Corsair Void RGB Elite Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

Corsair Void RGB Elite USB modelinde çok fazla dezavantaj var, fakat bir o kadar da iyi yönü olduğundan dolayı kendisi orta-seviye bir kulaklık olarak önerebileceğimiz modellerden. Eğer bir profesyonel oyuncu kulaklığı arayışındaysanız, Corsair Void RGB Elite USB modeli sizin için iyi bir seçenek olabilir.

Sevdiklerimiz

 • Karbon bitişli yapısı hoş gözüküyor
 • Mikrofon kalitesi çok iyi
 • Kullanımı rahat
 • Yumuşak kulak yastıkları kullanılmış

Sevmediklerimiz

 • Boyutu biraz büyük
 • Sesler dışardan duyulabiliyor
 • Mikrofonu sessize alma butonu garip bir yerde
 • Kulaklıkların şekli en iyi ses kalitesi alabilmeniz açısından uygun yapılmamış

Teknik Özellikleri

 • Bağlantı Tipi: Kablosuz
 • Hassasiyet: 116 dB
 • Empedans: 32 Ohm
 • Mikrofon: Var
 • Uzaktan Kumanda: Var
 • Sürücü Çapı: 50 mm
 • Diğer Kablosuz Türü: USB Verici
 • Ses Çıkışı: 7.1 Sanal Çevresel Ses

Tasarım

Void RGB Elite USB, Void’in en yeni modellerinin arasında yer alıyor, ve aynı zamanda Wireless modeli de bulunuyor. Her iki model de siyah karbon bitişli bir yapıya sahip. Orta-segment bir kulaklık için çok da fazla bir beklentimiz bulunmuyor. Paket içerisinden kulaklığın yanında da mikrofona takabilmeniz için bir sünger çıkıyor. Biz testlerimiz boyunca süngere ihtiyaç duymadık.

Farklı bir tasarıma sahip olan Void RGB Elite USB modelinin yumuşak yastıkları rahat ve oldukça kullanışlı. Hava geçirgen materyallere sahip olduğundan uzun saatlar kullansanız bile terletme yaşatmıyor. Corsair logosu her iki kulaklık üzerinde de bulunuyor. Ayrıca bu logolar da RGB ışıklarının bulunduğu kısımlar. İsterseniz Corsair’in iCUE yazılımı sayesinde istediğiniz şekilde ışıkları ayarlayabilirsiniz.

Mikrofonun etrafında da bir RGB alanı bulunuyor ve mikrofonu istemezseniz yukarı doğru iterek kapatabilirsiniz. Bu durum size büyük bir kolaylık sağlıyor. Tabi çıkarılabilir mikrofonların çok daha rahat olduğunu düşünüyoruz.

Corsair Void RGB Elite Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Corsair Void RGB Elite Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Kontroller

Sol kulaklık üzerinde sessize alma butonu bulunuyor fakat konulduğu yer biraz garip. Kulaklığın hemen üzerinde olduğundan dolayı özellikle kafanıza kulaklığı takıp çıkartırken yanlışlıkla çarpma ihtimaliniz çok yüksek. Sol kulaklık üzerinde ayrıca ses artırma/azaltma butonu bulunuyor. Tekerlek gibi gözüküyor fakat biraz daha sert bir şekilde ayarlamanız gerekiyor.

Corsair 390 gramlık ağırlığıyla hafif kategorisine girmiyor. Her ne kadar teknik olarak ağır gözükse de kafanıza taktığınız zaman böyle bir sorun yaşamıyorsunuz. Saatlerce kullansanız bile bir sorun yaratmıyor. Kulaklıkların etrafındaki yumuşak kumaş sayesinde deri kulaklıklardan çok daha rahat ve hava geçirgen bir yapıya sahip.

Sadece, ses yalıtımı konusunda başarılı olmadığını söylememiz gerek. Eğer yanınızda biri varsa, sizin dinlediğiniz parçayı duyamaması imkansız gibi.

Ses Kalitesi

Corsair, bas seslerin fazla olduğu zamanlarda dışarıya çok fazla ses çıkartıyor. 50 mm’lik sürücüleriyle zaten güçsüz olmasını bekleyemezdik fakat yalıtım konusunda daha iyi bir iş çıkartabilirlerdi. 7.1 sanal çevresel ses desteği sayesinde de oyunlarda rakiplerinizden bir adım öne geçiyorsunuz.

Corsair Void RGB Elite Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Corsair Void RGB Elite Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Sonuç

Corsair Void RGB Elite USB sayesinde orta-seviye kulaklık kategorisine başarılı bir model daha ekleniyor. Eğer kafanız ortalamaya göre biraz daha küçükse kulaklığı oturtmakta sorun yaşayabilirsiniz. Farklı bir tasarımlı, RGB’li, harika bir mikrofon ve 7.1 sanal çevresel ses desteğine sahip bir oyuncu kulaklığı arıyorsanız Corsair Void RGB Elite USB işinizi bir hayli görecektir. Ülkemizde, Corsair Void RGB Elite USB modelini 799 TL ile 1200 TL arasındaki bir fiyata teknoloji marketlerinden ve online alışveriş sitelerinden satın alabilirsiniz.

Corsair Void RGB Elite Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0