JayBird Freedom 2 Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

Spor arkadaşınız olabilecek JayBird Freedom 2, güçlü Bluetooth desteği ve ekstra bası ile sizi oldukça memnun edecek. JayBird’ün Freedom 2 modeli özellikle ekstra basla birlikte müzik dinlemeyi çok sevenler için tasarlanmış. $149.9’lık çıkış fiyatıyla çok uygun bir fiyatı olduğunu söyleyemeyiz fakat oldukça kullanışlı bir model. Yanınızda taşıyabilmeniz için bir ekstra aksesuar ile geliyor ve kulaklıkların şarjı bittiğinde onunla beraber kullanmaya devam edebiliyorsunuz.

Sevdiklerimiz

 • Güçlü bas
 • Hafif
 • Suya karşı dayanıklı
 • Ek kullanım süresi

Sevmediklerimiz

 • Düşük ses seviyeleri herkese hitap etmiyor

Teknik Özellikleri

 • Bluetooth: 4.1
 • Sürücü: 6 mm
 • Kullanım süresi: 8 saat
 • Şarj süresi: 2.5 saat
 • Ağırlık: 15 gr
 • Tipi: Kulakiçi kulaklık

Tasarım

Siyah, beyaz ve altın renk seçenekleriyle satışa sunulan JayBirds Freedom 2, kulaklıklar tam kablosuz modellerden değil. Toplamda 4 farklı boyutta silikon uç seçenekleriyle gelerek bütün kulak tiplerine uymayı hedefliyorlar. Özellikle spor ve seyahat yapmak için bir kulaklık modeli. JayBirds Freedom 2, suya dayanıklı. Kulaklığın sağ kablosunun üzerinde bir kontrol kumandası bulunuyor.

Çağrı yanıtlama, ses artırma/azaltma ve parça atlama butonu bulunuyor. Çağrı esnasında ise bu butonları başka şekilde kullanabiliyorsunuz. Mesela, ses yükseltme butonunu sessize alma butonu olarak kullanabiliyorsunuz.

JayBird Freedom 2, tasarım olarak çok ince bir yapıya sahip olduğundan oldukça hafif. Bu sayede elinizde, boynunuzda, ve çantanızda rahatça taşıyabilirsiniz. Şarj kısmı ise oldukça kolay. Kulaklıkla birlikte gelen aparat sayesinde, kulaklığınızı şarja takmanıza gerek kalmadan direkt şarj edebilirsiniz. Mikrofon ise çok net ve temiz bir ses iletimi yapamıyor fakat idare eder diyebiliriz.

JayBird Freedom 2 Kulaklık İncelemesi

Performans

Zaten bas konusunda iddialı olan JayBird Freedom 2’yi biraz zorlamamız gerektiğini düşündük. Orta ses seviyelerinde bile düşük frekanslar baskın. Yüksek ses seviyelerinde ise bozulmalar yaşanmıyor. Biz ekstra bası oldukça sevdik, özellikle sporda biraz daha motive edici oluyor.

Bill Callahan’ın “Drover” adlı şarkısını dinlediğimizde şunu söyleyebiliriz ki, bu kulaklıklar temiz ve net ses arayanlar için uygun değil. Çamurlu bir ses almıyorsunuz fakat yüksek frekanslı seslerde daha net bir ses almak isterdik. Enstrümanların daha baskın olduğu parçalarda ise, Freedom 2 başarılı değil, çünkü kendisi bas ağırlıklı bir kulaklık olduğundan enstrümanların seslerini net bir şekilde iletmekte zorlanabiliyor.

JayBird Freedom 2 Kulaklık İncelemesi
JayBird Freedom 2 Kulaklık İncelemesi

Sonuç

JayBird Freedom 2, kısa kullanım süresini ve farklı müzik türlerine uygun olmayışını göz ardı edersek, bas ağırlıklı müzik severler için kesinlikle uygun bir kulaklık diyebiliriz. Ayrıca, fiyatı uygun olduğundan dolayı da önerebileceğimiz bir kulaklık olan JayBird 2’yi sporda kullanmak için bir kulaklık arayanlar çok sevecektir. 230 TL ile 600 TL arasındaki bir fiyata teknoloji marketlerinden ve sanal alışveriş sitelerinden bulabilirsiniz.

JayBird Freedom 2 Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0