Honor Choice Moecen CE79 Gerçek Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

Honor Choice Moecen CE79 modeli fiyat ve performansıyla birçok rakibinin arasından sıyrılıyor. Peki bu model size önerebileceğimiz kadar iyi mi? Gelin birlikte inceleyelim.

Sevdiklerimiz

 • Kullanımı rahat
 • Şık tasarım
 • Çağrı kalitesi yüksek

Sevmediklerimiz

 • Yok

Teknik Özellikleri

 • Model İsmi: Moecen by Honor Choice CE79
 • Sürücü Çapı: 7 mm
 • Sürücü Tipi: Dinamik Sürücü
 • Şarj Tipi: USB Type-C
 • Batarya: 55 mAh (kulaklıklar); 500 mAh (şarj kutusu)
 • Kullanım Süresi: 6 saat (kulaklıklar) şarj kutusu ile birlikte 18 saat
 • Bağlantı Tipi: Bluetooth 5.0 (SBC ve AAC)
 • Mikrofon: Gürültü Engelleyici Çift Mikrofon
 • Suya Dayanıklılık: IP54
Honor Choice Moecen CE79 Gerçek Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Honor Choice Moecen CE79 Gerçek Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Tasarım

Honor Choice CE79 modeli Apple’ın AirPods Pro modeline oldukça benzer bir tasarıma sahip. Bu tarz bir tasarım kullanılmasının sebebi ise uzun süreli kullanımlarda bile kullanım rahatlığı sağlıyor olması. Bu rahatlığının sebebi kulaklıkların 4.3 gramlık ağırlığı da olabilir. Her bir kulaklıkta iki mikrofon ve bir LED gösterge bulunuyor. Ayrıca IP54 suya dayanıklılık derecesi sayesinde sporda rahatlıkla kullanabileceğiniz bir model tasarlanmış. Kulağınıza oturuşu çok rahat olduğundan uzun süreli kullanımlarda bile acaba kulağımdan düşecek mi hissiyatı yaşamıyorsunuz.

Şarj kutusu üzerinde ise Type-C girişi kullanılmış, bu durum da bizi mutlu etti. Şarj kutusu oldukça sağlam ve dayanıklı gözüküyor. Alt ve üst kısmı düz olduğundan herhangi bir zeminde rahatlıkla durabilir. Şarj kutusu üzerinde bir buton bulunmuyor. Eşleştirme moduna geçmek için sağ ve sol kulaklığa aynı anda basmanız gerekiyor. Dokunmatik kontrollerle oynatma/duraklatma, çağrı yanıtlama/reddetme gibi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Sol kulaklığa uzun süre basarsanız bir önceki parçaya geri dönebilir, sağ kulaklığa uzun süre basarsanız ise bir sonraki parçaya geçiş yapabilirsiniz.

Kullanım Süresi ve Bağlantı

Her bir kulaklık 55 mAh’lik bataryaya sahip ve 4.5 saatlik bir kullanım süresi sunuyor. Şarj kutusu 500 mAh’lik bataryaya sahip olduğundan kulaklıkları en az iki kere şarj edebilir. Tam bir şarj için 1.5 saate ihtiyacınız var. Rakip kulaklık modelleri ile karşılaştırdığımızda kullanım süresi ortalamanın altında kalıyor. Honor Choice CE79’un çağrı kalitesi ise oldukça iyi.

Kulaklıkları manuel olarak eşleştirmeniz gerekiyor, bu fiyata göre beklediğimiz bir şey değil. Yine de eşleştirme esnasında ve birden fazla cihaza bağlama konusunda sorun yaşamadık. Bluetooth 5.0 desteğine sahip olduğundan kullandığımız süre boyunca bağlantı kopması yaşatmadı.

Ses Kalitesi

Honor Choice’un 7 mm’lik sürücüleri fiyatına baktığımız zaman gayet yeterli. Daha pahalı gerçek kablosuz kulaklık modelleri gibi detayları yakalayamıyor fakat Honor Choice CE79’u Realme Buds Air Pro ve Oppo Enco W51 modeli ile karşılaştırdığımızda daha iyi kalıyor. Bu kulaklıkların en kullanılabilir hali orta seviye seslerde yakalanıyor. Orta seviye seslerde dinlediğimiz müziğin enstrümanlarını ve vokallerini tek tek duyarak ayırt edebiliyoruz. Düşük seviye seslerde ise aynı başarıyı yakalayamıyor. Bas sesleri ise bazı şarkılarda oldukça etkileyici. Yine de yüksek ses kalitesine sahip bir kulaklık arıyorsanız Honor Choice E79’u size önermeyiz.

Fiyatına baktığımızda aldığımız performans oldukça normal. Honor Choice E79 modelinde bir oyun modu bulunmuyor, o yüzden oyun oynarken sizi memnun edecek bir kulaklık değil.

Honor Choice Moecen CE79 Gerçek Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Honor Choice Moecen CE79 Gerçek Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Sonuç

Moacen by Honor Choice CE79 modeli fiyatına göre oldukça iyi bir performans sunuyor. Kullanımı rahat, çağrı kalitesi yüksek, ses kalitesi her ne kadar profesyonel kulaklık arayanlar için uygun olmasa da kendi segmentinin iyileri arasına girebilir.

Honor Choice Moecen CE79 Gerçek Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0