silikon ucun kulağınıza yüksek ihtimalle uymayacağını düşünürsek, iyi bir şey. Kutudan çıkarttığınızda kulaklıkta bulunan silikon uç yerine daha küçük bir çift silikon uç takmak sizi daha rahat ettirecektir ama dış kısmındaki büyük yapısı kalıcı olduğu için sizi rahatsız edebilir.

Kablosu olması gerektiği gibi düz, çoğu kullanıcıya uyacak kadar uzun olmasına rağmen uzun süreli müzik dinleyişi sonrasında biraz birbirine dolanmaya başladığını görüyoruz. Ayrıca incelemelere göre kablolardan da tuttuğunuz zaman küçük cızırtılı bir ses geliyor. Aynı zamanda Beats Flex’te bulunan kullanışlı özelliklerden bir tanesi de mıknatısa sahip olması. Kulaklığı kulağınızdan çıkarttığınız zaman bu mıknatıslar sayesinde her bir kulaklık birbirini kolaylıkla bulup birleşebilecek. Anlayacağınız, kulağınızdan çıkarttığınız an Beats Flex adeta bir kolyeye dönüşüyor.

Yapısı

Beats Flex, 2017 yılında piyasaya sürülmüş olan Beats X’in aslında geliştirilmiş versiyonudur. Bu model artık USB-C ile şarj olabiliyor ve kullanıcılarına, 8 saatten 12 saate kadar sürecek daha uzun pil ömrü sunuyor. Ayrıca 10 dakikalık bir “Hızlı Şarj” ile 1.5 saate kadar kullanım sağlıyor. Ayrıca bu kulaklık üzerinde X modelinden farklı olarak daha iyi ses kalitesi ve gelişmiş mikrofon performansı için yenilikler yapıldı.

Kulaklığın sol kısmında sesi kolayca arttırabilmeniz için ve müziği oynatmak/duraklatmak için bir düğme bulunuyor. Parçaları bir kez atlamak için iki kez dokunabileceğiniz dokunulabilen küçük düğme ile de geriye doğru atlamak için üç kez dokunmanız yeterlidir. Uzunca basılı tutarsanız da Siri’ye ulaşabilirsiniz.

Görüşme esnasında dahili mikrofon sesinizi net bir şekilde iletiyor. Sağ kulaklıkta ise USB-C bağlantı noktasını ve güç düğmesini rahatlıkla görebilirsiniz. Beats Flex’in sahip olduğu LED ışık sayesinde eşleştirme esnasında beyaz ışık ve şarj esnasında da yanıp sönen kırmızı ışık sayesinde sizi bilgilendirir.

Bir Apple ürününden bekleyeceğiniz gibi, Beats Flex’i de iOS cihazlar ile kullanmanın avantajları var. Örneğin, Beats Flex’i herhangi bir Apple cihazınıza yaklaştırırsanız hızlıca eşleştirebilirsiniz. Android kullanıcıları ise manuel bir şekilde Bluetooth aracılığıyla bu işlemi gerçekleştirmek zorunda. Beats uygulamasını da indirerek güncellemeler ve pil seviyesi gibi bilgileri uygulama üzerinden takip edebilirsiniz.

Bu nedenle Android kullanıcıları klasik bir kullanım şekli ile devam ederken, Apple sunduğu bir diğer özellik ile çıtayı yükseğe çıkartmayı başarıyor. Apple AirPods ve Beats Flex’i tek bir cihaza aynı anda bağlamanıza izin veren Apple, aynı zamanda aynı içeriği dinleme özelliği de sağlıyor. Burada dikkat etmeniz gereken nokta, Beats Flex’te de kullanılan W1 çipinin Beats X’teki ile aynı olması. Bu da ikinci nesil AirPods, AirPods Pro, Powerbeats Pro, Beats Solo Pro ve Powerbeats 4’te bulunan H1 çiplere göre eski ve gelişmemiş kalıyor.

Bu da demektir ki Beats Flex otomatik geçiş, eller serbest desteği ve diğer iOS 14 özelliklerini desteklemeyecek. Her ne kadar aktif gürültü engelleme özelliği olmasa da doğru bir yalıtımla yine de iyi bir performans alabilirsiniz.

Beats Flex Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Beats Flex Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Ses Kalitesi

Doğrudan EarPods’lar ile kıyaslarsak onlardan çok daha iyi bir ses kalitesi sunduğunu söyleyebiliriz. Beats Flex frekanslar arasında daha uyumlu bir karışım sağlıyor. Elektro gitar rifleri biraz zayıf kalıyor ki bu fiyat bandındaki bir kulaklık için yine de başarılı. Daha sakin tonlardaki seslerde atmosferi yakalamanız, hissetmeniz mümkün. Vokalleri de enstrümanlardan tiz ama net bir şekilde duyabiliyorsunuz. Uygun fiyatlı bir kulaklık için gayet normal olan bu tonlar, size aynı zamanda pürüzsüz bir ses sağlıyor.

Sonuç

Eğer bütçeniz biraz daha genişse sizin için bu fiyata yakın daha kaliteli kulaklıklar bulabilmek mümkün. Eğer halihazırda bir Apple kullanıcısıysanız, Beats Flex iOS kullanıcılarına sunduğu özelliklerle sizi memnun edecektir. Piyasada bulunan birçok kulaklığa göre Apple kullanıcıları için tercih edilmesi gereken kulaklıklardan biri diyebiliriz.

Türkiye’de 130 ile 200 TL arasında bulabileceğiniz bu kulaklık uygun fiyatlı ve mıknatıslı özelliğiyle Beats Flex özellikle Apple kullanıcıları için aranan özellikleri sunuyor.

Beats Flex Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Beats Flex Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0