Jabra Elite 65t True Wireless Earbuds İncelemesi
Jabra Elite 65t True Wireless Earbuds İncelemesi

Jabra Elite 65t TWS Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

Jabra Elite 65t ses kalitesi ve kullanım özellikleri bakımından mükemmel bir kulaklık. Bu kulaklık size uzun pil ömrüyle günlük olarak rahatlıkla kullanabileceğiniz sorunsuz bir kullanım sağlar. Aynı zamanda uzun pil ömrü sayesinde diğer rakiplerinden öne çıkarak şarj kutusuz dolaşmanıza imkan sağlıyor. Tasarımı ve kulağa oturuşu muhteşem olmasa da Jabra Elite 65t’nin diğer kullanışlı özellikleri bunları görmezden gelmemizi sağlıyor.

Sevdiklerimiz:

  • Sade tasarıma sahip.
  • Uzun pil ömrü.
  • Ses kalitesi.

Sevmediklerimiz:

  • Kulaklık ve kutusu kaygan.
  • Silikon uç seçimi.

Eğer Apple AirPods harici kablosuz ve kaliteli bir kulaklık istiyorsanız, Jabra Elite 65t kesinlikle ilk bakmanız gerekenlerden biri olmalı. Kulaklıklar basit bir dizayna sahip aynı zamanda cihazınıza sorun yaşamadan bağlantı kurabileceğiniz Jabra Elite 65t, rakipleriyle kıyaslarsak daha kaliteli ses verdiğini söyleyebiliriz.

Fiyat ve Çıkış Tarihi

Jabra Elite 65t 28 Mart 2018 tarihinde satışa sunulur sunulmaz rakiplerine kıyasla daha pahalı olmasına rağmen piyasadaki en iyi kablosuz kulaklıklardan biri olarak sayıldı. Ülkemizde de birçok teknoloji marketinden ve online olarak satın alabileceğiniz Jabra Elite 65t 550 ile 650 arası bir fiyat bandında satışa sunuluyor.

Her ne kadar fiyatı diğer alternatiflerine göre daha pahalı olsa da Jabra Elite 65t ses kalitesi ve kullanım rahatlığıyla fiyatına değiyor.

Jabra Elite 65t True Wireless Earbuds
Jabra Elite 65t True Wireless Earbuds

Tasarım

Jabra Elite 65t tasarımı ile bir artı kazanamasa da kalitesi ve abartısız görünüşüyle yine de beğenilmekte. Kulaklık ve şarj kutusu tamamen plastikten olmasına rağmen kaliteli bir ürün hissiyatı veriyor. Kulaklıklar yumuşak dokulu plastik sayesinde uzun süreli kullanımda dahi rahatsızlık vermez.

Kulaklıkların üst kısmında telefon görüşmesi boyunca sesinizi daha kaliteli iletebilmek ve müzik dinlerken de dış sesi alabilmeniz için mikrofonlar bulunmakta. Daha iyisi de bu özelliği, Jabra’nın uygulaması üzerinden de ne kadar dış ses duymak istediğinize bağlı olarak değiştirebiliyorsunuz. Uygulama Android ve iOS cihazlar üzerinden kullanılabilir.

Aynı zamanda uygulama üzerinden farklı durumlara göre hazırlanmış olan ayarlamaları seçebilmeniz de mümkün. İşe gidip gelirken, dinlenirken, yürüyüş yaparken uygulama üzerinden hazır ses ayarlarından birini seçebilirsiniz. Android cihazlarda bunun için bir başka uygulama daha indirmeniz gerekiyor, Jabra Sound+ App.

Her bir kulaklık için farklı ayarlar yapabiliyorsunuz. Sol kulaklıkta ses düzeyini ayarlamak için tuş bulunuyor ve aynı zamanda uzun süre basılı tutarsanız bir önceki parçaya geri dönebilir ya da bir sonrakine geçebilirsiniz. Sağ kulaklığa dokunarak dinlemekte olduğunuz müziği durdurabilir veya oynatabilirsiniz aynı zamanda aramaları yanıtlayabilir, uzun süre basılı tutarak da ses asistanına ulaşabilirsiniz. Bu uzun basış aynı zamanda güç düğmesi işlevi de görmekte.

Jabra Elite 65t’yi şarj etmek için yapacağınız tek şey neredeyse Apple AirPods ile aynı boyutta olan şarj kutusuna geri koymak. Günümüzde, artık neredeyse her cihaz USB-C kullanmasına rağmen Jabra Elite 65t micro USB şarj girişine sahip. Şarj kutusu biraz da kaygan bir yapıda. Şarj kutusu manyetik ya da yaylı bir mekanizmaya sahip değil bu durum kullanımı zorlaştırarak biraz daha ucuz bir görünüme sebep veriyor.

Aynı zamanda şarj kutusu gibi kulaklıkların kendisi de manyetik olmadığı için kutusuna koymadan önce doğru yerleştirip yerleştirmediğinizden emin olmanız gerekiyor

Performans

Diğer kablosuz kulaklıkların birçoğunun aksine, Jabra Elite 65t kutusundan çıkarılır çıkarılmaz açılıyor. Açıldığı gibi kutuya geri konulur konulmaz da otomatik olarak kapanıyor ve bu özellik de sürekli kapatmayı unutanlar ya da uğraşmak istemeyenler için yardımcı bir özellik.

Kablosuz bağlantısını muhteşem sağlayan Jabra Elite 65t, cihazınıza bağlanır bağlanmaz siz bağlantıyı tekrar kopartana dek sabit kalıyor. Eğer tek bir kulaklık kullanarak görüşme yapmak istiyorsanız seçeceğiniz kulaklık sağ taraf olmalı. Görüşmenizi sonlandırdıktan sonra tekrar eski kullanımınıza geri dönmek isterseniz diğer kulaklığı kutusundan çıkartmanız yeterli.

Ses kalitesi de benzer şekilde mükemmel. Bas sesler iyi bir genişlemeye ve etkiye sahip. Yüksek sesleri dengede tutarak dinlediğiniz müziğin asla sert gelmemesini sağlar fakat 65t, RHA T20i gibi kulaklıklar kadar çözünürlüğe sahip değil. Sürekli yolculuk yapmak zorunda olanlar için de çok iyi özelliklere sahip olan 65t, dış sesi duymamanızı sağlayarak rahat bir yolculuk yapmanızı sağlar. Gerektiğinde de uygulama üzerinden istediğiniz zaman dış sesi ne kadar duymak istediğinize göre ayar yapabilirsiniz.

Şarj süresine bakacak olursak, Jabra Elite 65t 5 saatlik bir kullanım süresine sahip fakat bazı kullanıcılar düşük ses seviyesi kullanarak 5 saatlik kullanım süresini aşmayı başarmışlar. Eğer sizin için 5 saatlik bir kullanım süresi yetmiyorsa, şarj kutusu ile birlikte toplamda 15 saatlik bir kullanım süresine ulaşabilirsiniz. Type-C kullanılmamasına rağmen micro USB ile kulaklık kutusunu hızlı bir şekilde şarj edebiliyorsunuz.

Sonuç

Her şeyi değerlendirirsek, yüksek ses kalitesi, ses izolasyonu ve istediğiniz zaman ortam gürültüsünü ayarlayabilme özelliği ile Jabra Elite 65t şu anda alabileceğiniz en iyi kablosuz kulaklıklardan biri. Jabra Elite 65t farklı tasarımı ile diğer kulaklıklardan farklı olarak ilginizi çekebilir.

Jabra Elite 65t piyasadaki en iyi kulaklıklardan biri olmasına rağmen farklı tarzda kulaklıklar arıyorsanız piyasada incelemeye değer birkaç kulaklık daha bulunuyor. Eğer egzersiz için bir kulaklık arıyorsanız, su geçirmez, dayanıklı ve daha kullanışlı olan Jabra Elite Sport modeli bulunuyor. Eğer bütçenizi biraz daha aşmak isterseniz aktif gürültü önleme özelliğine sahip Sony’nin WF-1000X modeline göz atabilirsiniz.

Yüksek bas severler de SOL Republic Amps Air kablosuz kulaklığa göz atabilir. Eğer bütçenizi aşamayacak durumdaysanız Jabra Elite 65t gerçekten sizi tatmin edebilecek ve memnun kalacağınız bir kulaklık olacaktır.

Jabra Elite 65t True Wireless Earbuds İncelemesi
Jabra Elite 65t TWS Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0