Belkin Soundform True Wireless Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

Belkin, Soundform gerçek kablosuz kulaklık modeli ile Bluetooth kulaklık arayanlara suya dayanıklılık, uzun kullanım süresi, güçlü bas gibi özellikler sunuyor. Bu uygun fiyatlı kulaklık tek bir şarjda 5 saatlik bir kullanım süresi sunarken, şarj kutusu ile birlikte toplamda 23 saate kadar çıkıyor. Ayrıca kulaklıkta dokunmatik kontroller de bulunuyor.

Sevdiklerimiz

  • Kullanım rahatlığı
  • IPX5 koruma seviyesi
  • Dokunmatik kontroller
  • Uzun kullanım süresi
  • Güçlü bas sesleri

Sevmediklerimiz

  • Mikrofon
  • Type-C girişi yok
  • Aktif gürültü engelleme özelliği yok

Tasarım

Belkin’in şarj kutusu üzerinde toplamda dört adet LED gösterge bulunuyor. Her biri ise toplam şarjın %25’ini gösteriyor. Maalesef ki 2021 yılında olmamıza rağmen hala mikro USB girişler görmeye devam ediyoruz. Belkin de bu modelinde Type-C kullanmak yerine mikro USB giriş tercih etmiş. Uygun fiyatlı bir kulaklık için bu durum kabul edilebilir gibi gözükse de bu fiyat civarında birçok kulaklık markası Type-C girişi kullanıyor. Kablosuz şarj desteği de bulunmadığından dolayı mikro USB giriş fazlaca rahatsız ediyor.

Belkin Soundform True Wireless Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Belkin Soundform True Wireless Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Ses Kalitesi

Fiyatını göz ardı edecek olursak, ortalama bir ses kalitesine ve güçlü bir bağlantıya sahip. Bu arada kulaklıklar silikon uçlu olduğundan dolayı kulağınıza da rahatça oturarak izolasyon konusunda sizi memnun edecektir. Testlerimiz boyunca Bluetooth bağlantısı konusunda sıkıntı yaşamadık. Apple iPhone cihazda denememize rağmen hiçbir sorun çıkartmadı. Bu durum oldukça ilginç çünkü kulaklıkta Apple H1 çipi bulunmuyor.

Kulaklıkları teker teker de kullanabilirsiniz fakat akıllı sensörleri bulunmuyor, yani siz kulağınızdan kulaklığı çıkarttığınız zaman otomatik olarak durmuyor veya kulaklıkları geri taktığınızda kaldığı yerden devam etmiyor. Bu özelliğin bulunmaması da fiyatına göre anlaşılabilir.

Ses kalitesi ise az önce de bahsettiğimiz gibi orta seviyede. Birçok müzik türünü dinleyebilirsiniz. Ayrıca bas sesler konusunda da oldukça başarılı. Dokunmatik kontrollere geldiğimizde ise çok fazla sevmediğimizi söylemeliyiz. Eğer ki çok fazla bastırmadan sadece dokunarak kullanırsanız oldukça iyi çalışıyor fakat biraz fazla baskı uygularsanız can yakıcı olabiliyor.

Belkin Soundform modelindeki mikrofon görüşme yapmak ve ses kaydetmek için yeterli. Aktif gürültü engelleme olmadığından dolayı gürültülü ortamlarda biraz rahatsız edici olabiliyorlar.

Belkin Soundform True Wireless Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Belkin Soundform True Wireless Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Sonuç

Belkin Soundform gerçek kablosuz kulaklık modelinin özelliklerini genele yayacak olursak, çok sevdiğimizi söyleyebiliriz. Bu fiyatına rağmen yapabileceklerinin en iyisini yaparak sınırları zorlamışlar. Tabi bir Type-C eksik olsa da birçok kulaklıkta göremeyeceğiniz LED göstergelere de sahip. Eğer ki sadece uygun fiyatlı, sporda, dışarda rahatça kullanmak isteyeceğiniz bir kulaklık arıyorsanız Belkin Soundform gerçek kablosuz kulaklık modeli işinizi görecektir. Eğer daha profesyonel bir şey arıyorsanız ses kalitesi konusunda Belkin Soundform, sizi biraz hayal kırıklığına uğratabilir. Ülkemizde 350 TL ile 500 TL arasında rahatlıkla bulabilirsiniz.

Belkin Soundform True Wireless Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0