JBL TUNE 110BT Wireless In Ear Kulaklık İncelemesi
JBL TUNE 110BT Wireless In Ear Kulaklık İncelemesi

JBL TUNE 110BT Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

Kablosuz kulaklıklar son zamanlarda çok fazla kullanılmaya başlandığından birçok marka da kablosuz kulaklık üretimine geçiyor. Bu sebepten kablolu kulaklık görmekten bıkmış olabilirsiniz fakat JBL Tune 110BT uygun fiyatı ve doyurucu performansıyla yine de ilgileri üzerine çekmeyi başarıyor.

Kutu İçeriği

 • T110BT kulaklık
 • Yedek silikon uçlar (S,M,L)
 • Şarj Kablosu.
 • Garanti belgesi

Kulağa Oturuşu

JBL’in kulaklıkları genelde kullanım olarak rahat ve birçok kulak şekline uygundur. T110BT de diğer modelleri gibi kulağınıza rahat oturtabileceğiniz bir yapıya sahip. Aynı zamanda 3 farklı yedek silikon uç ile birlikte geldiğinden kulağınıza en uygun olanı seçebilirsiniz. Bazı kullanıcıların deneyimlerine göre de kulağınızdan asla düşmediğini söyleyebiliriz. Eğer ki kulağınıza bu model uymuyorsa özellikle spor için yapılmış iki alternatif olarak JBL Reflect Contour 2 ya da Reflect Mini 2 modeline göz atabilirsiniz. Bahsettiğimiz bu iki model biraz daha pahalı olsa da ses kaliteleri tatmin edici. 110BT suya ve tere karşı dayanıklı değil bu yüzden biraz dikkatli olmanız gerekebilir.

Tasarım ve Özellikler

110BT sade bir tasarıma sahip ve telefonunuzla eşleştirmek oldukça kolay. Kulaklığın üzerinde mikrofon ve 3 tuş bulunuyor. Bu 3 tuş oynatma, durdurma ve atlama özelliklerini kullanabilmenizi sağlıyor. Kulaklıklar mıknatıslı olduğu için de siz kulağınızdan çıkardığınız zaman kolayca birleşiyorlar. Sadece 6 saat kadar giden bir pil ömürleri var ama bu fiyat bandında alabileceğiniz diğer kablosuz kulaklıklara göre gayet uzun bir süre. Tam şarj için de 2 saat beklemeniz gerekecek. Kablosuz bağlantı menzili engelsiz bir şekilde standart olarak yaklaşık 10 metredir.

JBL TUNE 110BT Wireless In Ear
JBL TUNE 110BT Wireless In Ear

Ses Kalitesi

JBL TUNE 110BT fiyatına göre çok iyi bir ses kalitesine sahip. Bu fiyat aralığındaki diğer kulaklık modellerine göre yüksek bir sese sahip. T100BT’de de iyi bir bas sesiyle JBL’in kendi çizgisini bozmadığını söyleyebiliriz. Müzik türlerinden en çok pop, hip-hop ve edm dinlemek için daha uygun. JBL en net sese sahip olmamasına rağmen yine de müzik dinlerken enstrümanların seslerini gayet iyi algılayabiliyorsunuz. Tabii JBL özellikle biraz daha uygun bir fiyat sunduğundan sesler biraz çamurlu olabilir. Bu gibi eksik detaylardan dolayı bir halk müziği ve klasik müzik dinlemek yüksek seste biraz cızırtılı olduğundan JBL’in T110BT modeli için uygun değil.

Sonuç

Teknoloji marketleri ve internet sitelerinde 200 TL’ye kadar bulabileceğiniz JBL’in T110BT modeli sunduğu uygun fiyatıyla alabileceğiniz en iyi modellerden biri. Yine de kulağa iyi oturması, ses kalitesinin iyi olmasının yanı sıra tere ve suya dayanıklı olmadığını tekrardan söylemiş olalım.

Teknik Özellikler

 • Sürücü Çapı: 8.6mm
 • Frekans Aralığı: 20Hz-20kHz
 • Ses Hassasiyeti: 96dB
 • Ağırlık: 16.2g
 • Empedans Değeri: 16Ω
 • Şarj Etme Süresi: 2 saat
 • Bluetooth: 4.0
 • Batarya Kapasitesi: 120mAh
JBL TUNE 110BT Wireless In Ear Kulaklık İncelemesi
JBL TUNE 110BT Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0