Logitech G Pro X Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

Logitech G Pro X kablosuz oyuncu kulaklığı bilgisayar kullanıcıları için oldukça kullanışlı olmasına rağmen bağlantı seçenekleri de tam aksine sınırlıdır. Kablolu oyuncu kulaklıklardan bahsedecek olursak, Logitech G Pro X yapısı, rahatlığı, yüksek ses kalitesi, 7.1 sanal çevresel ses desteği ve Logitech G Hub yazılımı ile oldukça başarılıydı. G Pro X kablosuz kulaklık ise ortadan kablo derdini kaldırarak, sadece bir USB ile bağlantıyı sağlıyor. Ayrıca bir önceki modelinde bulunan özellikleri de koruyor. USB seçeneği yanında 3.5 mm’lik jak desteği olmaması üzücü olsa da Logitech G Pro X oyuncular için kullanışlı bir kulaklık.

Sevdiklerimiz

  • Yüksek ses kalitesi
  • Mikrofon ayarları
  • Mükemmel 7.1 sanal çevresel ses desteği

Sevmediklerimiz

  • Sadece USB ile çalışıyor
  • Yetersiz bas
  • Yüksek kalitede ses iletimi için mikrofonu ayarlamakla uğraşmanız gerekiyor

Tasarım

Logitech G Pro X kablosuz kulaklık, önceki modeli olan G Pro X ile neredeyse aynı gözüküyor. Ana yapı hemen hemen aynı, oval mat siyah kulaklıklar üzerinde bulunan metal G logosu, kulak yastıklarının derisi ve Y şeklinde görebileceğiniz kafa bandı ve kulaklıkları birbirine bağlayan kısımlar da dahil. Logitech G Pro X hafifliği sayesinde kulaklarınızı ve kafanızı sıkmadan esnekliği sayesinde size hareket imkanı sunarak rahat bir kullanım sağlar.

Sol kulaklıkta esnek siyah metal yapıda ve ucu süngerle kaplı mikrofonu istediğiniz zaman çıkartıp takabilme imkanına sahipsiniz. Sol kulaklıkta aynı zamanda kontrol butonları ve bağlantı noktaları da bulunuyor. Güç tuşu, sessize alma butonu, ses ayarlama tekerleği ve şarj için bir USB-C girişine sahip. USB-C kablosu siyah renkte ve ucunda bulunan kutu gibi yapısı ilk bakışta size sanki bir USB sürücüsüymüş gibi gelebilir. Ayrıca üzerinde Logitech’in G logosu ve bir LED göstergesi bulunuyor. Bağlantı sağlamaya çalıştığında yanarken, bağlandığında ise sönüyor.

Eğer ki Logitech’in hali hazırda G Pro X kablosuz modelinde kullandığı deri yastık kılıfları sizi terletir veya rahatsız ederse kutudan yedek olarak çıkan yumuşak sünger yastıklarla değiştirerek biraz daha rahat edebilirsiniz. Aynı zamanda, Logitech G Pro X’in kutusu içerisinden bir USB-C kablo ve taşıma çantası da çıkıyor.

Logitech G Pro X Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Logitech G Pro X Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Bağlantı

Logitech G Pro X, bilgisayar oyunları için özel olarak tasarlanmış bir kulaklık olduğundan sadece Windows 7 ve üzeri işletim sistemine sahip bilgisayarlarda çalışıyor. Gelişmiş özelliklerine Logitech G Hub yazılımı üzerinden ulaşabiliyorsunuz. G Pro X’te 7.1 DTS:X çıkışlı sanal çevresel ses desteği bulunuyor. Aynı zamanda hazır ekolayzer ayarları arasında seçim yapabilirsiniz ya da kendi kişisel ekolayzer ayarlarınızı hazırlayabilirsiniz.

Mikrofon

Kablolu modelinde de olduğu gibi G Pro X, Logitech G Hub yazılımında bulunan Blue Voice teknolojisi sayesinde birçok mikrofon ayarı yapabilirsiniz. Yazılımda, mikrofon ekolayzer ayarı için 3 çeşit bulunuyor ve ayrıca kişisel olarak ayarlayabilir, hatta gürültü engelleme, gate/expander gibi özellikleri kullanabilirsiniz. Bu özelliklerden sizin için en iyi olanı deneyerek bulabilirsiniz, hem de profesyonel oyuncular için hazırda bulunan ayarları deneyebilirsiniz.

Oldukça önemli ve kapsamlı mikrofon ayarları olan Logitech G Pro X’te mükemmel sesi elde edebilirsiniz ancak Razer’ın Kraken Ultimate gibi diğer birçok kulaklığında elde edeceğiniz netliği ve temiz sesi veremez. Hiçbir ayar yapmadan deneyecek olursanız, sesinizin biraz ince iletildiğini fark edeceksiniz. Gürültü engelleme özelliği, klima sesini de azaltarak testlerimizden başarılı bir şekilde geçti. Eğer daha yüksek kalitede bir ses performansı almak istiyorsanız ve bu konuda ciddi iseniz bir USB mikrofon almanızı öneririz.

Müzik Performansı

Logitech G Hub uygulamasında bulunan çevresel ses desteği sayesinde, müzik dinlerken, oyun oynarken ya da film izlerken de yüksek performans almanızı sağlıyor. Logitech G Pro X’te gecikme süresini azaltan ayrı bir bas kanalı da bulunuyor. Güçlü bas sesleriyle müzik dinleme keyfinizi artırsa da yüksek ses seviyesinde bozulmalar meydana gelebiliyor. Bu yüzden en iyisi en yüksek ses seviyesinin biraz aşağısında kullanmak olacaktır.

Oyun Performansı

DTS:X çıkışlı çevresel ses özelliği, Logitech G Pro X ile kusursuz bir şekilde çalışıyor. Oynadığınız oyuna bağlı olarak, patlamalar, adım sesleri, yandan gelen kişileri ayırt edebilmenizi sağlıyor. Kulaklar arasındaki dengeli ses iletimi sayesinde de bu gibi detayları atlamadan oyunda bir adım öne geçebiliyorsunuz.

Logitech G Pro X Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Logitech G Pro X Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Sonuç

Logitech G Pro X kablosuz kulaklık seti tam olarak G Pro X’in kablosuz versiyonu. Güçlü ses performansı, 7.1 sanal çevresel desteği ve kişiselleştirilebilir ayarları ile G Pro X kullanıcılarına kusursuz bir deneyim yaşatmayı amaçlıyor. Tek sorun şu ki, G Pro X’i sadece USB ile bilgisayarınıza bağlayabiliyorsunuz. 1200 – 2000 TL arasındaki pahalı diyebileceğimiz bir kulaklıkta kablolu kullanabilme imkanının da sunulmasını beklerdik. Bu fiyat aralığında hem Bluetooth, hem de 3.5mm’lik kablo bağlantı desteği sayesinde JBL Quantum 800 kulaklığına da göz atabilirsiniz.

Logitech G Pro X Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0