JBL Endurance Peak 2 Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

JBL Endurance Peak 2 modelini gündelik hayatında aktif olan insanlar çok fazla sevecektir. Diğer kulaklık alternatiflerinden farklı olarak daha güvenilir bir tasarıma sahip.

Sevdiklerimiz

  • Dokunmatik kontroller
  • Ses kalitesi
  • Kullanım rahatlığı

Sevmediklerimiz

  • Az kullanım süresi
  • Aşırı bas
  • Mikrofon kalitesi
JBL Endurance Peak 2 Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Tasarım

JBL Endurance Peak 2 gerçek bir kablosuz kulaklık modeli ve özellikle spor için tasarlanmış. Kulaklığın kulağınızda durmasını sağlayacak kancalı tasarımı ile endişe etmeden hareket etmenize yardımcı oluyor. Mıknatıslı özelliği sayesinde de siz şarj kutusuna koyduğunuzda otomatik olarak kapanıyor, çıkarttığınızda ise açılıyor.

En iyi konforu yakalayabilmeniz için Endurance Peak 2 yanında 3 farklı boyutta silikon uç bulunduruyor. Bizim deneyimimize göre en uygun olanı orta boy olacaktır, fakat bu yine de kişiden kişiye göre değişebilir. Kulağınıza tam oturması için önce ters bir şekilde oturtup çevirerek kulağınıza oturtmanız gerekiyor.

Kulaklıkların tasarımı biraz büyük olduğundan şarj kutusu da o şekilde geliyor. Boyutundan dolayı da çantanıza kolayca atabilmenize rağmen cebinize koyabilmeniz pek mümkün değil. Ayrıca şarj kutusunda Type-C girişi bulunuyor ve yaklaşık iki saat içerisinde tam şarj edebiliyor.

Özellikler

JBL Endurance Peak 2 özellikle spor için tasarlandığından dolayı IPX7 koruma derecesine sahip. Bu da demek oluyor ki kulaklık suyun altında 30 dakika boyunca kalabilir. Yine de aman dikkat etmekte fayda var. Kontrollere geldiğimizde ise, JBL’in bu konuda uğraştığını anlayabilirsiniz. Fiziksel kontroller spor yaparken ya da hareket ederken ulaşması zor olduğundan Endurance Peak 2’de dokunmatik kontroller tercih edilmiş.

Dokunmatik kontroller ise tek bir kez dokunduğunuzda bir sonraki parçaya atlamanızı sağlarken çift kez tıklayınca bir önceki parçaya geri dönmenizi sağlıyor. Sağ kulaklık üzerinde ileri ve geri kaydırarak ise sesi yükseltebilir ya da azaltabilirsiniz. Bu gibi kontrolleri de koşarken yapmak çok kolay. Kullanım süresinden bahsedecek olursak, orta ses seviyelerinde kullanımlarda 6 saatlik bir kullanım sağlıyor. Şarj kutusu ise ekstra 24 saatlik bir kullanım süresi veriyor.

Endurance Peak 2 aynı zamanda mikrofona da sahip. Fena değil fakat yine de profesyonel görüşmeler için yeterli değil.

Ses Kalitesi

JBL Endurance Peak 2 bas odaklı bir kulaklık modeli olduğundan dışardan gelen sesleri engelleme konusunda daha başarılı. Müziklerde de başarılı olan JBL Endurance Peak 2 özellikle elektronik dans müzik, pop ve hip-hop müzik türlerinde daha başarılı. Diğer türlerde sesler biraz daha dengesiz.

JBL Endurance Peak 2 Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Sonuç

Eğer spor yaparken kullanmak için bir kulaklık arıyorsanız JBL Endurance Peak 2 sizin için en iyi seçim olacaktır. Eğer ses kalitesi konusunda yüksek bir performans bekliyorsanız ve çoğunlukla görüşmeler gerçekleştirmek için bir kulaklık arayışındaysanız JBL Endurance Peak 2 iyi bir seçim olmayacaktır.

JBL Endurance Peak 2 Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0