Edifier X3 Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

Edifier X3 gerçek kablosuz kulaklık oldukça kullanışlı ve kompakt bir formda geliyor. Hafifliği ve yapısı sayesinde yanınızda taşıyabilmenizi de kolaylaştırıyor. 24 saatlik kullanım süresi ve IP55 su koruma seviyesi ile de uygun fiyatının hakkını fazlasıyla veriyor.

Sevdiklerimiz

 • Fiyat/performans
 • IP55 suya ve tere dayanıklılık seviyesi
 • 24 saat kullanım süresi

Sevmediklerimiz

 • Kaygan şarj kutusu
 • Mikro USB şarj desteği

Teknik Özellikleri

 • Bluetooth Versiyon: 5.0
 • Kullanım Tipi: Kulakiçi
 • Suya ve Tere Dayanıklı: Evet
 • Su Koruma Seviyesi: IP55
 • Aktif Gürültü Engelleme Özelliği: Yok
 • Çift Telefon Desteği: Yok

Tasarım

Mat bir yapıda olan hafif, plastik şarj kutusunda geliyor. Kulaklıkları güvenle, sudan ve çizilmeden koruyabiliyor. Hafif yapısı ayrıca uzun süreler boyunca kullanabilmenizi sağlıyor. Dokunmatik kontrollerin etrafında ise mat rengin aksine parlak bir şerit şeklinde detay konulmuş. Bu da mat desene biraz da olsa farklılık getiriyor.

Kulaklıklar tasarımı sayesinde kulağınıza rahatça oturuyor ve ayrıca silikon uçlu yapısı sayesinde de pasif gürültü engellemeyi sağlıyor. Silikon uçlar ise gir renkli. Ayrıca, kulaklıklarda mikrofon ve LED ışık bulunuyor. Işık sayesinde cihazınıza bağlanıp bağlanmadığını görebilir hem de kutuya koyduğunuzda şarj olup olmadığından emin olabilirsiniz.

Genel olarak, Edifier X3 ortalama fiyatıyla iyi bir yapıya sahip. Kulaklıkların şekli de neredeyse her kulağa uygun.

Edifier X3 Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Edifier X3 Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Şarj Kutusu

Şarj kutusu kompakt ve taşınabilir bir yapıya sahip. Kulaklıklar gibi şarj kutusu da siyah mat yapıya sahip. Üzerinde de parlak renkte bir Edifier logosu bulunuyor. Kutunun gerisi oldukça sade. LED ışık ile de şarj olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Maalesef kulaklıkların şarj durumunu kutu üzerinden göremiyorsunuz.

Şarj kutusunun arkasında mikro USB şarj girişi bulunuyor. Bu kadar güzel ve fiyatını hak ettiğini düşündüğümüz bir kulaklık modeli için 2021 yılında mikro USB girişine sahip olmasını beklemezdik. Şarj kutusunun kapağı kendiliğinden açık durmuyor, bazen de siz kulaklıkları almaya çalışırken kendi kendine kapandığından dolayı zorluk çıkartabiliyor. Bu çok da önemli bir mesele değil fakat yine de değinmek istedik.

Ses Kalitesi

Edifier X3’ün ortalama 300 – 400 TL arasındaki fiyatını düşünürsek, vaat ettiği ve sunduğu ses kalitesi şüphesiz harika. Müzik dinlemek ve çağrı gerçekleştirmek için oldukça uygun olan bu kulaklıkla aynı zamanda podcast dinlemek de çok zevkli.

Farklı müzik türleri için uygun olan Edifier X3’ü biz pop ve elektronik müziklerde fazlasıyla deneyimledik. Derin ve güçlü bas sesleriyle beraber enstrüman seslerini de ortaya çıkartıyor. Aynı zamanda vokal seslerini de net ve temiz bir şekilde diğer seslerden ayırt edebiliyorsunuz.

Edifier X3’ün yapısı sayesinde pasif gürültü engelleme özelliğine sahip oluyorsunuz. Etraftaki gürültülerden sizi izole ederek biraz da olsa dinlediğiniz şeye odaklanabilmenizi sağlıyor.

Mikrofon Kalitesi

Eğer müzik dinlemenin yanı sıra görüşme gerçekleştirmek için ve ses kaydedebilmek için de bir kulaklık arıyorsanız, Edifier X3 ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Görüşme testlerimizde, karşı tarafa sesimizi net ve temiz bir şekilde iletmeyi başardı.

Özellikleri

Edifier X3 kablosuz kulaklık Bluetooth 5.0 bağlantı desteğine sahip. Bu da, bağlantınızın oldukça güçlü olduğu anlamına geliyor. Daha iyi performans ve daha iyi bir bağlantı. Kulaklıklar aynı zamanda çağrı yanıtlama, sesli asistan ve parça atlama gibi işlere yarayan dokunmatik kontrollere sahip. Dokunmatik kontroller de sizi zorlamadan dokunuşlarınızı algılamayı başarabiliyor. IP55 koruma seviyesi desteği sayesinde de spor yaparken ve dışarıda yağmur yağarken bile kullanabilirsiniz.

Kullanım Süresi

Edifier X3 kulaklıklar tek bir şarjda 6 saatlik bir kullanım süresi sağlarken, şarj kutusu ek olarak 18 saatlik bir süre sağlıyor. Toplamda da 24 saatlik bir süre elde ediyorsunuz. İş şarj etmeye gelince, mikro USB her ne kadar hoşumuza gitmese de 1 ya da 1 buçuk saat içerisinde şarjı doluyor.

Edifier X3 Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Edifier X3 Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Sonuç

Eğer ortalama bir fiyata sahip, kullanışlı ve ses kalitesi yüksek bir kulaklık arıyorsanız, Edifier X3 sizin için iyi bir seçenek olacaktır. Biz, ses kalitesini ve kullanışlı yapısını oldukça sevdik. Tek dezavantajı mikro USB destekli olması olabilir. Onun haricinde Edifier X3 iyi bir tercih olacaktır.

Edifier X3 Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0