Creative EP-630 Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

Kendimi bozuk bir plak gibi tekrar etmek istemiyorum, ama o yeni MP3 oynatıcınızla beraber gelen standart plastik kulaklıkların size bir faydası yok. Cihazınıza müziğinizi yükledikten sonra yapmanız gereken şey kulaklıkları değiştirmek. Elbette eğer ses kalitesi söz konusu olduğunda inanılmaz derecede seçici değilseniz yeni bir çift kulaklığına 100 dolar veya daha fazla vermek istememenizi anlayabiliriz. İşte Creative EP-630 gibi seçenekler burada devreye giriyor. Ses izolasyonu sağlayan bu kulaklıklar size yalnızca 39.99 dolar karşılığında rahat bir kullanım ve gelişmiş ses kalitesi sunuyor.


Standart kulaklıklardan farklı olarak Creative EP-630 bir nebze olsun şıklık da sunuyor. Kulaklık için beş renkten birini seçebilirsiniz–siyah, mavi, yeşil, pembe veya beyaz–her birinde hafif metalik bir parıltı var. Ancak, bu ürün plastikten değil, metalden imal edilmiş ve bu sizin tercihinize bağlı olarak iyi veya kötü bir özellik olabilir. EP-630’ın artılarından biri sıradışı şekilde hafif olması ve böylece aktivite sırasında yerinde durması. Diğer yandan plastik kulaklıklar daha kalitesiz görünüyor ve çok dayanıklı olmayabilir. Siyah dışındaki tüm renklerde beyaz olan EP-630’un kablosu da dayanıklılık açısından bazı soru işaretleri yaratıyor. Kablo oldukça ince ve Y bitişiminde oluşabilecek düğümleri engellemek için bir kaydırıcı yok. Kablo yaklaşık 123 santimetre uzunluğunda ve ucunda altın renkli düz bir fiş var. Creative kulaklığın kulağınıza uyması için ürünle beraber üç farklı boyda silikon kulaklık ucu veriyor. Bu uçlar oldukça yumuşak. Kulağımızı tıkarken bir sorun yaşamadık. Bundan ve kulaklığın küçük boyutundan dolayı EP-630’u bir saati aşan bir kullanımdan sonra oldukça rahat bulduk; ama bu tabii ki kullanıcıdan kullanıcıya değişecektir.


Bu fiyat aralığından bekleneceği üzere EP-630 özellikler açısından yalın. Kulaklıklar yeterince pasif ses izolasyonu sağlıyorlar, bu hoş bir özellik; ama sessiz şarkılar dinlenirken kablonun bedene sürtündüğünde çıkardığı sesin duyulabileceği aklınızda bulunsun.

Ancak genelde ses, fark edilebilir düzeyde bir sorun çıkarmıyor. Müzik, çok berrak bir şekilde, makul (ama harika olmayan) bir miktarda küçük ayrıntılarıyla dinlenebiliyor. Midler oldukça iyi; sıcak ve zengin bir ses veriyorlar, ama daha üst serviye kulaklıklardaki gibi kulağınızın pasını silmeyebilirler. Düşük tepki süresi kulağımızı tırmalayan tek şey diyebiliriz, ama sadece biraz–bazı şarkılar diğerlerinden daha iyi; dans pop iyi bir performans veren türlere örnek verilebilir. Ve duyduğunuz bass yeterince sıkı. Sonuç olarak Creative EP-630, 50 dolar aşağısı aralığında sağlam bir seçim, ama dayanıklılık sorunlarına dikkat.

Olumlu:

Creative EP-630, küçük, rahat ve nispeten şık bir kulaklık ve beş farklı pırıltılı renkle karşımıza çıkıyor. Bu fiyata göre makul bir pasif ses izolasyonu ve sağlam bir ses kalitesi sunuyor.

Olumsuz:

Kulaklıkların bassı bazı şarkılarda eksik kalıyor. Ayrıca, ucuza imal edilmiş gibi duruyor ve bu da dayanıklılığına dair şüpheler oluşturuyor.

Creative EP-630 Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0