Haylou T16 Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi2 Oy
8.2

Haylou T16 gerçek kablosuz kulaklık modeli önde ve arkada ikişer tane olmak üzere hassas mikrofonlara sahip. Bu mikrofonlar çevresel gürültüyü engelleyerek 35 dB’e kadar olan seslerin sizi engellemesine izin vermiyor. Özellikle görüşmelerde, çalışmalarda dış gürültüleri azaltarak daha temiz ve net ses iletimini sağladığından başarılı bir sonuç alıyorsunuz.

Sevdiklerimiz

 • Aktif gürültü engelleme desteği
 • Mikrofonu
 • Kablosuz şarj desteği

Sevmediklerimiz

 • Kullanım süresi

Teknik Özellikleri

 • Ses Çıkışı: Stereo
 • Kullanım Mesafesi: 30 metre
 • Bağlantı Tipi: Tam Kablosuz
 • Mikrofon: Var
 • Şarj Tipi: Kablosuz Şarj Kutusu
 • Kullanım Süresi (Genel): 6 saat
 • Şarj Süresi: 120 dakika
 • Uzaktan Kumanda: Var
 • Gürültü Engelleme: Aktif Gürültü Engelleme
Haylou T16 Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Haylou T16 Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Tasarım

Haylou T16 modeli GT serisine oldukça benzer bir tasarıma sahip. IPX5 su koruma seviye derecesi ayesinde sporda kullanmak için de uygun. Haylou uygulaması sayesinde Android ve iOS cihazlarınız üzerinden eşleştirme işlemini yapabilir ve aynı zamanda kalan kullanım sürenizi görebilirsiniz. Aktif gürültü engelleme modu seçebilir ve hatta dokunmatik kontrolleri değiştirebilirsiniz.

Özellikler

Haylou aktif gürültü engelleme özelliği kapalıyken 6 saatlik bir kullanım süresi sunuyor. Şarj kutusu ile birlikte bu süre 30 saate kadar çıkabiliyor. Eğer bir aktif gürültü engelleme özelliğine sahip kulaklığınız varsa o özelliği kullanmak istersiniz diye düşünüyoruz. Yüksek enerji kullanımı yüzünden kullanım süresi 4.5 saate kadar düşüyor. Bu durum Haylou’nun bir dezavantajı olsa da en kötü kulaklıklardan değil. Kulaklıkları iki şekilde şarj edebilirsiniz; ilk olarak USB-C girişi ile edebilir, ikinci olarak ise kablosuz şekilde şarj edebilirsiniz.

Bu kulaklığın en önemli özelliği tabi ki aktif gürültü engelleme özelliği. Ambiyans seslerini 35 dB’e kadar engelleyebiliyor. İsterseniz uygulama üzerinden mod ayarlaması da yapabilirsiniz. Birincisi ambiyans modu, bu mod ile dış sesleri duyabilirsiniz. Bir de dış ortam modu bulunuyor, bu mod ise dışardaki rüzgar, yağmur gibi sesleri engellemeye yarıyor. En sonuncu mod ise aktif gürültü engelleme modu.

Haylou T16 Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Haylou T16 Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Sonuç

Haylou T16 gerçek kablosuz kulaklık modeli fiyat/performans açısından çok başarılı. Eğer yeni bir kulaklık modeli arıyorsanız ve 4.5 saatlik bir kullanım süresi sizin için uygunsa Haylou T16 modeline bakabilirsiniz. Haylou, aktif gürültü engelleme desteği, uygulaması ve yüksek performanslı mikrofonları ile kullanıcıların ilgisini çekiyor. Sporda kullanacağınız bir kulaklık arıyorsanız da IPX5 desteğini de unutmamak gerek. Bu sayede hem sporda hem de dışarda yağmurda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Haylou T16 gerçek kablosuz kulaklık modelinin tek sorunu kullanım süresinin az olması olabilir ama bu sizin için sorun değilse kesinlikle göz önünde bulundurmalısınız. Haylou T16 TWS modelini teknoloji marketlerinden ve sanal alışveriş sitelerinden 396 TL ile 632 TL arasındaki bir fiyata satın alabilirsiniz.

Haylou T16 Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi2 Oy
8.2