JBL T205 Kablolu Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

Artık 2021 yılına girmişken piyasada kablolu kulaklık görebilmemiz oldukça zor. Hem tercih edilmiyorlar hem de markalar yeni bir kulaklık çıkartmak istediği zaman tercihlerini kablolu yapmaktan yana kullanmıyorlar. Bu konuda Sennheiser, AKG, Sony gibi birçok marka denemiş olmamıza rağmen henüz en iyisini bulamamış durumdayız.

Sevdiklerimiz

  • Fiyat/performans
  • Uzun süreli kullanım
  • Kontrol kumandası bulunuyor
  • Ses kalitesi
  • Kablosu çabuk karışmıyor

Sevmediklerimiz

  • Kulağınızdan düşecekmiş gibi hissettiriyor
  • Müzik dinlerken gürültü engelleme özelliği oldukça düşük
  • Zayıf bas sesleri
JBL T205 Kablolu Kulaklık İncelemesi

JBL T205 gibi kulaklıklar çok hafif olduğundan ve yer kaplamadığından dışarı çıkarken ve spor yaparken bu tarz kulaklıklar tercih etmek isteyebilirsiniz. Bazı kulaklıklar uzun süreli kullanımlar sonunda ağrı yapmasına rağmen JBL T205 de Apple EarPods’a benzer tasarımıyla sizi asla rahatsız etmiyor fakat bu kulaklığın da birkaç sorunu bulunuyor. Android cihazlarla çok iyi çalışmıyor, bas sesleri çok güçlü değil. Ayrıca, gürültü engelleme konusunda da pek bir katkısı bulunmuyor.

Apple EarPods’un tasarımına oldukça benzeyen JBL T205 modeline ek olarak birkaç marka daha hakkında bahsedebiliriz. Philips Rich Bass SHE3205 de Apple EarPods’a benzer bir tasarıma sahip fakat ses kalitesi oldukça kötü.

Tasarım

JBL T205’in 3.5 mm’lik kablosu düz ve karışmaya karşı dayanıklı. Kablosu üzerinde de ses ayarı yapabilmeniz için bir kontrol düğmesi bulunuyor. Kablo ince olduğundan dolayı gerçekten kolayca açılıyor ve birbirine de karışmıyor. Uzun süreli kullanımlarda, kulağınıza çok oturduğundan dolayı her ne kadar biraz rahatsız etse de oldukça iyi. Ayrıca sanki kulağınızdan her an düşecekmiş hissiyatı yaratıyor.

JBL T205 Kablolu Kulaklık İncelemesi
JBL T205 Kablolu Kulaklık İncelemesi

Performans

İzolasyon konusunda bir faydası olmamasına rağmen sahne derinliği geniş. Tabi bu durumda dış sesler sizi biraz rahatsız edebiliyor fakat yüksek ses seviyesine aldığınızda fark etmiyorsunuz. Ses kalitesine gelecek olursak, kablolu bir kulaklık arayanları tatmin edeceğini söyleyebiliriz.

Sonuç

JBL T205’yi 130 TL ile 160 TL arasındaki bir fiyata kolaylıkla teknoloji marketlerinden ve online alışveriş sitelerinden bulabilirsiniz. Eğer kablolu kulaklık arıyorsanız ve izolasyon sizin için pek de önemli değilse JBL T205’e göz atabilirsiniz.

JBL T205 Kablolu Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0