BlitzWolf BW-FYE7 Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

Kablosuz kulaklıklar birer kurtarıcı. Müzik dinleyiş şeklimizi ve deneyimimizi tamamen değiştirenler de onlar. Çoğumuzun kablosuz kulaklıkları sevdiğini düşünerekten bugün de BlitzWolf’un çıkartmış olduğu birçok model arasından BW-FYE1 modelini inceleyeceğiz. Samsung Galaxy Buds veya Apple AirPods’tan daha iyi bir model olabilir mi? Gelin birlikte inceleyelim.

Sevdiklerimiz

 • Kullanım süresi
 • Rahatlığı
 • Kullanım şekli

Sevmediklerimiz

 • Yok

Teknik Özellikleri

 • Bağlantı Tipi: Tam Kablosuz
 • Hassasiyet: 97 dB
 • Empedans: 16 Ohm
 • Mikrofon: Var
 • Uzaktan Kumanda: Yok
 • Sürücü Çapı: 6.1 mm
 • Kullanım Mesafesi: 10 m
 • Ses Çıkışı: Stereo

Tasarım

Piyasada oldukça farklı tasarımlara sahip kulaklık modeli bulunuyor. BlitzWolf BW-FYE7 ise kendi özgün tasarımıyla kullanıcılarının beğenisini bekliyor. Açıkçası biz tasarımını beğendik. Şarj kutusu üzerinden içeriyi biraz da olsa görebilmenizi sağlıyor. Çok da uzun olmayan saplı bir tasarıma sahip olan kulaklıklar Samsung Galaxy Buds modelini andırıyor.

Şarj kutusu biraz ağır, fakat içerisinde büyük bir batarya bulunuyor. Kişisel olarak bu ağırlığın dezavantaj olup olmayacağı değişir. Ayrıca şarj kutusu çok da kolay açılmadığından dolayı sağlam hissettiriyor. Peki ya BlitzWolf BW-FYE7’nin ses performansı nasıl?

BlitzWolf BW-FYE7 Kablosuz Kulaklık İncelemesi
BlitzWolf BW-FYE7 Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Şarj Kutusu

Şarj kutusu az önce de bahsettiğimiz gibi biraz ağır fakat sağlam bir yapıda. Ön kısmında toplamda dört adet LED gösterge bulunuyor. Her biri ise şarjın %25’ini temsil ediyor. Diğer kablosuz kulaklık markalarının şarj kutularıyla kıyasladığımızla BlitzWolf’unki biraz daha büyük kalıyor fakat bataryası ile de bu durumu dengeliyor.

Kulaklıkları 2 saat içerisinde şarj edebilirsiniz, şarj kutusu ile ise bu işlemi 4-5 kez tekrarlayabilirsiniz.

Kullanım Rahatlığı

Kulaklıklarla birlikte ekstra 2 silikon uç daha geliyor. Bunların boyutları S ve L. Halihazırda gelen silikon uç ise M boyutunda. M, bizim için biraz büyük geldiğinden çok rahat olmadı, bu yüzden S ile değiştirerek daha iyi bir oturum elde ettik.

Bazen butonlara basmak kulaklığın iç kısımlara doğru iletilmesine sebep olduğundan, kulaklarınızı biraz acıtabilir. Bu durumu, baş parmağınız ve işaret parmağınızla kulaklığı dengeleyerek butona daha dengeli bir şekilde basabilirsiniz. Bu sayede baskıdan da kurtulmuş olursunuz.

Eğer telefonunuza bir çağrı geldiğinde kulaklığa bir kez basarsanız, çağrıyı yanıtlamış olursunuz. Eğer ki çoktan bir görüşme içerisindeyseniz, kulaklığa bir kez bastığınızda çağrıyı sonlandırmış olursunuz.

Kulaklıkta tek bir buton olmasına rağmen üzerinde birçok kontrol yapabiliyorsunuz. Kulaklığa bir kez basarsanız dinlediğiniz müziği durdurabilir veya devam ettirebilirsiniz. Sağ kulaklığa 2-3 saniye basarsanız bir sonraki parçaya geçiş yapar. Eğer aynı işlemi sol tarafa yaparsanız parçanın başına dönersiniz, eğer parçanın başında iken aynı işlemi yaparsanız bir önceki parçaya geçiş yaparsınız.

Ses Kalitesi

BlitzWolf BW-FYE7’nin ses kalitesi oldukça başarılı. Eminem, NF’e ve diğer yabancılara ait rap müzik türlerinden dinlediğimizde BlitzWolf’un üsterinden rahatlıkla geldiğini söyleyebiliriz. Bas sesler konusunda da başarılı ve ayrıca diğer türlerde de iyi fakat rap müzik türlerinde biraz daha başarılı diyebiliriz.

Ses yüksekliği iyi, fakat çok fazla değil. En yüksek ses seviyesinde bile kulaklarınızda bir baskı hissetmiyorsunuz.

Mikrofon Kalitesi

BlitzWolf BW-FYE7’de iki kulaklıkta da mikrofon bulunduğundan dolayı görüşmelerin kalitesi artıyor. Piyasada sadece tek bir mikronun bulunduğu yüzlerce kablosuz kulaklık modeli bulunuyor. Dışarda olsanız, kalabalık bir cadde üzerinde gidiyor olsanız bile sesinizin iletiminde bir sıkıntı olmayacaktır.

BlitzWolf BW-FYE7 Kablosuz Kulaklık İncelemesi
BlitzWolf BW-FYE7 Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Sonuç

BlitzWolf BW-FYE7, uzun kullanım süresi ve mikrogon kalitesi ile rahatlıkla önerebileceğimiz bir kulaklık modeli.

BlitzWolf BW-FYE7 Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0