HyperX Cloud Flight Kablosuz Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

HyperX Cloud Flight kulak üstü kulaklık modeli ışıklandırması ve 30 saatlik kullanım süresi ile piyasaya iyi bir giriş yaptı, fakat tasarımı ve gecikme süresi ile diğer kablosuz kulaklıkların gerisinde kaldı.

Sevdiklerimiz

 • 30 saatlik kullanım süresi
 • Güçlü basları ve yüksek ses kalitesi

Sevmediklerimiz

 • Sadece 2.00
 • Xbox ile uyumlu değil

Teknik Özellikleri

 • Bağlantı Tipi: Kablosuz
 • Hassasiyet: 106 dB
 • Empedans: 32 Ohm
 • Mikrofon: Var
 • Uzaktan Kumanda: Var
 • Sürücü Çapı: 50 mm
 • Diğer Kablosuz Türü: USB Verici
 • Ses Çıkışı: Stereo
 • Ağırlık: 315 gram
HyperX Cloud Flight Kablosuz Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
HyperX Cloud Flight Kablosuz Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Tasarım

Cloud Flight modelini HyperX’in diğer kulaklıkları ile karşılaştırdığımızda Cloud Flight çok daha iyi gözüküyor. Daha klasik bir tasarıma sahip olduğundan herkese hitap eden bir görüntüsü bulunuyor. Sol kulaklık üzerinde güç butonu ve mikrofonu sessize alma butonu bulunuyor. Güç butonu aynı zamanda kulaklığın ışığını açıp kaapatmanıza yarıyor.

Maalesef ki sağ kulaklıkta bulunan ses seviye butonunu oyun ve sohbet sesini ayrı ayrı ayarlamak için Arctis 7 ve Astro A20 modellerinde olduğu gibi ayarlayamıyorsunuz. Tasarımla ilgili bir diğer sorun da mikrofonu uzaklaştıramıyor oluşunuz. Yapabileceğiniz iki seçenek bulunuyor, ya mikrofon yüzünün tam önünde olacak ya da tamamen çıkartacaksınız.

HyperX Cloud Flight modeli plastik yapıda olmasına rağmen sağlam hissettiriyor. Oldukça da hafif olan bu model sadece 315 gram. Kulaklıkların boyu ise kulaklarınızı tamamen kapatmak için yeterli. Yumuşak kulak yastıkları ve kulaklıkların yapısı uzun saatler boyunca rahatlıkla kullanmanızı sağlıyor.

Performans

Uzun kullanım süresi oyun oynadığınız süreler boyunca sizi asla yarı yolda bırakmıyor. 30 saatlik bir kullanım süresi olmasına rağmen eğer LED ışıklandırmayı açarsanız yaklaşık 13 – 14 saatlik bir kaybınız oluyor. Maalesef Cloud Flight sadece 2.0 ses çıkışına sahip olduğundan 7.1 sanal çevresel ses destekli kulaklıklar gibi bir performans alamayacaksınız.

Bu eksikliğini 50 mm’lik sürücülerle kapatmışlar. Bas sesleri güçlü olmasına rağmen aşırı rahatsız edici değil. Sesler dengeli, bu da oyun oynayacağınız kadar müzik de dinleyebileceğiniz anlamına geliyor. Dolby Access uygulamasını indirerek kulaklığı en yüksek performansta kullanabilirsiniz. Ayrıca HyperX Cloud Flight modeli sadece tek bir USB ile çalışıyor. Playstation’unuzda kullanabilirsiniz, fakat Xbox’larda çalışmıyor.

HyperX Cloud Flight Kablosuz Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
HyperX Cloud Flight Kablosuz Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Sonuç

Eğer oyun oynamak için bir kulaklık modeli arayışındaysanız HyperX Cloud Flight’ın 30 saatlik kullanım süresi, kullanım rahatlığı ve güçlü basları ilginizi çekebilir. Her ne kadar 2.0 ses çıkışına sahip olsa da 50 mm’lik sürücüleriyle bu açıklığı kapatmaya çalışmışlar. Yine de Logitech G533 ya da SteelSeries Arctis 7 modellerini bilgisayar ve Playstation’da kullanmak için önerebiliriz. Xbox’ta kullanmak için bir model arıyorsanız Astro A20 kulaklık seti sizin için iyi bir seçim olacaktır.

HyperX Cloud Flight Kablosuz Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0