Harman Kardon FLY ANC Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

Harman Kardon FLY serisine ANC versiyonu ile adı üstünde aktif gürültü engelleme özelliğine sahip.

Sevdiklerimiz

 • Taşıma çantası
 • Uzun kullanım süresi

Sevmediklerimiz

 • Mikro USB

Teknik Özellikleri

 • Ses Çıkışı: Stereo
 • Bağlantı Tipi: Kablosuz
 • Empedans: 32 Ohm
 • Maksimum Güç: 30 mW
 • Mikrofon: Var
 • Uzaktan Kumanda: Var
 • Sürücü Çapı: 40 mm
 • Kullanım Süresi (Genel): 30 saat
 • Gürültü Engelleme: Aktif Gürültü Engelleme
 • Frekans Aralığı: 16 Hz – 22 kHz
 • Bluetooth Standardı: 4.2
Harman Kardon FLY ANC Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Harman Kardon FLY ANC Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Tasarım

Kulaklıkların tasarımına geçmeden önce Harman’ın Kardon FLY ANC modeli ile birlikte gönderdiği kalın taşıma çantası Sony’nin WH-1000XM3 ile gelen çantaya benzer. Yapısına baktığımız zaman FLY ANC modelinin her bir kısmının premium hissettirdiğini söylememiz gerek. Kalın taşıma çantasında taşımamız için katlanabilir yapıya sahip.

Kontroller

FLY ANC’nin fiziksel butonlarının hepsi sağ tarafta yer alıyor. Bütün kontrollerin sağda olması biraz kafa karıştırıcı olabilir fakat alıştıktan sonra işleriniz kolaylaşıyor. Ses artırma/azaltma, oynatma/duraklatma ve parça atlama işlemlerini yapabiliyorsunuz. Sol kulaklıkta ise dokunmatik kontrol alanı bulunuyor, bu sayede Google Asistan’a ya da Alexa’ya ulaşabilirsiniz.

​Uygulama

Harman Kordon FLY ANC kulaklığı için kullanabileceğiniz My Harman/Kardon isimli uygulaması bulunuyor. Uygulama içerisinden ekolayzer ayarları yapabiliyorsunuz.

​Google Asistan / Alexa

FLY ANC ile birlikte gelen bir diğer özellik ise Google Asistan ve Alexa desteğine sahip olması. Cihazınızla eşleştirdikten sonra sol kulaklığınıza basılı tutarak Asistana ulaşabilir ve tek bir dokunuş ile bildirimlerinizi okumasını sağlayabilirsiniz. Eğer sesli asistanı normalde kullanmayı seviyorsanız sizin işinize oldukça yarayacaktır. Tabi çalışması için asistanınızı arkaplanda çalışır halde bırakmalısınız.

​Kullanım Süresi

Aktif gürültü engelleme açıken 20 saate kadar süren bir kullanım süresi elde edebiliyorsunuz. Bu uzun süre birçok kulaklıkta göremediğimiz bir özellik. Aktif gürültü engelleme özelliği kapalıykense 30 saate kadar çıkabiliyor. Acil durumlarda 15 dakikalık hızlı şarj ile sayesinde ise 2.5 saatlik bir kullanım süresine ulaşıyorsunuz. Harman’ın önceki modellerinde mikro USB kullandığını düşünürsek bu modelinde 2021 yılında bir farklılık görmeyi ummuş olabilirsiniz fakat maalesef hala mikro USB girişine sahip.

​Kullanım Rahatlığı

FLY ANC’den çok pahalı kulaklıklarda elde edebileceğiniz bir rahatlık beklemiyorsanız sizi memnun edecektir. Biz test süremiz boyunca fazla baskı hissetmeden uzun saatler boyunca rahatlıkla kullandık.

Eşleştirme kısmına gelirsek Bluetooth 4.2 standardına sahip olmasına rağmen bu durumu pek etkilemiyor. Hatta FLY TWS aynı anda çift cihaz desteğine sahip olduğundan kullanımı daha da hoş bir hale getiriyor.

​Ses Kalitesi

FLY ANC kontrollü ve güçlü baslara sahip. Sony WH-1000XM3 kadar olmasa da orta seviyeler FLY TWS’nin odak noktası. Sahne genişliği de yeterli, temiz ve dengeli ses iletimi konusunda başarılı. Ayrıca uygulama üzerinden ekolayzer ayarı yaparak kişiselleştirebileceğinizi unutmayın.

Aktif gürültü engelleme performansı FLY ANC’nin fiyatına bakarsak Sony ve Bose kadar iyi olmasını beklememiz gerek. Gayet ideal, büyük gürültüleri engelleme konusunda pek başarılı olmasa da çok gürültülü olmayan ortamlarda başarılı.

Mikrofon kaliyesi beklediğimizden daha iyi arkaplan gürültüsünü önleyerek karşı tarafa temiz bir ses iletimi sağlıyor.

Harman Kardon FLY ANC Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Harman Kardon FLY ANC Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

​Sonuç

Harman Kardon FLY ANC modeli premium görünüme sahip yüksek ses performansı sunan bir kulaklık. Aktif gürültü engelleme özelliği her ne kadar kendi fiyat aralığındaki kulaklıklarınki kadar iyi olmasa da çift cihaz desteği ile Harman Kardon FLY ANC bu durumu dengeliyor.

Harman Kardon FLY ANC Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0