Logitech Astro A10 Kulaklık İncelemesi
Logitech Astro A10 Kulaklık İncelemesi

Logitech Astro A10 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

Astro A10, $60’a yüksek kaliteli bir ses ve oldukça şık tasarlanmış bir kulaklığı sizlere sunuyor. Oldukça etkileyici olan Astro A10 aynı zamanda bütçe dostu bir oyun kulaklığıdır.

Sevdiklerimiz

  • Dayanıklı yapısı
  • Etkileyici ses performansı
  • Temiz ses iletimi
  • Bütçeye uygun

Sevmediklerimiz

  • Aşırı sıkı bir yapıda olması

Astro A10’u düşünecek olursak, binlerce liraya mal olan kulaklıklar gözümüzün önüne geliyor. Turtle Beach ve HyperX gibi kulaklıklarla neredeyse aynı fiyat bandında çıkış yapmış olan Astro A10 sayesinde, Logitech gerçekten başarılı bir kulaklığa imza attı.

Görünüşe göre Astro 10, küçük firmalara rakip olduğu kadar büyük firmalara karşı da kafa tutuyor. Fiyatına göre oldukça etkileyici bir performans sunuyor. Şık ve sağlam tasarımıyla beraber kaliteli ses ve mikrofona sahip. Bu özelliklerinin yanında yapısı dolayısıyla biraz sıkı olan Astro daha uygun fiyatlı olmasına rağmen rakip firmalarla ciddi bir rekabetle karşı karşıya kalıyor.

Daha pahalı alternatiflerine nazaran abartılı bir tasarıma veya çok daha kaliteli metal bileşenlere sahip olmayabilir ancak Astro A10 uygun fiyatıyla etkileyici ve sağlam bir kulaklık sunuyor. Aslında birinci sınıf Astro A50’nin kardeş versiyonu olan Astro A10, büyük kulaklıklara ve bükülebilen mikrofona sahip.

Logitech Astro A10 Kulaklık İncelemesi
Logitech Astro A10 Kulaklık İncelemesi

Yapısı

A10 sırasıyla Xbox, Ps ve bilgisayar kullanan oyunculara yönelik, mavi, yeşil ve kırmızı renk seçenekleriyle satışa sunuldu. Astro A10 2 metrelik kablosuyla oldukça kullanışlı ve üzerinde ses ayarı yapabileceğiniz minik bir kutu bulunuyor, tabi isterseniz çıkartabiliyorsunuz. Bu kullanışlı yapısı da seyahatler için Astro A10’u daha kullanışlı bir hale getiriyor.

Astro A10’un sıkı ve gergin yapısı sizi bir süre sonra rahatsız edebilir. Uzun süre kullandıktan sonra kulağınızdan çıkarttığınızda gelecek bir rahatlamayla beraber aslında ne kadar da sıkı bir yapıya sahip olduğunu fark ediyorsunuz. HyperX Cloud Stinger ve Logitech G231 Prodigy’nin aksine, A10’un kulak kısımları 90 derece döner yapıya sahip değil. Kulağınıza daha iyi oturması için yapabileceğiniz tek şey kulaklıkları aşağı/yukarı doğru hareket ettirerek ayarlayabilmek ancak bu özellik sıkı olmasının önüne geçemiyor. Yine de kulağınızı rahat hissettirmek için döner yapıya sahip olması gerekirdi.

Ses Kalitesi

Astro A10, başlangıç seviyesi bir kulaklığa göre oldukça etkileyici bir performans sunarak hemen hemen her tür ses için güçlü tizler ve sağlam bir alt ses kalitesi sunar.

Logitech Astro A10’u Overwatch üzerinde deneyimlediğimizde, savaş esnasında düşmanın ayak seslerini takip etmemizi kolaylaştırdığını gördük. Forza Horizon 3’te ise her aracın farklı motor ve lastik seslerini algılayabildik ayrıca farklı yol tiplerindeki lastik ses değişimlerini fark edip ayırt edebiliyorsunuz.

Ayrıca Logitech Astro A10, Injustice 2 modelinin mükemmel ses kalitesini koruyarak iyi bir işe imza attı. Oyunlarda da tabanca seslerinden tekme gürültülerine kadar her sesi duyabilmenizi sağlıyor. Çoğu uygun fiyatlı oyun kulaklıklarında olduğu gibi A10 da müzik dinlemek için tercih edebileceğiniz bir kulaklık değildir. Film ve müzik deneyimimizde seslerin ne kadar çamurlu geldiğini söyleyebiliriz.

Mikrofon

Astro A10’un mikrofon kalitesine gelecek olursak, testlerimizden başarıyla geçerek oldukça güvenilir bir performans gösterdi. Xbox live ile arkadaşlarla sohbet ederek Friday the 13th oynadığımızda atmosferi gerçekten yaşatarak çığlık seslerini uzaktan gelip gelmediğini ya da ayak seslerini algılayabilmemizi sağlayarak oldukça başarılı bir performans sundu.

Ayrıca kulaklığın 2 metrelik çıkartılabilir kablosundaki ses ayar kutusu her ne kadar kullanışlı olsa da çok hoş durduğunu söyleyemeyiz. Astro A10’un bilgisayar versiyonu, mikrofona ve kulaklık jaklarına takabileceğiniz ayırıcı bir kablo içeriyor.

Logitech Astro A10 Kulaklık İncelemesi

Sonuç

Logitech Astro A10’a kendi başına bakıldığında sağlam ve dayanıklı yapısı, kaliteli mikrofon ve ses performansıyla bu rahat kulaklığı oldukça uygun bir fiyata elde edebilirsiniz. Ek olarak Astro A10’un bütçe dostu olmasıyla piyasada halihazırda bulunan rekabeti arttırıyor.

Daha uygun fiyata sahip HyperX Cloud Stinger daha hafif ağırlığı ve kulak kısmının dönebilir olması sayesinde kullanıcılarına daha iyi bir konfor, kullanım sunar. Biraz daha pahalı olan Logitech G231 Prodigy de düşünmeye değer bir alternatif.

Yine de Astro A10 bütçenize uygun olansa, satışa sunduğu renk seçenekleri, rahatlığı ve kullanıcılarına sunduğu performans ile tercih edebileceğiniz bir kulaklık.

Logitech Astro A10 Kulaklık İncelemesi
Logitech Astro A10 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0