Haylou T15 Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

Xiaomi’nin yan markası olan Haylou oldukça uygun bir fiyatla satışa sunuldu. Haylou T15, ilginç tasarımı, uzun kullanım süresi, dokunmatik kontrolleri ve IPX5 koruma saviyesi ile rakipleri arasından kolay ulaşılabilirliğiyle sıyrılıyor.

Sevdiklerimiz

  • Kullanım süresi
  • IPX5 koruma seviyesi

Sevmediklerimiz

  • Yok

Teknik Özellikleri

  • Empedans: 32 Ohm
  • Sürücü Çapı: 6 mm Dinamik Sürücü
  • Frekans Aralığı: 20 – 20000 Hz
  • Bağlantı: MikroUSB + MikroUSB – A
  • Ağırlık: 57 gram
  • Müzik Dinleme Süresi: 3.5 saat

Tasarım

Kutu içeriğinde şarj kutusu, kulaklıklar ve şarj kablosu yanında gelen belgeleri bulunuyor. İlk dikkatimizi çeken nokta Haylou T15 ve Haylou GT2/GT1 ile olan farkıydı. Yapısında görebileceğiniz gibi kulağınızın içerisine oturacak bir tasarım kullanılmış. Bu şekilde olmasının sebebi daha rahat bir kullanım ve mikrofonun sesinizi iyi bir şekilde algılayabilmesi için. Yeni T15 modeli, GT1/2 modellerine göre çok daha şık duruyor. Samsung Galaxy Buds benzeri bir tasarıma sahip olan T15, kulağınızdan dışarı taşmayarak uzaktan sanki kulağınızda bir şey yokmuş görünümü yaratıyor.

T15 siyah mat bir yapıya sahip. Tabi fiyatından dolayı yüksek bir kalite beklemek mümkün değil fakat yine de ortalama bir kaliteye sahip. Üzerinde parmak izi de tutmuyor. Haylou T15 ayrıca IPX5 koruma seviyesine sahip. Suya ve tere karşı kulaklığın dayanıklılığı olduğundan dolayı T15’i spora giderken rahatlıkla kullanabilirsiniz. Şarj kutusunun sağ tarafığında mikro USB girişi ve hemen onun yanında da LED gösterge bulunuyor.

Haylou T15 Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Haylou T15 Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Bağlantı

Haylou T15’i de cihazlarınızla bağlamak tıpkı diğer kablosuz kulaklıklar gibi oldukça basit. Birçok modelde aptX desteği artık bulunurken, Haylou T15’te bulunmuyor. Aslında fiyatına göre beklenilecek bir durum.

Hem standart hem de oyun modu bulunuyor. Oyun modunu özellikle film izlerken ya da dizi izlerken de kullanabilirsiniz. Eğer bağlantı kalitesinden bahsedecek olursak da testlerimiz boyunca stabil bir bağlantı olduğunu, kopmanın yaşanmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Kontrolleri diğer kablosuz kulaklıklarda olduğu gibi fakat tek bir olumsuz yanı bulunuyor; kulaklık üzerinden ses ayarı yapamıyorsunuz.

Ses Kalitesi

Eğer uygun fiyata dengeli bir sese sahip bir kulaklık modeli arıyorsanız. Haylou T15 gerçek kablosuz kulaklık modeli işinizi fazlasıyla görecektir. Daha önceki modelleri gibi T15 de canlı ve dengeli bir ses kalitesine sahip. Basları güçlü. Sürücülerinin 6 mm olduğundan da bahsetmekte fayda var çünkü GT serisinin sürücüleri 7.2 mm’likti. Tasarımı sayesinde ise Haylou T15 mikrofon konusunda önceki modellerinden çok daha başarılı.

Haylou T15 Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Haylou T15 Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Sonuç

Eğer bütçeniz fazla değilse ve gerçek bir kablosuz kulaklık modeli arayışındaysanız, Haylou T15 uzun kullanım süresi, IPX5 koruma seviyesi ve yüksek mikrofon kalitesi ile değerlendirmeniz gereken bir kulaklık modeli. Eğer özellikle aktif gürültü engelleme modu için bir kulaklık arıyorsanız, Haylou T15 size uygun olmayacaktır.

Haylou T15 Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0