Beats Powerbeats Pro Kulakiçi Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

Gerçek kablosuz kulaklık olan Powerbeats Pro, Apple’ın kulaklıkları arasında yerini aldı. Yine de kendi eksiklikleri bulunuyor, aktif gürültü engelleme, IPX4 koruma seviyesi gibi fakat Apple’dan alabileceğiniz spor yapmaya en uygun olan kulaklık Beats Powerbeats Pro olacaktır.

Sevdiklerimiz

 • iOS cihazlar ile kolayca eşleşiyor
 • Kullanım rahatlığı
 • Ses kalitesi

Sevmediklerimiz

 • Şarj kutusu hantal
 • Spor için olmasına rağmen sadece IPX4 koruması var
 • Aktif gürültü engelleme özelliği yok

Teknik Özellikleri

 • Ses Çıkışı: Stereo
 • Bağlantı Tipi: Tam Kablosuz
 • Kullanım Süresi: 9 saat (kulaklıklar), 24 saat (şarj kutusu)
 • Kullanım Mesafesi: 10 metre
 • Gürültü Engelleme: Pasif Gürültü Engelleme

Beats Powerbeats Pro, Apple’ın spor odaklı gerçek kablosuz kulaklık olarak satışa sunduğu modeli. Powerbeats Pro’nun çıkışından bu yana da Apple, aktif gürültü engelleme özelliğini kulaklıklarına getirmiş bulunuyor. Bu kulaklığı rakip markaların modellerinden ayıran en önemli şey ise kulağınızdan asla düşmeyecek olması. Belki en iyi gerçek kablosuz kulaklık olmayabilir fakat spor için önerebileceğimiz en iyi modellerden birisi.

Fiyat ve Ulaşılabilirlik

Beats Powerbeats Pro, şu anda Apple’ın kendi sitesinde 2299 TL’ye satışa sunulmakta. Toplamda 7 ayrı renk seçeneği bulunuyor. Siyahtan tutun bahar sarısı adlı renge kadar eğlenceli renklerde satın alabilmeniz mümkün. Karşılaştırma yapacak olursak, Apple AirPods Pro 2499 TL’lik fiyatıyla Beats Powerbeats Pro’dan biraz daha pahalı.

Powerbeats Pro, eğlenceli renk seçenekleri, gelişmiş tasarımı ve H1 çipiyle Powerbeats 3’ten daha yüksek bir kaliteye sahip.

Tasarım

Tasarıma gelecek olursak, Powerbeats Pro’da çok fazla değişikliğe gidildiğini söylememiz gerek. Spor bir görünüm verilen kancalı tasarımı sayesinde spor yaparken kullanmak da oldukça kolay. Hem de bu sade tasarımı sayesinde dışarıda da rahatlıkla Powerbeats Pro’yu kullanabilirsiniz. Her iki kulaklıkta da Beats logosunun bulunduğu yerde ses artırma/azaltma ayarı yapabiliyorsunuz.

Ayrıa Beats Powerbeats Pro, kulağınızın etrafını tamamen sardığını düşündüğünüzde kulağa biraz rahatsız edici gibi gelse de hafifliği sayesinde kulağınızda yokmuş gibi bir hissiyat veriyor. Kulağınızın şekline de uyum sağlıyor. Eğer daha öncesinden bir gerçek kablosuz kulaklık kullandıysanız, müzik dinlerken verdiği hissiyatı bilirsiniz. Powerbeats Pro’da öyle rahatsız edici bir özellik bulunmamakla beraber, kulaklıkların boyutları da rakiplerine göre daha küçük. Powerbeats Pro kutusundan çıkan yedek silikon uçlar sayesinde de kulağınıza en uygun olan boyutu seçebilirsiniz.

Powerbeats Pro’nun tasarımı ile ilgili olan tek can sıkıcı detay, kulaklıkları yatarken kullanamıyor oluşunuz. Sağ, sol fark etmeksizin uzandığınız zaman kulaklık, kulak kanallarınıza baskı yaparak uzanarak bir şey dinlemenizi mümkün kılmıyor. Bir diğer sorun ise, şarj kutusunun devasa olması. Bu da siz spora giderken kullanacağınızı düşünürsek biraz zorlayıcı olabiliyor.

Beats Powerbeats Pro Kulakiçi Kulaklık İncelemesi

Bağlantı

Apple’ın diğer ürünleri gibi, Powerbeats Pro da en iyi Apple cihazlarla eşleşiyor. iOS cihazlarla eşleştirmek oldukça kolay, Powerbeats Pro’nun kutusunu açar açmaz yanınızda bir iPhone ya da iPad varsa otomatik olarak iki dokunuşunuz sonucunda eşleşiyor. Kulaklığın şarj süresini cihazınızda göremiyorsunuz ama bizce bu çok da önemli bir detay değil.

Powerbeats Pro, Apple’a özel olmadığı için Android ve Windows 10 işletim sistemine sahip cihazlarla da birlikte çalışıyor. Tek yapmanız gereken şarj kutusunun içerisinde bulunan eşleştirme butonuna basılı tutmak. iOS ve diğer işletim sistemine sahip cihazlar arasında bir ses kalite ya da özellik farkı bulunmuyor.

Apple cihazlar ile kullanılmasının tek bir avantajı var o da H1 çipi. Bu çip Apple AirPods’ta da bulunuyor ve daha hızlı eşleşme ve Siri’ye sesli bir şekilde ulaşım sağlıyor.

Performans

Bağlantısı ve rahatlığı bir yana, aslında en önemli olan şeylerden biri ses kalitesi. İyi haber de şu ki Powerbeats Pro hem spor anında hem de normal zamanlarınızda kullanabileceğiniz yüksek ses kalitesine sahip bir kulaklık. Evet, fiyatına göre de bu beklenirdi diye düşünüyorsanız kesinlikle haklısınız.

Birkaç hafta süren testlerimiz boyunca birçok farklı türe ait müzik dinledik. Beats, her türde ayrı ayrı da başarısını gösterdi. Şaşırtıcı olan durum ise, Powerbeats Pro’nun bas sesinin kısılmış olması. Ekolayzer ayarları tam olarak düz değil de yumuşak bir V şekli gibi. Müzik sesleri kulağınıza oldukça iyi bir şekilde geliyor, ancak film ve dizi izlemek biraz sıkıntılı olabilir.

Ancak asıl sorun ekolayzer ayarlarını değiştiremiyor olmanız. Apple, size herhangi bir uygulama sağlamadığından dolayı bir film ya da dizi izlerken sesleri yeterince duyamayabilirsiniz, bu da bir süre sonra sinir bozucu olmaya başlıyor. Daha da kötüsü bu ayarları kendiniz ayarlayamıyorsunuz.

Ayrıca Powerbeats Pro gürültü engelleme özelliğini desteklemediğinden dolayı dış gürültüleri engelleyerek sizi izole edemiyor. Bu sebeple de yolculuk yapmak biraz problemli olabiliyor. IPX4 koruma seviyesini de unutmamak gerekir. Tamamen su geçirmez değiller, bu yüzden su altında kullanmayın, fazla suya da maruz bırakmayın. Eğer böyle bir durum yaşarsanız muhtemelen kulaklık zarar görecektir.

Biz, Powerbeats Pro’yu evde ve sporda kullanmanın en mantıklı kullanım şekli olduğunu düşündük. Özellikle rahat olduğundan dolayı saatler boyunca kullanabilirsiniz.

Beats Powerbeats Pro Kulakiçi Kulaklık İncelemesi

Sonuç

Beats Powerbeats Pro her ne kadar bizi etkilemiş olsa da piyasadaki en iyi gerçek kablosuz kulaklık değil. Özellikle fiyatına da bakacak olursak vaat etiği özellikler rakiplerinin sunduklarına göre oldukça zayıf kalıyor. AirPods Pro kadar bile iyi olmayan kulaklık, ses kalitesi açısından da Sony’nin WF-1000XM3 modeline yaklaşamıyor ki bu kulaklık şu anlık için bizim favorimiz. Sonuç olarak eğer Apple ekosistemine sahipseniz ve sporda kullanabileceğiniz kulağınızdan düşmeyecek yüksek ses kalitesine sahip bir kulaklık arıyorsanız Powerbeats Pro’ya bakabilirsiniz.

Beats Powerbeats Pro Kulakiçi Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0