Edifier TWS NB2 Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Edifier TWS NB2 aktif gürültü engelleme özelliği ve uzun süreli kullanım süresi yanında bir de uygun fiyatıyla kulaklık arayışında olanların ilgisini çekiyor. Edifier True Wireless NB2 kablosuz kulaklık, farklı tasarımı ve uygun fiyatıyla alabileceğiniz en iyi kulaklıklardan biri olabilir.

Sevdiklerimiz

 • Fiyat/performans
 • Kulaklıklar tek olarak da kullanılabiliyor
 • Hafif
 • Kompakt

Sevmediklerimiz

 • Ekolayzer ayarları bulunmuyor
 • Kontrolleri kişiselleştirilmiyor
 • Ses performansı zayıf

Teknik Özellikler

 • Sürücüler: 13 mm’lik grafenler
 • Frekans Tepki Aralığı: 20 Hz – 20 Khz
 • Bağlantı Desteği: Bluetooth 5.0
 • Kullanım Süresi: 7 saat (aktif gürültü engelleme açıkken), 9 saat (aktif gürültü engelleme kapalıyken)

Kutu İçeriği

 • Kulaklık
 • Şarj Kablosu
 • Şarj Kutusu
 • Yedek Silikon Uçlar
 • Şarj Kutusu
 • Garanti Belgesi
 • Kullanım Kılavuzu
 • Koruyucu Kese

Şarj kutusu tam elinize sığarak kolayca tutmanızı sağlıyor. Mat beyaz ve gümüş logosuyla da oldukça şık gözüküyor. Ayrıca siyah renk seçeneği de bulunuyor. Tek garip yanı, şarj kutusunu tek elle açamıyor olmanız. Mekanizması ve kutusunun şekli yüzünden tek elle açabilmeniz pek mümkün değil. IP54 koruma seviyesi sayesinde de suya ve toza dayanıklı olduğundan, terlemeye ve su sıçramalarına karşı oldukça dayanıklı.

Her bir kulaklık 13 mm’lik grafenlerle donatılmış. Her aktif gürültü engelleme özelliğine sahip kulaklıklarda içeride veya dışarıda gürültü engelleyici mikrofonlar bulunur. Edifier TWS NB2 her ikisine de sahip. Edifier TWS NB2 aynı zamanda oyun modu ile de 80ms’lik bir gecikme süresi bulunuyor. Aktif gürültü engelleme özelliği ve oyun modunun yanında aynı zamanda ambiyans modu sayesinde kulaklığınız takılıyken bile, istediğiniz zaman dış dünya ile iletişime geçebiliyorsunuz.

Bir Android işletim sistemine sahip telefonla eşleştirdiğimizde birkaç saniyede bağlantıyı kolayca gerçekleştirebildik. Kulaklık oldukça konforlu fakat hafifliğinden dolayı tam bir oturuş sağlayamadığından izolasyonu sağlayabilmekte zorlanıyor.

Edifier TWS NB2 Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Edifier TWS NB2 Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Kontroller

Edifier TWS NB2’yi birkaç kolay yöntemle kullanmak mümkün. Kontrolleri maalesef ki kişiselleştiremiyorsunuz. Sol kulaklığa iki kez dokunduğunuzda normal, aktif gürültü engelleme ve ambiyans modu arasında geçiş yapabilmenizi sağlarken, üç kez dokunduğunuzda oyun modunu açma kapatma işlemlerini yapmanızı sağlıyor. Sağ kulaklığa iki kere dokunduğunuzda parça oynatma/duraklatma kontrollerini yapabiliyor ve aynı zamanda çağrı yanıtlayabiliyorsunuz. Üç kere basarsanız da parça atlayabiliyorsunuz fakat ses ayarlarını uygulama üzerinden yapmanız gerekiyor. Ayrıca kulaklıkları tek tek de kullanabilme özelliğini de destekliyor.

Edifier Uygulaması

Google Play Store’da Edifier’in ücretsiz olarak sunduğu uygulamayı yükleyerek kulaklığınızla ilgili detaylara ulaşabilirsiniz. Kalan şarj süresini görebilir ve hangi modda olduğunuzu uygulama üzerinden rahatlıkla görebilirsiniz. Aynı zamanda widget ile telefon ekranınızdan kolayca mod değişikliği yapabilirsiniz. Sadece uygulama üzerinden ekolayzer ayarları yapamıyorsunuz. Bu da büyük bir eksiklik.

Ses Kalitesi

Fiyat performans ilişkisine bakıldığında, sizlere oldukça iyi bir performans sunacak bir kulaklık modeli olduğunu söyleyebiliriz. Sesleri net ve temiz bir şekilde iletme konusunda başarılı. Edifier TWS NB2 kulaklık, en çok pop müzik dinlemek için uygun. Pop müziklerde vokalleri oldukça iyi duyabiliyorsunuz. Oyun modunu denediğimizde, online oyunlarda herhangi bir gecikme ile karşılaşmadık. Görüşme kalitesi de oldukça başarılı. Aktif gürültü engelleme modunda, kulaklık kulağınıza yapısı nedeniyle tam oturamadığından aşırı gürültülü ortamlarda izole etme konusunda başarılı değil.

Edifier TWS NB2 Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Edifier TWS NB2 Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Sonuç

Edifier TWS NB2, aktif gürültü engelleme modu açıkken 7 saatlik kullanım süresi ve şarj kutusuyla birlikte ek olarak 18 saatlik bir kullanım süresi sağlıyor. Eğer aktif gürültü engelleme modunu kapatırsanız, 9 saatlik bir kullanım süresine ulaşabiliyorsunuz ve şarj kutusundan da 23 saatlik ek bir kullanım elde edebiliyorsunuz. Teknik olarak böyle gözükse de biz toplamda 6 saatlik bir kullanım süresi elde ettik. Aktif gürültü engellemeyi 30 dakika kullandıktan sonra oyun moduna geçtik ve birkaç arama gerçekleştirdikten sonra müzik dinledik. Aslında fiyatına göre oldukça iyi bir performans sunuyor.

Performansının yanı sıra bu özelliklerinin yanında sadece iki eksikliği bulunuyor, kulağa tam oturamaması ve ekolayzer ayarları yapamıyor oluşunuz. Tabi ikinci seçenek biraz daha kişisel fakat bu fiyata da ekolayzer ayarları yapabilmeyi bekliyorsunuz. Edifier TWS NB2 bu fiyat bandında yakalayabileceğiniz özgün bir tasarıma ve kaliteye sahip en iyi kulaklıklardan biri olacaktır.