Lenovo LivePods LP1 TWS Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi1 Oy
8.8

Bluetooth 5.0 – IPX4 su geçirmez – 4 saat çalma süresi – USB-C

AliExpress’te her yerde görebileceğiniz Lenovo’nun bir başka modeli: Lenovo LivePods LP1. Kutusu son derece taşınabilir, ancak kulaklığın kendisi bazı ufak tefek kusurlara sahip.

Bu AirPods Pro ebatlarındaki kulaklıklar, kullanıcının kulağından Apple’ınkilerden daha fazla dışarı taşmakta, ancak kulağın içine giren iç kısmı gayet konforlu. Kutusu, 20 dolar civarındaki fiyatını belli ediyor, ancak en azından her cebe sığabilecek kadar ince tasarlanmış.

LivePods LP1’in verdiği ses çok da özel sayılmasa da, kötü de değil; özellikle de fiyatını göz önünde bulundurduğunuzda. Güçlü ve rahatsız etmeyen bass’a sahip ve alt baslar da gümbürtülü bir ses vermeyi becerebiliyor. Alt mid’ler yükseltilmiş: bateri ve daha koyu elektronik tonlar özellikle öne çıkıyor, ancak daha koyu erkek vokalleri boğabiliyor; bunların sesi olması gerekenden fazla geri planda kalıyor. Üst mid’ler de yükseltilmiş durumda ve yüksek tiz sesleri müzikte öne çıkartıyor. Aralarında yeterli miktarda mesafe var ve dans ve elektronik şarkılar keyif veriyor.

LP1 son derece yüksek ses verebiliyor ancak orta ses düzeyinin üzerine çıktığınızda, yüksek frekanslar kontrolsüz hale gelebiliyor ve sesler ve daha düşük sesli enstrümanlar sert ve rahatsız edici hale gelebiliyor.

Bunların da ötesinde, LP1 rahatsız edici bazı sıkıntılara sahip. Video oynatma yalnızca bir miktar senkron kayması yaşamakla kalmıyor, Youtube uygulamasında tümüyle senkronizasyonunu kaybediyor. Telefonla arama yapmak ise sadece kapalı alanda mümkün. Mikrofonu etrafınızda ses olduğunda sesinizi almakta ciddi sorunlar yaşıyor. USB-C güçlü kasa çok da sağlam kapanmıyor ve LivePods’un üst kısmının tamamı dokunmatik sensörlere sahip, bu nedenle kulaklıkları takar takmaz muhtemelen akıllı asistan siz istemeseniz de devreye girmiş olacaktır. Birinin konuşmasını duyabilmek için bir tanesini çıkardığınızda kulaklık kapanmaktadır, çünkü onları 10 saniye boyunca elinizde tuttuğunuzda kapanmaktadırlar.

Lenovo LivePods LP1, Aliexpress’te şu an en çok satan ultra ucuz kablosuz kulak içi kulaklıklar olabilir, ancak bu fiyat aralığında yapabileceğiniz daha iyi tercihler mevcut.

Konfor, malzeme kalitesi ve pil ömrü: 3/5
Kontroller ve bağlantı seçenekleri: 2/5
Çağrı yapma ve film izleme: 2/5
Ses Kalitesi: 4/5

Lenovo LivePods LP1 TWS Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi1 Oy
8.8