Cooler Master MH650 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

Cooler Master MH650 ekstra basları ve yüksek kalitedeki çevresel ses desteği ile oyun oynarkenki alacağınız zevki iki katına çıkartıyor. Sadece mikrofonu konusunda birkaç eksikliği bulunuyor. Cooler Master MH650 diğer oyuncu kulaklıklarına göre daha şık durmasının yanı sıra, RGB ışıklarıyla, 7.1 çevresel ses ve konsol desteği ile kullanıcılarına birçok özellik sunuyor.

Sevdiklerimiz

 • 7.1 sanal çevresel ses desteği
 • Dayanıklı örgü kablosu
 • Ses kalitesi
 • Tasarımı

Sevmediklerimiz

 • Mikrofon performansı zayıf
 • Düşük seviyeli seslerde uğultu geliyor
 • Sadece USB Type-A bağlantısı bulunuyor

Teknik Özellikleri

 • Bağlantı Tipi: Kablolu
 • Hassasiyet: 107 dB
 • Empedans: 32 Ohm
 • Maksimum Güç: 80 mW
 • Mikrofon: Var
 • Ses Çıkışı: 7.1 Sanal Çevresel Ses
 • Kablo Uzunluğu: 220 cm
Cooler Master MH650 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Cooler Master MH650 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Tasarım

Cooler Master MH650, RGB ışıklarını açmadığınız zaman simsiyah bir görünüme sahip. Çoğunlukla plastik bir yapıya sahip olan MH650’nin kafa bandı yumuşak sünger ve kumaşla kaplı. Uzun saatler boyunca kullandığımızda çok hafif bir baskı hissettik, fakat bu durumu kulaklığı biraz daha gevşeterek çözebilirsiniz.

Kulaklıklar yumuşak kumaş ve sünger ile kaplandığından sizi rahatsız etmiyor. Tek eksi yanı ise kumaşların içerisine çok fazla toz hapsediyor olması. Sağ kulaklık üzerinde 7.1 sanal çevresel ses özelliğini açabileceğiniz ve 3 RGB ışığı arasında geçiş yapabileceğiniz bir buton bulunuyor. İlk başta da söylediğimiz gibi MH650 USB Type-A bağlantısı ile çalışıyor, yani 3.5 mm’lik jak kablosu kullanabilmeniz mümkün değil.

İyi haber ise MH650’nin kablosunun örgülü yapıda olması. Kablo sol kulaklıkta bulunuyor ve oldukça dayanıklı olduğunu söyleyebiliriz. RGB ışıklarını Cooler MasterPlus yazılımı üzerinden de kontrol edebiliyorsunuz. Eğer daha iyi bir LED’e sahip kulaklık arıyorsanız JBL’in Quantum One modeline göz atabilirsiniz.

Ses Kalitesi

Cooler Master MH650 modelinin ses kalitesi kötü değil, fakat geliştirilmesi gereken birkaç şey var. Frekans aralığı 20 Hz ile 20,000 Hz arasında. Ayrıca 7.1 sanal çevresel ses desteği oyunlarda size muhteşem bir deneyim sağlıyor.

Ses kalitesi genel olarak her ne kadar iyi olsa da ses seviyesi 0 olduğunda arkadan bir uğultu duyuyorsunuz. Baslar ise oldukça tatmin edici. İsterseniz Cooler Master MasterPlus uygulaması üzerinden birkaç değişiklik yapabilirsiniz.

MH650’yi Fallout 76 ve Elder Scrolls Online gibi birçok farklı oyunda test ettik. 7.1 sanal çevresel ses özelliğini aktif hale getirdiğimizde gerçekten büyük bir fark yaratıyor. Oyun dışında ise çok fazla bir şey vaat etmiyor.

Ses seviyesini en yükseğe aldığımızda bir bozulma ya da cızırtı meydana gelmedi. Bu durum diyalog ağırlıklı filmlerde, ya da daha yüksek sesli bir şeyler dinlemeniz gerektiği zamanlar için oldukça faydalı. Bazen arkadaki gürültüyü bastırmak için de ses seviyesini yükseltebiliyoruz, o yüzden bu gibi durumlarda kurtarıcı oluyor.

Diğer oyuncu kulaklıklarıyla karşılaştırdığımızda Cooler Master MH650 mikrofon konusunda biraz zayıf kalıyor. Discord üzerinden ses aktarımını test ettiğimizde karşımızdaki kişi sesimizin uzaktan ve biraz boğuk geldiğini söyledi. Acil durumlarda mikrofon işinizi görecektir, fakat bu konuda daha iyi bir performans almak isterseniz Corsair Void RGB Elite modeline bakabilirsiniz.

Özellikleri

Cooler Master MH650’yi uygulamasını indirmeden de kullanabilirsiniz fakat Cooler Master MasterPlus uygulaması sayesinde 7.1 sanal çevresel ses özelliğini kullanabiliyorsunuz. MasterPlus üzerinden kendi renk seçimlerinizi yapabiliyorsunuz. Aynı zamanda efektlerin parlaklığını ve hızını ayarlayabiliyorsunuz. Bir sürü LED özelliği olmasına rağmen maalesef ki uygulama üzerinden bunu ayarlayıp kaydedemedik.

RGB ayarları gerçekten çok güzel fakat kişiselleştirme konusunda biraz zorluk yaşıyorsunuz. Uygulama üzerinde de bazen sorunlar oluşabiliyor. MasterPlus uygulamasını Windows 10 işletim sistemine sahip olan bilgisayarımıza yüklemekte sorun yaşamadık fakat dediğimiz gibi bazen sorun çıkartabiliyor.

Cooler Master MH650 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Sonuç

Cool Master MH650 kulak üstü kulaklık modelini 750 TL ile 910 TL arasında teknoloji marketlerinden ve sanal alışveriş sitelerinden kolaylıkla satın alabilirsiniz. Cool Master MH650 sade ve şık tasarımıyla, RGB ışıkları ve 7.1 sanal çevresel ses özelliği desteğiyle beraber kullanıcılarına fiyat/performans açısından yüksek kalite sunuyor. MH650 modelini bütçe dostu olarak yüksek performans sunduğundan biz çok beğendik.

Cooler Master MH650 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0