Defunc True Plus Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi1 Oy
5.3

Stockholm’da kurulmuş bir İsveç markası olan Defunc, 2015’ten beri ulaşılabilir kablosuz kulaklıklar üretiyor. Kullanıcılarının tercihlerini kolaylaştırmak için modellerini 4 ana kullanım özelliği ile sunuyor; müzik, konuşma, hibrit ve spor. Defunc’ın modellerini ise fiyat aralığına göre şu şekilde ayırabiliriz: Plus, Go ve Basic. Bu modeller kablolu, Bluetooth’lu ve gerçek kablosuz şeklinde birbirlerinden ayrılıyor.

Sevdiklerimiz

  • Kullanım rahatlığı
  • Uzun kullanım süresi

Sevmediklerimiz

  • Mikrofon kalitesi

Teknik Özellikleri

  • Bluetooth Standardı: 5.0
  • Kullanım Süresi (Genel): 4 – 8 saat
  • Kullanım Mesafesi: 10 – 20 metre
  • Mikrofon Özelliği: Çift Mikrofon
  • Şarj Kutusu: 500 mAh
  • Kulaklıklar: 45 mAh
  • Şarj Tipi: USB C
Defunc True Plus Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Defunc True Plus Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Tasarım

Defunc True Plus kırmızı, beyaz, siyah, mavi, yeşil ve pembe olmak üzere toplamda 6 renk seçeneği ile satışa sunuldu. Defunc, True Plus modelinde kullandığı MultiTip tasarımı ile kullanıcılarına iki farklı kullanım şekli sunuyor. True Plus ile birlikte gelen yedek silikonlar sporda kullanmanız için tasarlanmış. Ayrıca IPX4 su koruma seviyesi sayesinde tere ve suya karşı dayanıklı.

Şarj kutusunu açtığınızda direkt olarak cihazla eşleşmeye geçiyor, bu durumda kulaklıkları kulağınızdan çıkartsanız bile ani aramalar için uygun olacaksınız. Kulaklıklar tek bir şarj ile 6 saat kadar giderken şarj kutusu ek 35 saat kullanım süresi sağlıyor.

Dokunmatik kontroller sayesinde sesi artırmak için sağa, azaltmak için sola bir kez dokunmanız yeterli. Sağ kulaklığa basılı tutarak bir sonraki parçaya atlayabiliyorken, sol kulaklığa aynı işlemi yaparsanız bir önceki parçaya geri dönebilirsiniz. Oynatma/duraklatma işlemini yapmak için iki kulaklıktan birine çift kez tıklamanız yeterli. Sesli asistan için ise sağ kulaklığa üç kez dokunmanız gerekiyor.

Bu kadar kontrolün içerisinde tabi ki hata yapmazsak olmaz. Alışana kadar birçok kez istemediğimiz kontrolleri yaptık. Bu arada ses artırma/azaltma işlemi de sensörlerin pozisyonundan dolayı biraz yavaş işliyor.

Ses Kalitesi

Silikon uçlu bir yapıya sahip olmadığından, Defunc True Plus ne ambiyans seslerini azaltıyor, ne de bas seslerini yoğun olarak hissetmenizi sağlıyor. Bu durumu eğer seviyorsanız Defunc True Plus tam size göre. Kulak kanallarınız açık olduğundan dolayı sesleri çok yoğun hissedemiyorsunuz bu yüzden de yorucu bir deneyim sağlamıyor. Sahne genişliği oldukça derin, genel olarak biz klasik ve daha sakin tarzda müzikler dinlemeyi keyifli bulduk.

Görüşme sırasındaki mikrofon performansı ise yeterli olmadığından rüzgarlı havalarda mikrofon sesinizi alamıyor. Bilgisayardan kullandığımızda ise gecikme süresi olduğunu fark ettik. Bu gibi durumlar birçok gerçek kablosuz kulaklıkta bulunuyor.

Defunc True Plus Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Defunc True Plus Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Sonuç

Defunc True Plus kulaklıklar rahat kullanımı ve yeterli ses kalitesi ile gündelik olarak kullanabileceğiniz bir kulaklık modeli. Daha yüksek bir performans bekliyorsanız Defunc True Plus sizi hayal kırıklığına uğratabilir.

Defunc True Plus Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi1 Oy
5.3