JBL T460BT Kablosuz Kulaklık İncelemesi
JBL T460BT Kablosuz Kulaklık İncelemesi

JBL TUNE 500BT Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

Ses endüstrisinde her türden ürünüyle tanınmış ve başarısını kanıtlamış bir marka olan JBL, kulaklık kategorisinde de piyasadaki rakiplerinden yüksek kalitesi ve iddialı basıyla sivrilmektedir.

JBL Tune 500BT kulaklıklar, bu fiyat segmentindeki cihazlarla aynı kaliteye sahip. Ülkemizde bu modeli 300 ila 400 TL arasındaki fiyat bandıyla seçili teknoloji marketlerinden ve internet alışveriş sitelerinden satın alabilirsiniz. Kutu içerisinde şarj kablosu micro USB (maalesef Type-C desteklemiyor) ve kulaklıklar yer alıyor. Güçlü bası ve 16 saate kadar süren kullanımıyla JBL T500BT tam anlamıyla vereceğiniz fiyata değecek bir kulaklık.

Kulaklık sade tasarımıyla çok şık gözüküyor ve aynı zamanda 4 farklı renk seçeneği bulunuyor, siyah, mavi, beyaz ve pembe. Kulaklığın materyal yapısının kalitesinin çok iyi olmadığını kulaklığa elinizle dokunduğunuzda anlayabiliyorsunuz.

Teknik Özellikler

 • Kulaklık Tipi: Kulaküstü
 • Bluetooth: 4.1
 • Gecikme Süresi: Ortalama 200ms
 • Kullanım Süresi: 16 saat
 • Şarj Süresi: 2 saat
 • Ağırlık: 155g
 • Empedans Değeri: 32 Ohms
 • Frekans Aralığı: 20-20.000 Hz

Genel Bakış

Sevdiklerimiz

 • Uzun süreli rahat kullanım.
 • Aynı anda iki farklı cihaza bağlanma özelliği.
 • Güçlü baslar.
 • Güçlü bluetooth bağlantısı.
 • Fiyat/performans ürünü.

Sevmediklerimiz

 • Dar ses alanı.
 • Dış sesleri kesmiyor.
 • JBL T500BT kompakt yapısıyla kafanıza iyi bir şekilde oturarak saatler boyunca müzik dinlemenize imkan sağlıyor. Bu kullanım rahatlığını ince deri ile kaplanmış olan kulak pedleri  büyük ölçüde sağlıyor.
 • JBL T500BT’nin sağladığı bluetooth bağlantısı oldukça etkileyici. Özellikle aynı anda iki cihaza bağlanma özelliği birçok insanın işine yarayacaktır.

Ses kalitesi verdiğiniz fiyata göre çok iyi olmakla beraber JBL’in Tune BT serileri bas severler için önerebileceklerimiz arasında yer alıyor. Bu nedenle pop müzik, modern elektronik dans, hip-hop dinleyenler için güçlü bası ile tatmin edici bir ses kalitesi sağlıyor.

Ergonomi

JBL T500BT kulaküstü kulaklık diğer alternatiflerine göre daha kullanışlı ve birkaç saat sonra rahatsızlığa neden olmaz. Tabii herkesin kafa yapısı farklı olmakla birlikte birçok kafa yapısına uygun olduğunu söyleyebiliriz.

Kablosuz bir kulaklık olan JBL T500BT katlanabilme özelliğine sahip olduğu için çantanızda rahatlıkla taşıyabilirsiniz. JBL bu modelinin yanında bir kılıf vermiyor, fiyatına göre de bunu beklememek gerek.

İnce ve yumuşak derisi size büyük bir rahatlık sunuyor fakat yapısı dolayısıyla çok kısa sürede dökülme problemi yaşatabilir.

JBL TUNE 500BT
JBL TUNE 500BT

Bağlantı ve Kontroller

JBL Tune 500BT Bluetooth 4.1 desteklemekte, bu sayede 10m’lik bir alan içerisinde bağlantı problemi yaşamamanızı sağlıyor. Eşleştirme işlemi de bir o kadar basit, kulaklık üzerindeki güç butonuna 2 saniye boyunca Bluetooth ışığı yanana kadar basmanız gerekiyor. Daha sonra kulaklığı bağlamak istediğiniz cihazla rahatlıkla eşleştirebilirsiniz.

Bazı kulaklıklar duvar gibi engeller yüzünden arada mesafe oluştuğunda bağlantı kesintisi yaşatabilirken JBL’de böyle bir sorun yaşamıyorsunuz. Online bağlantılarda senkronizasyon sorunu da yaşatmayarak gecikme süresini en aza indiriyor.

JBL T500BT aynı anda iki cihaz bağlantısını destekliyor. Örneğin tabletinizden bir film izlerken cep telefonunuz çalarsa aynı anda iki cihaza bağlanma özelliği ile telefonunuz çaldığı anda filmi durdurarak aramanızı yanıtlayabilirsiniz.

T500BT’nin mikrofon kalitesi orta seviyede. Gürültülü ortamlarda, örneğin bir kafede ya da dışarıda kullanmak, JBL T500BT’nin ses kalitesi nedeniyle çok da kullanışlı olmayacaktır. Ayrıca kulaklığın üzerinde bulunan butonlarla belirli kontroller yapabiliyorsunuz. Genel olarak kullanışlı olmasının yanı sıra basit kontrollere sahip.

 • Çok işlevli buton ile çağrı alma/sonlandırma ve başlat/duraklat, sesli asistan işlemlerini yapabilirsiniz.
 • +/- tuşu ile sesi arttırıp azaltabilirsiniz.
 • Güç düğmesi ile de cihazınızla kulaklığı eşleştirmek için kullanabilirsiniz.

Şarj süresine bakacak olursak, 16 saatlik bir süre ile JBL Tune 500BT uzun süreli bir kullanım sağlıyor. 16 saat normal kullanım ile daha az bir ses kullanımı ile de şarj süresini 18 saate kadar çıkartabilmek mümkün. Şarj etmesi de 2 saat sürüyor ve hızlı şarj desteğiyle 5 dakikada 1 saatlik kullanım süresi kazanabilirsiniz.

JBL T500BT’nin gürültü yalıtımı siz yolda yürürken gelecek sesleri duymamanızı sağlıyor fakat bazı yüksek sesleri yine de duyabilirsiniz. Bu sefer sesi arttırmak isterseniz kapalı bir alana girdiğinizde dışarıya dinlediğiniz müziğin sesi gidiyor, bu da etraftaki insanlar için rahatsız edici bir durum.

Ses Kalitesi

JBL T500BT güçlü bir bas sistemine sahiptir. Aynı zamanda diğer modellerin aksine düşük frekanslı olduğundan bas biraz çamurlu geliyor. JBL’in T500BT modeli en iyi performansını elektronik pop müzikte gösteriyor. Bas sesi hakim olduğundan diğer sesleri algılamak biraz daha zorlaşıyor. Bu sebeple, JBL’in bu modeliyle klasik veya caz müzik dinlemek keyif vermeyecektir.

Sonuç

Eğer sade görünüşe sahip gürültü engelleme özelliğine sahip bir model arıyorsanız, JBL’in Tune 500BT modeli sizin için en iyi seçim olacaktır. Daha kaliteli bir ses ve keskin bir görünüşe sahip model arıyorsanız Bose 700 yüksek fiyatına rağmen göz atmanız gereken bir kulaklık.

JBL T460BT Kablosuz Kulaklık İncelemesi
JBL TUNE 500BT Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0