HyperX Cloud II Kablosuz Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
HyperX Cloud II Kablosuz Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

HyperX Cloud II Oyuncu Kulaklığı İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

HyperX Cloud II kablosuz kulak üstü kulaklık seti kullanımı basit, rahat ve sağlam ses kalitesi isteyenler için tasarlanmış uygun bir kulaklık. Bu model, aynı markanın aynı modelinin sadece kablosuz olarak satışa sunulmuş versiyonu. HyperX Cloud II, bilgisayarlar ve konsollarla uyumlu olarak çalışan 2.4GHz kablosuz alıcı kullanıyor. Ayrıca Macbook Pro kullanıcısıysanız USB-C veya USB-A adaptörü aracılığıyla bağlayabilirsiniz. 10 Kasım’da $149.99 dolar fiyatla satışa çıkartılan HyperX Cloud II, oldukça başarılı bir çıkış sağladı.

Kaliteli bir kulaklık arayışındaysanız, Cloud II’nin popüler olma sebeplerinden olan ses kalitesi ve kullanım rahatlığı ile kriterlerinizden başarıyla geçecektir. Buna ek olarak, HyperX USB-C bağlantı noktasına sahip. Neredeyse artık bütün teknolojik cihazla USB-C kullanımına geçmişken hala USB-A bağlantılarını kullanan SteelSeries ve Razer’ın kablosuz kulaklıklarına kıyasla size kolaylık sağlar. HyperX, şarj başına 30 saatlik bir pil ömrü vaat ederek de kullanıcılarını şaşırtıyor.

Ses kalitesine geri dönecek olursak, HyperX Cloud II, 53mm sürücüleriyle dengeli ve güçlü bir ses sunar. Öncelikle, Sony WH-1000XM2 gürültü engelleyici kulaklıkları kullanıp daha önce deneyimleme imkanı bulduysanız eğer bu kulaklığı da seveceksiniz. Kullanıcılarını yoran bir kulaklık olmamala beraber bası rahatsız edici değildir, orta ve yüksek ses seviyelerinde daha sıcak ve tiz bir ses duyabilirsiniz. HyperX Cloud II, gürültü yalıtımı söz konusu olduğunda çok da başarılı olduğunu söyleyemeyiz. Bu yüzden bunu çok fazla önemsiyorsanız bu kulaklık size göre değil.

Sevdiklerimiz

  • Konforlu kullanımı
  • USB-C bağlantı desteği
  • Dengeli ses kullanımı
  • Yüksek ses kalitesi

Sevmediklerimiz

  • Sohbet ve oyun sesi karışımında başarısız
  • Yüksek fiyatlı

Kontrollerin kullanımı oldukça kolaydır. Sağ kulaklıktaki ses seviyesi kadranını saymazsak, sol kulaklıkta sadece iki düğme bulunuyor, güç ve mikrofon sesi kapatma düğmesi. Kullanım kolaylığı sağlaması açsından biri içbükey diğeri de dışbükey olarak tasarlanmıştır. Eğer güç düğmesine iki kez basarsanız, 7.1 sanal çevresel ses modunu açmış olursunuz.

Ayrıca HyperX Cloud II, mikrofonunun yanında ne zaman sessize alındığını gösteren bir LED ışık bulunduruyor. Aynı zamanda da bu özellik, düğmeye basılı tutarak konuştuğunuzda sesinizin ne zaman gidip gitmediğini görebilme imkanı sunuyor. Bu da bir artı özellik olarak HyperX’e katkı sağlıyor.

Kulaklıkta ayrıca kablo takarak da kullanabilmeniz için 3.5mm’lik bir bağlantı noktası bulunuyor fakat 3.5mm’lik kablo ile bilgisayarınıza bağladığınızda alacağınız sonuç pek de başarılı olmayacaktır. Telefonunuzda ise hiçbir ses duyamıyorsunuz. Mikrofon, piyasadaki diğer rakip kulaklıkların aksine “p” ve “s” seslerini tertemiz bir şekilde ilettiği için oyunlarda veya herhangi bir görüşme gerçekleştirirken rahatça kullanabileceğiniz kadar güvenilirdir.

Sohbet ve oyun sesi karışımı ayarlamak için düğme ya da kablolu özelliğinden kablosuza geçiş yapabilmeniz için bir düğmesi bulunmuyor. HyperX, sonradan Cloud Flight S modeline eklemeyi başarsa da bu modeli için bir eksiklik diyebiliriz. Ayrıca Cloud II, SteelSeries Arctis 7X ve 7P ile birlikte gelen USB-C kablosuz alıcı türünü desteklemek yerine standart bağlantı desteği kullanıyor.

HyperX Cloud II Kablosuz Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
HyperX Cloud II Kablosuz Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Ayrıca HyperX Cloud II, en rahat kulaklıklar arasında yer alsa da karşısında rakip olarak Logitech G733 modeli bulunuyor ve fiyatı Cloud II ile neredeyse aynı. G733 ayrıca USB-C ile de şarj oluyor, saatlerce kullanım rahatlığı sağlıyor ve hafif tasarımı ile ses performansı konusunda HyperX Cloud II’ye yakın olamasa da kullanım rahatlığı ve USB-C bağlantı desteğini önemseyenlerin dikkatini çekecek alternatif bir kulaklık modeli.

İyi ses kalitesi, her kulaklıkta elde edemeyeceğiniz bir özelliktir ancak ideal bir kablosuz oyun kulaklığının USB-C ile şarj olması ve son derecede de rahat bir kullanım kolaylığı sağlaması önemlidir. HyperX Cloud II, kablosuz olması ve sağlam ses kalitesi ile sizleri memnun edecektir.

Eğer G733 gibi renkli ve daha dikkat çekici bir kulaklık arıyorsanız sizin için bu model uygun olacaktır ancak ses kalitesine çok fazla önem veriyorsanız HyperX Cloud II modelini satın almalısınız. Fiyatlarına bakacak olursak G733, HyperX Cloud II’ye göre ülkemizde biraz daha pahalıya satılmakta. HyperX Cloud II’yi teknoloji marketlerinden ve internet alışveriş sitelerinden 890 ile 1150 TL arasında bir fiyata bulup sizin için en uygun yerden satın alabilirsiniz.

HyperX Cloud II Kablosuz Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
HyperX Cloud II Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0