JBL TUNE 600BTNC İncelemesi
JBL TUNE 600BTNC İncelemesi

JBL TUNE 600BTNC Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

JBL Tune 600BTNC standart kutusunda, içeriğinde kulaklık, micro-USB şarj kablosu ve 1,2 metrelik bir AUX kablosu yer alıyor. Tasarımına bakıldığında, 600BTNC çoğunlukla plastik maddeden yapılmış. Çok hafif olmakla birlikte JBL kulak üstü kulaklık alıcılarına rahat bir kullanım sağlıyor. Hafif yapısı ve kafanıza baskı yapmaması sayesinde kulağınıza çok rahat uyum sağlayabilir. Bu sayede de uzun süreli kullanımda bile kafanıza baskı yapmayacağından dolayı ağrı yapmayacaktır.

Bluetooth bağlantısı sayesinde kulaklığı cihazınıza bağlamak kolay ve rahat. Ayrıca, JBL aktif gürültü engelleme özelliği sayesinde çok daha keyifli bir kullanım sağlıyor. Toplamda 2 saat içinde şarj edebiliyorsunuz fakat bu 2 saatlik şarj etme süresi size uzun süreli kullanım vaat ediyor. Bluetooth ve aktif gürültü engelleme özelliği açıkken 12 saat, sadece bluetooth açıkken 22 saat ve AUX kablosu kullanarak aktif gürültü engelleme özelliği ile de toplamda 30 saat batarya kullanım süresi imkanı sağlıyor.

Kulaklıkların yapıları döndürülebilir şekilde tasarlanmış ve bu sayede siz de istediğiniz şekilde katlayarak yer kazanabilir, aynı zamanda da çantanızda ya da boynunuzda taşıyabilirsiniz.

Özellikler

  • Frekans Aralığı: 20-20,000 Hz
  • Empedans: 32 ohms.
  • Ses Seviyesi: 95 dB

JBL Tune 600BT, bu özellikleri ile ortalama bir kablosuz kulaklığın sunabileceği kalitede. Ses basıncı biraz düşük gelebilir fakat biraz sesi yükseltip ayarlama yaptığınızda gayet iyi bir sonuç alabiliyorsunuz. Aktif gürültü engelleme özelliği ile sesleri daha net alabilmenizi sağlarken aynı zamanda yüksek ses performansı sunuyor.

Düşük Ses Seviyesi

Düşük ses seviyesi doğal ama aynı zamanda enerjik bir ses aktarımı sağlıyor. Ne çok iyi ne de çok kötü diyebileceğimiz bu ses seviyesinde, detaylar belirgin. Güçlü bas seviyesi şaşırtıcı bir şekilde düşük ses seviyesinde olmasına rağmen birbirini tamamlıyor. Düşük seviyedeki bu güçlü vuruş frekans aralığının ne kadar da önemli olduğu konusunda fikir edinmemizi sağlıyor.

JBL TUNE 600BTNC İncelemesi
JBL TUNE 600BTNC İncelemesi

Orta Seviye Ses

Bu seviyede duyacağınız sesler oldukça temiz ve keskindir. JBL Tune 600BTCN kulaküstü kulaklık modeliyle severlerine sunduğu ortalama ses kalitesine rağmen müzik dinlerken yine de enstrümanların ve vokallerin sesini rahatlıkla alabilirsiniz. Aynı zamanda bazı enstrümanlarda ince seslerin kaybolması ses konusu fakat bu özelliği fiyatına uygun fiyatına göre göz ardı edebilirsiniz.

Yüksek Ses Seviyesi

Yüksek ses seviyesinde yumuşak ve keskin olan JBL 600BTNC kullanıcılarına sunduğu ses kalitesiyle rahatlık sağlıyor. Enstrüman sesleri kulağa biraz bastırılmış gibi gelse de vokalleri çok net duyabiliyorsunuz. Özellikle klasik ve pop, rock, elektronik müzik ve hip-hop dinlemeyi tercih edenler için JBL Tune 600BTNC iyi bir tercih olacaktır.

Sahne Derinliği

Duyduğunuz seste bir miktar derinlik vardır ancak bu derinlik gerçekçi bir şekilde hissettirmiyor. Bununla beraber JBL 600BTNC çalan parçaların birçoğuna fazladan bir boyut ekleyerek daha derin duymanızı sağlıyor. Bu kulaklığı almayı düşünüyorsanız duyacağınız sahne derinliğine şimdiden hazır olun.

JBL Tune 600BTNC’nin en önemli özelliklerinden biri rahat olması, plastik yapısından dolayı çok hafif. Aslında diğer birçok kablosuz kulak üstü kulaklık ile karşılaştırdığınızda en hafiflerinden biri diyebiliriz. Aktif gürültü engelleme özelliği ile birlikte giden uzun batarya süresi, taşınabilirliği ve hafif yapısını da göz önünde bulundurursak, çok fazla yolculuk yapanlar için ideal bir kulaklık. Nereye gidiyor olursanız olun, aktif gürültü engelleme özelliği sayesinde her alanda kullanımınız için rahat olacaktır.

JBL TUNE 600BTNC İncelemesi
JBL TUNE 600BTNC İncelemesi

Öneriler

Eğer orta seviye ses kalitesine sahip ve uygun fiyatlı bir kulaklık sizin için yeterliyse JBL Tune 600BTNC diğer kablosuz kulaklık seçenekleri arasından tercih edilebileceğiniz bir kulaklık. En iyi kulaklık olmasa da orta ve yüksek ses seviyelerinde etkili bir ses yakalayabilirsiniz. Fiyatına göre bu kadar kaliteli, dayanıklı ve hafif bir tasarıma sahip başka bir kulaklık alternatifi bulmak güç.

Sonuç

JBL’in T600BTCN modelini ülkemizde 550 ile 600 TL arasında bir fiyata teknoloji marketlerinde ve internet sitelerinde bulabilirsiniz. Kolay bluetooth bağlantısı ve aktif gürültü engelleme özelliği sayesinde rahatlıkla tercih edebileceğiniz bir kulaklık. Aynı zamanda hafifliği ve katlanabilir olma özelliği sayesinde boynunuza asabilir ya da çantanıza rahatlıkla koyabilirsiniz. JBL Tune 600BTCN  bu özellikleriyle sizi fazlasıyla memnun edecektir.

JBL TUNE 600BTNC İncelemesi
JBL TUNE 600BTNC Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0