Beats Powerbeats Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

Yeni model Powerbeats’ler Beats’in kablosuz spor kulaklıkları arasında yerini alıyor. Aktif gürültü engelleme desteği ve kullanım rahatlığı konusunda eksiklikleri olsa da Apple’ın yüksek fiyatlı kulaklıklarına göre daha düşük fiyata yüksek performans sunuyor. Uzun bir süre kullandıktan sonra Powerbeats’in Powerbeats Pro’yla neredeyse benzer kalitede ses sunduğunu gözlemledik. Apple’ın H1 çipi sayesinde Siri’yi seslenerek çağırabiliyorsunuz. IPX4’e sahip olması da artı bir özelliği.

Sevdiklerimiz

 • Ses kalitesi
 • Eller serbest kontrol özelliği
 • 15 saatlik uzun kullanım süresi

Sevmediklerimiz

 • Kullanım rahatlığı
 • Gürültü engelleme yok
 • Tasarım ideal değil

Teknik Özellikleri

 • Eller Serbest: Sesli Asistan
 • Kullanım Süresi: 15 saat
 • IP Koruma Sınıfı Derecesi: Var
 • Hızlı Şarj Desteği: Var
 • Şarj Tipi: Lightning
Beats Powerbeats Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Beats Powerbeats Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Tasarım

Eğer Powerbeats’in tasarımını beğeniyorsanız, bu yeni modeli de oldukça seveceksiniz. Kutunun içerisinde bir Lightning USB kablosu, taşıma kılıfı ve kullanım kılavuzunu göreceksiniz. USB-C yerine Lightning kablosunun kullanılıyor olması bizce büyük bir dezavantaj. Kullanım kolaylığına gelecek olursak, sol kulaklıkta güç ve Bluetooth eşleştirme butonunu, sağ kulaklıkta ise ses artırma/azaltma ve oynatma/duraklatma işlemini yapabileceğiniz butonu görebilirsiniz.

Her kulak yapısına uymayabilir, ancak kutudan çıkan farklı boylardaki silikon uçlar sayesinde kendinize en uygun olan boyutu bulabilirsiniz.

Performans

Ses kalitesi açsından bakacak olursak, Powerbeats oldukça geniş bir sahne derinliğine ve temiz ses iletimine sahip. Diğer rakip kulaklıklarla yarışacak derecede iyi bir ses kalitesi sunuyor. Hem daha kaliteli hem de daha uygun fiyatlı. Az önce de söylediğimiz gibi sesler Powerbeats Pro ile oldukça benzer. Baslar oldukça iyi, özellikle spor yaparken kullanmak isteyebilirsiniz. Müzikler oldukça enerjik fakat filmler ve dizileri izlerken aynı şeyi söyleyemeyeceğiz.

Aktif gürültü engelleme desteği bulunmamasının yanı sıra pasif gürültü engelleme konusunda biraz zayıf kalıyor. Memnun kalmadık diyemeyiz fakat aktif gürültü engelleme gibi bir imkanımız olsaydı daha hoş olurdu. Ses desteğine bakacak olursak, aptx ya da aptx HD kodekleri yok, fakat bunların yerine hem Android hem de iOS cihazlarda AAC ve SBC desteklerini alıyorsunuz.

Kullanım süresi ile tek bir şarjda 15 saat giderek bizi etkilemeyi başarıyor, ayrıca hızlı şarj desteği sayesinde 5 dakikalık bir şarj ile 1 saatin üzerinde bir kullanım süresi elde edebilirsiniz.

Beats Powerbeats Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Beats Powerbeats Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Sonuç

Beats, yüksek ses kalitesi ve kullanım şıklığıyla spor odaklı bir kulaklık modeli olan Powerbeats’i satışa sundu. Eller serbest desteği, IPX4 koruma derecesi ile sporda kullanım için bir kulaklık modeli arayanlara kesinlikle önerebiliriz. Powerbeats’le ilgili sevmediğimiz şey ise uzun süreli kullanımdan sonra rahatsız hissettiriyor olması. Piyasadaki en iyi kablosuz kulaklık değil, fakat kendi fiyat aralığındaki kulaklıklar arasında en iyilerinden biri olmayı başarıyor.

Beats Powerbeats Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0