HyperX Cloud Alpha Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

HyperX Cloud Alpha yeni bir kulaklık modeli olmamasına rağmen çıktığı yılın en iyi kulaklıkları arasındaydı. Fiyatı, tasarımı ve ses kalitesini düşündüğümüzde bir oyuncu kulaklığına göre oldukça makul.

Sevdiklerimiz

 • Yapı kalitesi
 • Ses kalitesi
 • Fiyat/performans

Sevmediklerimiz

 • Katlanabilir özelliği yok
 • Kişiselleştirme özelliği bulunmuyor.

Teknik Özellikleri

 • Gürültü Engelleme: Pasif Gürültü Önleme
 • Hassasiyet: 98 dB
 • Frekans (Düşük): 13 Hz
 • Frekans (Yüksek): 27 kHz
 • Empedans: 65 Ohm
 • Sürücü Çapı: 50 mm
 • Sürücü Özellikleri: Neodimyum Sürücülü
 • Ses Çıkışı: Stereo
HyperX Cloud Alpha Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
HyperX Cloud Alpha Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Tasarım

HyperX Cloud Alpha bir oyuncu kulaklığı dendiğinizde akla gelebilecek detaylara sahip. Sade ama bir o kadar da büyük bir kulaklık. Özellikle fiyat bandını düşündüğümüzde bunlar gayet normal. Şaşırtıcı bir şekilde HyperX Cloud Alpha modelinde RGB ışıklandırma bulunmuyor. Sadece siyah mat bitişli yapısının üzerinde kırmızı şerit detaylar yer alıyor. Kulaklıkların her ikisinin üzerinde de HyperX logosu bulunuyor.

Birçok oyun kulaklığının aksine HyperX Cloud Alpha sadece plastik kullanmak yerine ağırlıklı olarak alüminyum kullanmış. Bu malzemenin verdiği hissiyat da oldukça güvenilir. En iyisi de HyperX’in yumuşak kulak yastıkları sayesinde kulaklığı uzunca bir süre kullanabiliyorsunuz.

Özellikler

Kulaklıkların içerisinde HyperX’in özel Dual Chamber sürücüeri bulunuyor. Bu özel sürücüler se bozulmalarını en aza indirgeyerek tertemiz bir ses iletmek için kullanılıyor. Açıkça söylememiz gerekirse diğer kulaklık modellerinden çok da farkl bir şey sezmedik, fakat ses kalitesi yine de çok iyi.

Bluetooth satın alırken dikkat edilen en önemli detaylardan biri, bir kablosuz kulaklığın aynı zamanda kablo ile de kullanılabiliyor olması. HyperX, Cloud Alpha modeliyle biz kullanıcılarına istediğimizi veriyor. Ayrıca kulaklık üzerinde bulunan mikrofonu kullanmak istemediğiniz zamanlarda çıkartabilirsiniz.

Bütün bunların yanı sıra 3.5 mm’lik jak kablosu bilgisayar, Playstation, Switch ve Xbox için uygun. Sadece USB aparatı ile kullanabileceğiniz kulaklıklardan farklı olarak sizlere her cihazda kolay kullanım sağlıyor.

Performans

Performansa geldiğimizde bizim için önemli olan sesin dengeli ve temiz iletiliyor olması, tıpkı HyperX Cloud Alpha’da olduğu giğbi. Yüksek seviye sesler uzun süre kullansanız bile rahatsızlık vermediğinden, en sevdiğiniz oyuna saatlerinizi harcayabilirsiniz. Cloud Alpha’nın bir diğer özelliği ise kulaklıklarının pasif gürültü engelleme özelliği sağlıyor olması. Çıkarılabilir mikrofon ise Discord sertifikalı ve oldukça başarılı.

HyperX Cloud Alpha Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
HyperX Cloud Alpha Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Sonuç

HyperX Cloud Alpha hepimizin beğenisini kazandı. RGB ışıklandırma, katlanabilir olmaması, uygulamasının olmaması ve sanal çevresel ses desteği gibi eksiklikleri olsa da şık tasarımı ve dayanıklı yapısı ile bu fiyata alabileceğiniz en iyi kulaklıklardan birisi. HyperX Cloud Alpha modelini ülkemizde sanal alışveriş sitelerinden ve teknoloji marketlerinden 801 TL ile 889 TL arasındaki bir fiyata satın alabilirsiniz.

HyperX Cloud Alpha Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0