Jabra Move Style Edition Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

Eğer uygun fiyatlı bir Bluetooth kulaklık arıyorsanız, piyasada oldukça fazla alternatif bulunuyor. En iyi Bluetooth kulaklıklar her ne kadar pahalı olsa da Jabra’nın Move Style Edition Bluetooth modeli, uygun fiyatı ve yüksek ses kalitesi ile rakiplerinin arasından piyasaya çıkış yapıyor. Move Style Edition aynı zamanda rahatlığı ve hafifliği ile de oldukça kullanışlı.

Sevdiklerimiz

 • Fiyat/performans
 • Tasarım
 • Ses kalitesi
 • Kullanım süresi

Sevmediklerimiz

 • Ayarlanabilir kafa bandı

Teknik Özellikleri

 • Ses Çıkışı: Stereo
 • Bağlantı Tipi: Kablosuz
 • Empedans: 29 Ohm
 • Hassasiyet: 94 dB
 • Maksimum Güç 80 mW
 • Sürücü Çapı: 40 mm
 • Ağırlık: 150 gram
 • Uzaktan Kumanda: Var
 • Mikrofon: Var

Tasarım

Ülkemizde 350 TL ile 600 TL arasında bulabileceğiniz bu kulaklık, alternatiflerine göre oldukça hesaplı. Herkes uygun fiyata yüksek kaliteli bir kulaklık ister ve bizce Java Move Style Edition kablosuz kulaklık, bu işi en iyi şekilde başarıyor. Yapısına baktığımız zaman, kafa bandını esnetmeyi denedik. Kıvırdığımızda hiçbir çatırdama sesi duymadık. Kafa bandı oldukça sağlam. Bu da demek oluyor ki kulaklık sizinle uzun bir süre kırılmadan durabilir. Kulaklığın bitişi mat ve metal yapıda. Kulaklıklar plastiktenmiş gibi gözükse de metal olduğu anlaşılıyor. Mikrofonlar plastikten yapılma fakat onlar da ucuz bir görünüme sahip değil.

Siyah, lacivert ve bej renklerinde satışa sunulan Jabra Move Style Edition kulaklığın her bir rengi ayrı ayrı şık. Bizde siyah versiyonu var fakat diğer renkleri daha premium hissettiriyor. LED ışık, sol kulaklığın mikro USB girişinin hemen yan tarafında bulunuyor. Sağ kulaklıkta ise 3.5 mm’lik jak girişi, ses artırma/azaltma kontrolü ve oynatma/duraklatma butonu bulunuyor. Ayrıca 3.5 mm’lik kablo kulaklıkla beraber kutusundan çıkıyor.

Kontroller biraz arkada kaldıkları için ses kontrol ve oynatma/duraklatma butonunu bulması biraz zor. Bu yüzden gündelik olarak kullanmanın biraz daha zor olduğunu düşünüyoruz. Ayrıca bir başka detay ise butonların çok yumuşak olması. Butonlar o kadar yumuşak ki bazen basıp basmadığınızı anlayamıyorsunuz, emin olmak için de tekrar basmanız gerekiyor. Eğer Google Asistan ya da Siri’ye ulaşmak isterseniz ise oynatma/duraklatma butonuna iki kez basmanız yeterli.

Jabra Move Style Edition Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Jabra Move Style Edition Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Kullanım Rahatlığı

Jabra Move Style Edition kulaklık sıcak ve nemli yaz günleri için pek de uygun olmayabilir. Her ne kadar terletse de oldukça rahat bir kulaklık. Kulak yastıkları suni deri ve kalabalık ortamlarda bile gürültüyü azaltmaya yardımcı oluyor. Aktif gürültü engelleme desteği olmasa da pasif gürültü engelleme ile biraz da olsa gürültüden uzaklaşabiliyorsunuz. Kafa bandı yumuşak olduğundan dolayı sizi rahatsız etmeyecektir. Tek problem, kafanıza göre kafa bandını ayarladıktan sonra çantanıza geri koymak istediğinizde tekrardan eski ayarına döndürerek koymanız gerekiyor. Bu yüzden çantanızdan geri çıkartırken de tekrar kullanım için kafanıza göre ayarlamanız gerekiyor. Bu süreç böyle bir döngü halinde ilerliyor.

Ses Performansı

40 mm’lik sürücüleriyle oldukça temiz bir ses çıkartan bu fiyat aralığında bir kulaklık olan Jabra Move Style Edition’dan daha kötüsü beklenemezdi. Sesler tiz ve bas seslerle iyi harmanlanmış bir şekilde geliyor ve Jabra Move Style, her tür müzik için uygun. Müzik keyfini arttırabilmek için kulak yastıklarını çıkartmanız gerekebilir. Ayrıca beklentimizin aksine bas sesleri rahatsız edici de değil.

Ses kalitesi bir yana, Jabra Move Style Bluetooth v4.0 destekli olduğundan dolayı, nereden film veya dizi izlerseniz izleyin küçük bir gecikme sorunu yaratıyor. Bu durum da aslında Bluetooth v5.0 ile çözülebilirdi. Kulaklık, aynı anda 8 cihaza kadar eşleştirme yapabilmenize izin veriyor ve ikisi arasında da geçiş yapabilmenize, yani aynı anda bağlı kalabilmenizi sağlıyor. Bu arada Jabra Move Style Edition’u hem Android hem de iOS cihazlarla kullanmak mümkün.

Diğer her şey, Move Style’ın fiyatı göz önüne alındığında beklentilerin çok üstünde gibi görünse de, görüşme kalitesi tam olarak beklediğimiz gibi oldu. Çok yönlü mikrofonlara sahip olan Jabra Move Style, sessiz ortamlarda daha başarılıyken, gürültülü ortamlarda bol miktarda dış ses alabilme eğilimine sahip. Bağlantı da güçlü, cihazlarla bağlantıda bir kopma ya da bozulma meydana gelmiyor. Biraz uzaklaşsanız bile hemen sorun çıkartan kulaklık modellerinden değil.

Kullanım Süresi

Jabra Move Style Edition, 14 saatlik bir kullanım süresi ve uyku modunda 12 günlük bir bekleme süresi vaat ediyor. Bu vaatleri aslında bir bakıma doğru. Bir saatlik bir Netflix kullanımı, her gün yarım saatlik bir müzik dinleme ile bizi bir hafta kadar götürdü. Aslında bu durum biraz da kulaklığı nasıl kullandığınıza bağlı olarak değişir. Eğer kullandıktan sonra kulaklığı kapatırsanız, şarjınız daha uzun süre gidecektir. Şarjınız bitse bile zaten 3.5 mm’lik kablo desteği sayesinde kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Jabra Move Style Edition Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Jabra Move Style Edition Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Sonuç

Jabra Move Style Edition kulaklık, fiyat etiketine göre çok sayıda özellik ve donanım sunuyor. Sadece şık görünmekle kalmayıp aynı zamanda harika da bir ses performansı sunan Jabra Move Style, kullanıcılarının ilgisini bir hayli çekmekte. Aklımıza tek takılan şey ise seyahat ederken katlanmayışının problem yaratıp yaratmayacağı konusu ki bu durum deneme sürecimiz boyunca bizi biraz zorladı. Özellikle sık sık toplu taşıma kullanıyorsanız, bu durum sizi de zorlayabilir. Ayrıca bir de Bluetooth v5.0 desteği yerine Bluetooth v4.0 olması biraz gecikme problemi yaşatabiliyor. Eğer uygun fiyatlı ve şık bir kulaklık arıyor, çok da bir özellik (aktif gürültü engelleme ve katlanma gibi) beklemiyorsanız kesinlikle Jabra Move Style Edition’a bir göz atmalısınız.

Jabra Move Style Edition Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0