Hakii Fit Sport Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

Hakii, Havit markasının bir kardeş markası olduğundan Hakii Fit kablosuz kulaklık modeli Havit kulaklıkların daha gelişmiş versiyonu sayılabilir. Klasik Havit modeli ile karşılaştırdığımızda Hakii Fit’te bulunan yeni çip sayesinde daha iyi bir ses kalitesi sunduğunu söylemeliyiz. Ayrıca Hakii Fit ekstra aksesuarlar ile geldiğinden üç farklı şekilde kullanabiliyorsunuz.

Sevdiklerimiz

  • Üç farklı kullanım özelliği
  • Ses kalitesi

Sevmediklerimiz

  • Kullanım süresi

Teknik Özellikleri

  • Bluetooth Standardı: 5.0
  • Dinamik Hoparlör: 6 mm, Dynamic Titanium
  • Batarya: 60 mAh (her bir kulaklık) + 500 mAh
  • Kullanım Süresi: 8 saate kadar
  • Kullanım Mesafesi: 10 metreye kadar
  • Şarj Süresi: 1.5 saat kulaklıklar + 2 saat şarj kutusu
Hakii Fit Sport Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Hakii Fit Sport Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Hakii Fit Sport’un kutusu içerisinden çıkan saklama kutusunu aynı zamanda kulaklıkları şarj etmek için de kullanabiliyorsunuz. Şarj kutusu tamamen plastik yapıda olmasına rağmen sağlam yapılı olduğunu hissettiriyor. Şarj kutusunun üzerinde kullanım süresini gösteren LED ışıklar yer alıyor. Hakii Fit orta ses seviyesinde kullanıldığında 1.5 saat kadar gidiyor. Şarj kutusu sayesinde toplam 14 saatlik ek bir kullanım süresi elde ediyorsunuz. Mikro USB kablo ile şarj edilebiliyor, bu bir dezavantaj fakat kablosuz şarj desteği işinize yarayabilir.

Kulaklıkları kutusunundan çıkartır çıkartmaz daha önce eşleştirmiş olduğunuz cihazınıza bağlandığından kullanım kolaylığı sağlıyor.

Kullanım Rahatlığı

Hakii Fit Sport’u uzun süre kullanarak test etmeden önce kutusundan çıkan farklı boydaki ve çeşitli silikon uçlarla deneyerek kendinize en uygun olanı bulmanızı öneririz. Kulaklıkla birlikte, uzun kanatlı, kısa kanatlı, orta boy silikon ve büyük boy silikon uç geliyor. Kulaklığı üç farklı şekilde kullanabilmeniz kesinlikle yaptığınız aktiviteye göre uyumunu kolaylaştırıyor. Eğer ekstra bir güvenlik istiyorsanız kulak kanatlı olanı kullanabilir, koşu yaparken kullanmak için silikon bandını kullanarak dilediğinizde boynunuza asabilirsiniz.

Performans

Hakii Fit Sport’un ses kalitesi oldukça başarılı, hatta bu fiyat aralığındaki kulaklıklarla karşılaştırdığımızda harika kalıyor. Güçlü bası, ses derinliği ve en yüksek ses seviyesinde bile bozulmalar yaşatmıyor olması ses performansını iyi kılıyor. Biraz da kontrollerden bahsedecek olursak, tek bir dokunuşla müziği durdurabilir veya oynatabilirsiniz. Sağ kulaklığa 2 saniye basılı tutarsanız parça atlayabilir, eğer aynısını sol kulaklık için denerseniz bir önceki parçaya geri gelebilirsiniz. Çift tık ile Siri ve Google Asistan’ınıza ulaşabilirsiniz. Hakii Fit’in bizce tek eksikliği ses ayarını sadece telefondan yapabiliyor oluşu. Bunun için sesli asistanınızı da kullanabilirsiniz.

Mikrofon kalitesi ise yeni çipi sayesinde arama esnasında gürültü engelleme sağladığından oldukça başarılı.

Hakii Fit Sport Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Hakii Fit Sport Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Sonuç

Hakii Fit Sport modeli kesinlikle beğendiğimiz kullanışlı modeller arasında yerini alıyor. Ses kalitesi başarılı, bağlantı sabit, kullanımı rahat, bir kulaklıktan daha ne istenebilir ki? Özellikle spor yaparken kullanabileceğiniz bir kulaklık arıyorsanız Hakii Fit sizin için iyi bir seçim olacaktır.

Hakii Fit Sport Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0