Haylou T15 Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

Haylou, uygun fiyatlı kulaklık modelleriyle birlikte kullanıcılarına orta seviye bir ses kalitesi sunuyor. Haylou T15 de Haylou’nun diğer modellerine oldukça benzer fakat 2200 mAh’lik şarj kutusu ve oyun moduyla farkını ortaya koyuyor. Kulaklığın paketi de diğer ürünleriyle benzer bir tasarıma sahip.

Sevdiklerimiz

 • Uzun kullanım süresi
 • IPX5 koruma sınıfı

Sevmediklerimiz

 • Mikro USB giriş

Teknik Özellikleri

 • Bağlantı Tipi: Tam Kablosuz
 • Sürücü Çapı: 6 mm
 • Kullanım Mesafesi: 10 metre
 • Ses Çıkışı: Stereo
 • Mikrofon: Var
 • Kullanım Süresi: 3.5 saat
 • IP Koruma Sınıfı: IPX5
 • Gürültü Engelleme: Pasif Gürültü Engelleme özelliği
Haylou T15 Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Haylou T15 Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Tasarım

Şarj kutusu plastik yapıya sahip ve büyük bir bataryaya sahip olduğundan dolayı biraz da ağır. Şarj kutusunun ön kısmında mikro USB girişi bulunuyor. Bu şarj kutusunu aynı zamanda telefonlarınız için power bank olarak kullanabilirsiniz. 2200 mAh bir şarj için yeterli değil, fakat acil durumlarda hayat kurtarıcı olabiliyor. Eğer power bank olarak kullanmazsanız 60 saate kadar kullanım sağlıyor. Yani eğer günde %50 ses seviyesinde 2 saat müzik dinlerseniz yaklaşık bir ay kadar sizi götürür.

Haylou T15’i şarj etmek ise yaklaşık 3 saat sürüyor. Şarj kutusunun dışında bir LED gösterge bulunmadığından dolayı kalan bataryayı görebilmek için kutunun kapağını açmanız gerekiyor. 2200 mAh’lik bir kulaklığa göre de aslında beklediğimiz kadar büyük bir şarj kutusuna sahip değil.

Kulaklıkların tasarımı ise biraz farklı görünüyor olabilir. Kulağınızın yapısına göre bir tasarıma sahip olan Haylou T15 pasif gürültü engelleme konusunda bu yüzden başarılı. Özellikle telefon görüşmeleri için de uygun olan Haylou T15’in mikrofonları sesinizi net ve temiz bir şekilde karşı tarafa iletiyor. Kulaklıklar da plastikten yapıldığından ve alıştığımız şekillerin dışında bir tasarıma sahip olduğundan premium duran bir görüntüye sahip değil. Tasarımla ilgili söyleyebileceğimiz tek artı şey kulağınıza iyi oturuyor olması.

Haylou T15 kulağınıza iyi bir şekilde oturduğundan dolayı uzun süre kullansanız dahi ne kulağınızdan düşüyor ne de rahatsız ediyor. Ayrıca IPX5 koruma sınıfı sayesinde spor yaparken veya yağmurda yürürken endişe etmenize gerek kalmayacak. Kullanım süresine gelecek olursak, bir tam şarj ile ortalama 3.5 saat kullanabilirsiniz. Çok iyi değil, fakat bu kadar küçük kulaklıklar için normal bir süre. Kulaklıkları şarj etmek ise yaklaşık 1.5 saat sürüyor.

Kulaklıkların şarj olup olmadığını anlamak için ise şarj kutusunun kapağını açarak kontrol etmeniz gerekiyor. Eğer hala şarj oluyorlarsa 2 kırmızı ışığın yandığını görebilirsiniz.

Kontroller

Haylou T15 dokunmatik kontrollere sahip ve biraz hassaslar. Bu hem iyi hem de kötü bir özellik. Sağ veya sol kulaklığa bir kez basarsanız parça duraklar, sağ kulaklığa çift kez tıklarsanız parçayı atlar, sol kulaklığa aynısını yaparsanız bir önceki parçaya geri döner ve eğer üç kez basarsanız sesli asistana ulaşırsınız.

Kontrollerle ilgili olumsuz özelliklerden biri ise kulaklıkların pozisyonunu ayarlamak. Çok hassas olduklarından dolayı da bazen yanlışlıkla basabiliyorsunuz. Ayrıca çift kez basarsanız çağrı yanıtlayabilir, basılı tutarsanız reddedebilirsiniz. Oyun modundan dolayı düşük gecikme süresi sunan Haylou T15, profesyonel oyuncular için uygun değil fakat mobil oyunlar için işinizi görecektir.

Haylou T15 Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Haylou T15 Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Sonuç

Haylou T15 tasarımıyla ve 3.7 gramlık hafifliğiyle oldukça rahat. Ülkemizde 160 TL ile 200 TL arasında teknoloji marketlerinden ve online alışveriş sitelerinden rahatlıkla satın alabilirsiniz. Ayrıca Haylou T15, ses kalitesi ve fiyatıyla kullanıcılarına harika bir deneyim sunuyor.

Haylou T15 Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0