Kingston HyperX Cloud Stinger Core Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

HyperX, Cloud Stinger Core modeli ile oyun piyasası için yeni bir kulaklık duyurarak uygun fiyatlı 7.1 kulaklıkların da mümkün olduğunu gösterdi.

Sevdiklerimiz

 • 7.1 desteği
 • Hafif ve rahat
 • Dayanıklı
 • Pratik ses kontrolleri
 • Mikrofonu

Sevmediklerimiz

 • HyperX NGenuity yazılımında çok fazla değişiklik yapamıyorsunuz.

Teknik Özellikler

 • Hassasiyet: 103 dB
 • Empedans: 16 Ohm
 • Sürücü Çapı: 40 mm
 • Ağırlık: 240 gram
 • Gürültü Engelleme: Pasif gürültü engelleme modu

Tasarım ve Özellikler

HyperX Cloud Stinger Core 7.1 kablosuz kulaklığı neredeyse Stinger kablosuz modelinin aynısı. Core versiyonu düşük fiyatı ve tasarımında birkaç değişikliği ile kullanıcılarına sunuldu. HyperX Cloud Stinger Core kulaklıkta bulunan yumuşak yastıklar oldukça kullanışlı ve rahat. Ayrıca 240 gram ağırlığı sayesinde saatlerce oyun oynasanız bile rahatsızlık vermiyor.

Core, 17 saatlik bir kullanım süresiyle serinin en iyisi ve Type-C desteği ile de daha hızlı şarj edebiliyorsunuz. Artık Type-C kullanmayan markalar oldukça azalmış durumda. Ayrıca, Cloud Stinger Core, 2,4 Ghz’lik bağlantıya sahip kablosu ile gecikme süresini neredeyse sıfıra indirerek oyunlarınızı keyifle oynamanızı sağlıyor. Tipik bir flash sürücü boyutunda olan kablo, USB-A bağlantı noktasına bağlanıyor. 40 mm’lik sürücü çaplarına sahip ve 7.1 sanal çevresel ses desteğini Windows bilgisayarınız üzerinden kontrol edebilme imkanı sunuyor. Frekans tepki aralığı 20Hz ile 20kHz arasında. Sol kulaklıkta bulunan tekerlek sayesinde de kolayca ses yüksekliğini ayarlayabilirsiniz. Mikrofon tepki aralığı, şaşırtıcı bir şekilde 50Hz ile 18kHz arasında. Aynı zamanda mikrofonu çevirerek sessize alabiliyorsunuz.

Kingston HyperX Cloud Stinger Core Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Kingston HyperX Cloud Stinger Core Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Yazılım

HyperX’in NGenuity yazılımında çok fazla yapabileceğiniz değişiklik bulunmuyor. Sadece bazı basit ses ayarı ve mikrofon kontrolü yapabiliyorsunuz. Ek olarak da 7.1 sanal çevresel ses desteğini kullanabiliyorsunuz. Maalesef kişiselleştirme yapabilmeniz ve ekolayzer ayarları yapabilmenizi mümkün kılmıyor.

Oyun İçi Performans

Bu fiyata, bu kalitede bir 7.1 sanal çevresel ses destekli bir kulaklık bulabilmeniz neredeyse imkansızken HyperX Cloud Stinger Core, bu düşüncemizi değiştiriyor. Sürücüler biraz yüksek baslı çıkabilir fakat yine de dengede tutmayı başarıyor. 20 saatlik bir Overwatch deneyimimiz sonucunda seslerin çok iyi iletildiğini söylememiz gerek. 7.1 modu sayesinde bir savaşın ortasında, her tarafta çınlayan silah sesleri arasında bütün sesleri ne olarak algılayabiliyorsunuz fakat 7.1 modunu kapattığımızda da aynı şekilde sesleri net algılayabildiğimizden normal ve 7.1 modu arasında fark göremedik.

Mikrofonu oldukça kullanışlı, tam olarak sesi alabilecek kafar yakınlaşan mikrofon, her ne kadar sesinizi biraz fazla alıyor olsa da oldukça iyi. Yine de, eğer bir yayıncı iseniz ya da profesyonel maçlar için kullanacaksanız önereceğimiz kulaklık HyperX Cloud Stinger Core olmayacaktır. Onun yerine SteelSeries veya Sennheiser GSP 370 kulaklıkları tercih edebilirsiniz.

Kablosuz bağlantı kopmalar yaşamadan kulaklığı rahatça kullanabilmenizi sağlıyor. Arada duvarlar olsa bile, 6 metreye kadar bağlantıda sorun yaşatmıyor. Ayrıca 17 saatlik kullanım süresi olduğunu iddia eden HyperX Cloud Stinger Core, daha şarjının bitmesine biraz daha varken uyarı vermesinden dolayı sizi acele ettirebiliyor.

Kingston HyperX Cloud Stinger Core Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Kingston HyperX Cloud Stinger Core Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Sonuç

Bu fiyat bandında HyperX Cloud Stinger Core 7.1’e rakip olabilecek sadece birkaç alternatif kulaklık bulunuyor. Corsair HS70 Pro ve SteelSeries Arctis 1 kablosuz kulaklık modellerini önerebiliriz. Kingston HyperX Cloud Stinger Core’un fiyatı 900 ile 1200 TL arasında değişkenlik gösterebiliyor. Hatta indirimlerde yakalayabilirseniz 7.1 çevresel ses moduna sahip olan bu kulaklığı oldukça uygun fiyata alabilirsiniz.

Kingston HyperX Cloud Stinger Core Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0