JBL Reflect Mini NC Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

JBL Reflect Mini kablosuz kulaklıklar Bluetooth 5.1 desteği ile birlikte gürültü engelleme özelliği sunuyor. Ses ve sistem ayarlamalarını ise JBL’in uygulaması üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz.

Sevdiklerimiz

 • IPX7 koruma seviyesi

Sevmediklerimiz

 • Aktif gürültü engelleme

Teknik Özellikleri

 • Sürücü Çapı: 6 mm
 • Hassasiyet: 97 dB
 • Ses Çıkışı: Stereo
 • Bağlantı Tipi: Tam Kablosuz
 • Şarj Süresi: 120 dakika
 • Kullanım Süresi: 7 saat (genel)
 • Empedans: 16 Ohm
 • Gürültü Engelleme Özelliği: Pasif Gürültü Önleme
 • Bluetooth Standardı: 5.1
JBL Reflect Mini NC Kablosuz Kulaklık İncelemesi
JBL Reflect Mini NC Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Kulaklıkların kulağınıza daha iyi oturması için, kutunun içerisinden 3 farklı boyutta silikon uç çıkıyor. Bu durum da daha rahat edebilmenizi sağlıyor. Kulaklıkların tasarımı sayesinde kulağınızın tam iç kısmına oturarak dışardan gözükmemesini sağlıyor. IPX7 koruma seviyesi sayesinde de tere, toza ve suya karşı dayanıklı olduğundan spor yaparken rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kullanım süresi için yaptığımız testlerde ise 7 saatlik bir dinleme süresine ulaştık. Gürültü engelleme özelliği aktif haldeyken ise toplamda 6 saat 15 dakikalık bir kullanım süresi elde ettik. Kulaklıkları tekrardan şarj etmek 120 dakikayı buluyor. Hızlı şarj desteğini kullanarak 10 dakikalık bir şarj ile 70 dakikalık bir dinleme süresine ulaşabilirsiniz. Şarj kutusu ise USB-C girişi sayesinde 90 dakikadan daha kısa bir sürede şarj edebilirsiniz.

Kontroller

Android ve iOS cihazlarla bir kez eşleştirdiğinizde bir dahakine şarj kutusunu siz açar açmaz cihazınızla otomatik olarak eşleşiyor. Manuel olarak açma/kapama işlemi yapabileceğiniz bir kontrol bulunmuyor. Ayrıca kulaklıkları tek tek de kullanabiliyorsunuz. Bir diğer güzel özelliği de siz kulaklıkları çıkarttığınız zaman algılayarak dinlediğiniz parçayı otomatik olarak durdurması. Bu özelliği istemezseniz uygulama üzerinden de kapatabilirsiniz. Uygulama üzerinden kontrolleri de kendi isteğinize göre değiştirebilirsiniz.

Halihazırda bulunan ayarlarda sağ kulaklığa iki kez bastığınızda parça atlama, üç kez bastığınızda ise parçaya geri gelme kontrollerini yapabilirsiniz. Aynı zamanda sol kulaklık üzerinden aktif gürültü engelleme ve ambiyans modu özelliklerini kontrol edebilirken, çift kez tıkladığınızda ise TalkThru moduna geçebilirsiniz.

Ses Kalitesi

JBL Reflect Mini güçlü bas sesleriyle dinleyicilerine keyifli bir deneyim sunuyor. Özellikle pop ve hip-hop müzik türlerini sevenler için uygun diyebiliriz. Kulağınıza da tam oturduğu için sizi izole ederek sesleri daha iyi algılamanıza yardımcı oluyor. Yüksek frekanslarda ise rahatsız edici tonlarda değil. Bluetooth 5.1 standardını destekleyyen JBL Reflect Mini’de aptX desteği bulunmuyor.

Aktif gürültü engelleme modu ise yüksek frekanslı seslerde çok başarılı değil, sokaktan gelen dış sesler, vs. çok önlenemiyor fakat bu durum da tek bir güncelleme ile düzeltilebilir.

JBL Reflect Mini NC Kablosuz Kulaklık İncelemesi
JBL Reflect Mini NC Kablosuz Kulaklık İncelemesi

​Sonuç

JBL Reflect Mini, ülkemizde 700 TL ile 1000 TL arasında satışa sunulmuş. Bizce böyle bir kulaklık için biraz tuzlu bir fiyat fakat sevenleri yine de olacaktır.

JBL Reflect Mini NC Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0