HyperX Cloud Kulakiçi Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

HyperX Cloud kulakiçi kulaklık modeli, performansına göre yüksek bir fiyata sahip. PUBG gibi mobil oyunları seviyorsanız kesinlikle deneyiminizi en üst seviyeye çıkartacaktır fakat müzik dinlemeye gelindiğinde aynı şeyleri söyleyemeyeceğiz. HyperX’in profesyonel oyuncular için yapmış olduğu kulaklıklara aslında güveniyoruz fakat bu kulaklık modeli ile biz kullanıcılarını oldukça şaşırttı. Kulaklık, özellikle Nintendo Switch kullanıcıları için yapılmış olsa da Playstation’ınıza ya da Xbox’ınıza bağlayarak kullanabilirsiniz.

Sevdiklerimiz

 • Detaylı ses kalitesi
 • Tasarımı
 • Oyun içi sohbet için başarılı mikrofona sahip

Sevmediklerimiz

 • Ses kontrolleri yok
 • Pahalı
 • Müzik dinlemek için uygun değil

Teknik Özellikleri

 • Bağlantı Tipi: Kablolu
 • Kablo Uzunluğu: 120 cm
 • Hassasiyet: 116 dB
 • Sürücüler: 14 mm
 • Empedans: 65 Ohm
 • Mikrofon Frekansı (Düşük): 100 Hz
 • Mikrofon Frekansı (Yüksek): 6.3 kHz

Tasarım

HyperX Cloud kulakiçi kulaklık, Hyper’ın her zamanki kullandığı renklerden oluşuyor. Kırmızı ve siyah renk seçeneği olan kulaklık, 3.5 mm’lik jak kablosuna sahip. Sıradan bir kulaklık gibi gözükse de aslında HyperX Cloud kulakiçi kulaklık bir oyuncu kulaklığı olarak piyasaya sürüldü. Kulaklıkların tasarımında Apple’ın EarPod’larına benzer bir tasarım kullanılmış. Gri renkteki silikon uçları çıkartabilir, aynı zamanda kutudan çıkacak olan yedek silikon uçlarını deneyerek size en uygun olan boyutu seçerek kullanımınızı daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Bizce, kullanılan bu tasarım birçok kulak yapısına daha çok uygun olabileceğinden dolayı oldukça sevdik. Eğer kulağınıza uygun silikon uç boyutunu bulamazsanız bir süre sonra rahatsız edebilir ve düşebilir fakat bizim testlerimiz boyunca kulaklıklar kulağımızdan düşmedi. Kulaklıkta sevmediğimiz tek şey, tek bir kontrol butonu olması. Tek bir butonla her şeyi yapabiliyorsunuz, oynatma/duraklatma, çağrı yanıtlama gibi, fakat ses ayarlama butonunun olmaması büyük bir eksiklik.

Oyun için iyi olmasının sebeplerinden biri de oldukça hafif olması. Ayrıca, kulaklık deri fermuarlı küçük kılıfıyla geliyor ve bu da taşımanızı, kulaklığı saklamanızı kolaylaştırıyor. Deri fermuarlı kılıfı ise oldukça premium gözüküyor. Hem de kılıfın içerisinde ekstra silikon uç taşıyabilirsiniz.

HyperX Cloud Kulakiçi Kulaklık İncelemesi
HyperX Cloud Kulakiçi Kulaklık İncelemesi

Performans

HyperX Cloud kulakiçi kulaklıklar mobil oyunlar için tasarlanmış. Biz genellikle Samsung Galaxy S10 ve OnePlus 6T üzerinden PUBG oynadık. Tabi Type-C dönüştürücü kablo kullanarak. Ses kalitesi mobil oyunlar için oldukça başarılı. Ayak adımlarını, patlamaları ve silah seslerini rahatça duyabiliyorsunuz.

Sahne derinliği oldukça geniş ve en yüksek seste oynasanız bile bozulmalar meydana gelmiyor. Orta ve yüksek ses seviyelerinde bir sorun yok fakat düşük ses seviyelerinde bas sesleri biraz yorucu. Mikrofon ise oyunlar ve aramalar için kaliteli bir performans sağlıyor.

HyperX Cloud Kulakiçi Kulaklık İncelemesi
HyperX Cloud Kulakiçi Kulaklık İncelemesi

Sonuç

HyperX Cloud kulakiçi kulaklıklar fiyat olarak biraz pahalı da olsa mobil oyun oynamayı sevenleri tatmin edecektir.

HyperX Cloud Kulakiçi Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0