Logitech Astro A10 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

Astro A10 oyuncu kulaklık seti yüksek ses kalitesi ve kullanım rahatlığıyla yüksek fiyatlı rakiplerine karşı çıkıyor. Uygun fiyatlı bir model olarak Astro A10 beklentileri karşılama konusunda oldukça başarılı. Astro, A50 modeli ile yüksek fiyatlı kulaklık üreticisi olarak işe başlamıştı, ancak şimdilerde ise fiyatı düşürüp kaliteyi artırıyor. A10 modeli fiyatına göre gerçekten çok başarılı, oyuncu kulaklığı arayanların bir düşünüp bakması gereken modellerden biri.

Sevdiklerimiz

 • Yüksek ses kalitesi
 • Güçlü bas
 • Kullanım rahatlığı

Sevmediklerimiz

 • Aksesuar içermiyor
 • Çevresel ses desteği yok

Teknik Özellikleri

 • Hassasiyet: 104 dB
 • Konnektör Türü: 3.5mm
 • Frekans Aralığı: 20 – 20.000 Hz
 • Mikrofon: 6.0mm Tek Yönlü
 • Kafa bandı basıncı: 4.5N
 • Bağlantı: 3,5 mm Jak
 • Sürücüler: 40mm neodim
 • Empedans: 32 Ohm
 • Gürültü Engelleme: Pasif Gürültü Engelleme
 • Ses Çıkışı: Stereo
Logitech Astro A10 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Logitech Astro A10 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Tasarım

Astro A10 modeli ile şık bir kulaklık tasarlamış olsa da A40 ve A50 modellerinde bulacağınızı kolaylıkları sağlamıyor. Sade ve düz bitişli plastik bir yapıya sahip. Sol kulaklık üzerinde küçük Astro A10 logosu yer alıyor, ve kulaklıktaki neredeyse tek renkli kısım orası. Bilgisayar versiyonunda kırmızı, Playstation 4 versiyonunda ise mavi renkte bulunurken, Xbox One versiyonu yeşil renkte. Model olarak her şey aynı fakat sadece renk değişikliği katarak farklılık yaratmak istemişler.

Nispeten sade görsel tasarımı, çok iyi bir mühendisliğe işaret ediyor. Plastik kaplı kafa bandı çelikle güçlendirildiğinden etkileyici bir esneklik ve sağlamlık sağlıyor. Keçeye sarılı kulaklık yastıkları ve kafa bandı dolgusu oldukça yumuşak olduğundan kulaklık uzun oyun seansları için oldukça kullanışlı. Mikrofon kulaklığın sol tarafında yer alıyor. Çıkartılabilir özelliği bulunmuyor, fakat aşağı indirebiliyorsunuz. A40 ve A50’den farklı olarak A10 modelinde kulak yastıkları ve kafa bandı dolgusu çıkartılamıyor.

Oyun Performansı

Direkt olarak oyunların içerisine daldığımızda ağır dubstep benzeri müzikler A10 tarafından güçlü ve baskıcı iletiliyor. Diyaloglar ve ses efektleri oldukça detaylı ve net. Bilgisayarda oynadığımız Doom isimli oyunda duyduğumuz sesler güçlü ve heyecan vericiydi. Böylece oyunun atmosferine kendinizi kaptırabiliyorsunuz. Basit bir stereo kulaklık olduğundan A10, Astro A40 ve A50 ya da Logitech G433 gibi herhangi bir simüle edilmiş çevresel ses sunmuyor. Single oyunlarda çok iyi bir deneyim alsanız da, yönlü bir görüntüleme elde edemiyorsunuz. Çevresel sesin birinci şahıs oyunlarda her ne kadar katkısı olsa da her zaman çok kişili oyunlarda ya da FPS oyunlarında bu eksikliği daha fazla hissedersiniz. Yine de A10 çok güzel bir ses kalitesine sahip.

Mikrofonundan da bahsetmemiz gerekirse, A10’un mikrofonu çok uzun ve menteşeli kol ile bağlandığından ayarlaması biraz zor. Mikrofon üzerinde bir sünger bulunsa daha iyi bir ses iletimi sağlanabilirdi.

Logitech Astro A10 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Logitech Astro A10 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Sonuç

Logitech Astro A10 oyuncu kulaklık seti şimdiye kadar test ettiğimiz en iyi kulaklık modellerinin arasına girmeyi başarıyor. A40 modelindeki gibi kişiselleştirebilir özellikleri ya da çevresel ses desteği bulunmuyor, fakat fiyat olarak yarısından bile daha az olmasına rağmen sağlam yapıda muhteşem bir ses performansı sunuyor. Astro A10 güçlü basları, yüksek ses kalitesi ve kullanım rahatlığı ile size rahatlıkla önerebileceğimiz bir model oluyor. Eğer daha yüksek fiyatlı bir oyuncu kulaklığı arıyorsanız SteelSeries Arctis 7 modeline bakabilirsiniz. Logitech Astro A10 modelini ülkemizde 390 TL ile 533 TL arasındaki bir fiyata bulabilirsiniz.

Logitech Astro A10 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0