Beats Studio 3 Kablosuz Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

Beats’i 2014 yılında satın alan Apple, W1 çipi getirerek Beats’in hala gelişmekte olduğunu ortaya koydu. Oldukça uzun bir kullanım süresi sunan Beats, aynı zamanda cihazınıza kolaylıkla bağlanıyor. Gürültü engelleme özelliği, sınıfının lideri olmasa da oldukça iyi. Aslında tek ve en önemli problem genel olarak ses kalitesinin çok da yeterli olmaması. Bu nedenle Beats Studio 3, aynı fiyat bandında satışa sunulan rakip modellerinin gerisinde kalıyor.

Sevdiklerimiz

  • Başarılı kablosuz performans
  • Ses kalitesi
  • Uzun kullanım süresi

Sevmediklerimiz

  • Bulanık orta seviye sesleri
  • Yeteri kadar iyi bas performansı sunmuyor

Beats Studio 3 kulak üstü kulaklık kullanıcılarına rahat bir konfor, iyi bir bağlantı kalitesi ve uzun kullanım süresi sağlıyor. Eğer kulaklık arayışındaysanız ve alacağınız kulaklığın iyi bir gürültü engelleme özelliğine iyi bir ses kalitesine sahip olması önceliğiniz ise Beats Studio 3 bu isteklerinizi karşılamayacaktır.

Beats Studio 3’ün tam paketi, $349.99 fiyatıyla satışa sunuldu. Aslında bu fiyata daha fazla özelllik ve daha iyi performans sunması beklenirdi. Beats Studio 3’ten daha iyi kulaklıklar olmasına rağmen mesela, Sony WH-1000XM3, yine de genel olarak bakıldığında Beats Studio 3 için söylenecek oldukça şey var.

​Tasarım

Beats Studio 3 kablosuz kulaklığın görünümünde bir önceki Studio modeline oldukça benzer bir tasarım kullanılmış. Klasik tasarımını korumayı sürdüren Beats, bu modelinde değişikliğe gitmemiş. 20 metre öteden bile Beats olduğunu anlayabilirsiniz. Aslında, tasarımı markadan bağımsız yorumlayacak olursak oldukça şık ve sade bir görünüme sahip.

Beats Studio 3, kafanıza sıkı bir şekilde oturarak rahat etmenizi sağlıyor. Ayrıca, diğer kulak üstü kulaklık modellerinin aksine, Studio 3 kafanızda garip durmuyor. Diğer Beats kulaklıklarının aksine bu model biraz sıkıcı bir görünüme sahip. Bizim elimizdeki siyah Beats Studio 3, Beats’in daha önceki modellerinin neredeyse aynısı. Klasik kırmızı, gümüş ve beyaz, altın uyumu gibi. Tasarımda yeni bir değişiklik bulunmuyor. Beats Studio 3 kablosuz kulaklık plastik yapıya sahip. Kulaklıkta, yumuşak olmasına rağmen sahte olduğu çok uzaktan bile belli olan sentetik deri kullanılmış.

Plastik yapıda olmasına rağmen çok fazla gıcırdama yapmıyor. Ayrıca, kafa bandnın katlanma kısmının menteşesinin yeterince sağlam olduğundan emin olabilirsiniz. Beats Studio 3’ün oval kesim kulak yastıkları, her kulak tipine uyumluluk sağlıyor. Birçok kulaklık modelinde de olan uyum sağlamama problemi Beats’in Studio 3 modelinde bulunuyor.

Beats Studio 3 Kablosuz Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Beats Studio 3 Kablosuz Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

​Kullanım Süresi ve Bağlantı

Beats Studio 3’teki en önemli değişim Apple’ın kendi W1 çipini eklemiş olmaları. Bu çip, siz cihazlarınız arasında bağlantı sağlarken, iPhone ve iPad ile gibi, daha güçlü olmasını sağlarken, aynı zamanda bağlantı süresinde olabilecek sorunları gideriyor. Beats Studio 3’ü cihazınıza bağladığınızda iPhone’unuzun ekranında dönen bir 3 boyutlu model göreceksiniz. O modele tıklayarak bağlantınızı tamamlayabilirsiniz.

IOS 13, aslında normal Bluetooth kulaklıklara bağlanmakta sorun yaşamıyor fakat kullanılan W1 çipi işi daha derinden çözüyor. Beats Studio 3 çıktığından beri, Apple kablosuz kulaklık teknolojisi konusunda gelişerek H1 çipini tanıttıç Yeni AirPods’larda ve Powerbeats Pro’larda görebilirsiniz.

Kullanım süresinin, Bose’un QuietComfort 35 modeliyle hemen hemen aynı olduğunu söyleyebiliriz. Aktif gürültü engelleme özelliği açıkken ve kablosuz kullanımdayken 20 saatlik bir süre veriyor. Aktif gürültü engelleme özelliğini kapatırsanız, 40 saate kadar sürecek bir kullanım süresi elde edebilirsiniz.

Studio 3’ün bir önceki modelinde de olduğu gibi, 5-LED göstergesi sayesinde kulaklığı takmadan önce şarjının ne kadar kalıp kalmadığını görebiliyorsunuz. Android ya da iPhone kullanıcısıysanız, her iki işletim sistemine sahip cihazlarda da oldukça güçlü bir eşit bağlantı sağlıyor. Yani bu bağlantı gücü sadece Apple cihazlarda değil Android cihazlarda da eşit bir şekilde çalışıyor. Sol kulaklıkta bulunan kontroller Android ve iPhone’larda kullanılabiliyor. Beats logosu, duraklatma tuşu olarak ve parça değiştirme tuşu olarak kullanılıyor. Altında ve üstünde bulunan diğer butonlarla da ses yükseltme/azaltma kontrollerini yapabilirsiniz.

​Gürültü Engelleme

Kusursuz gürültü engelleme, Beats Studio 3’ün bir diğer önemli özelliği. 2014’ten beri Studio serisinde aktif gürültü engelleme özelliği kullanılıyordu fakat bu modelde gürültü engellemeyi daha da artırarak geliştirmişler. Kulaklığın modeli, açıkça görülüyor ki sizi dış ortamdan izole etmek için tasarlanmış.

Kusursuz gürültü engelleme özelliğinin bile çözemediği o rüzgar sorunu, görüşme gerçekleştirirken mikrofona vurup sesinizin bozuk bir şekilde iletilmesine yol açıyor. Beats Studio 3 bu konuda diğer kulaklık alternatiflerine göre çok daha iyi olsa da yine de en başarılısı diyemeyiz. Beats maalesef isminde iddialı olduğu kadar başarılı değil. Kusursuz gürültü engelleme özelliğinin adı farklı olsa da aslında diğer kulaklıklardan çok da farklı bir özellik sunmuyor ve hatta özellik aktif hale getirildiğinde sanki ortamın ses kaydını dinliyormuşsunuz gibi hissettiriyor.

​Ses Kalitesi

Beats’in daha önceki modellerinden de bileceğiniz gibi ses kalitesi konusunda Beats güvenilir bir marka. Beats Studio 3 bas severler için tercih edilmemesi gereken bir kulaklık modeli. Vokal ağırlıklı müzikler dinlediğinizde aradaki dengenin o kadar da iyi olmadığını anlayabilirsiniz. Bu gibi durumlar, Sennheiser, Plantronics, Bose ve 99 Dolarlık çıkış fiyatıyla şaşırtan Urbanistas gibi modellerde bulunmuyor.

Beats Studio 3 Kablosuz Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Beats Studio 3 Kablosuz Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

​Sonuç

Eğer ses kalitesi hakkında çok fazla kriteriniz yoksa, Beats Studio 3’ü oldukça sevebilirsiniz. Şık, rahat ve konforlu olan Beats, aktif gürültü engelleme özelliğiyle de sizi şehrin gürültüsünden biraz da olsa kopartarak rahatlatıyor. Güçlü bataryası ve Apple W1 çipiyle de bir artı kazanıyor, tabi bir iPhone kullanıcısıysanız. Ülkemizde 1400 ile 1900 TL arasında bir fiyata bulabilmeniz mümkün. Yine de, ortada bu fiyata ses kalitesi çok daha iyi olan kulaklıklar satın alabilirsiniz.

Beats Studio 3 Kablosuz Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0