Logitech G332 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

Logitech G332, testlerimizden oldukça başarılı bir şekilde geçerek incelememize aday olabilmeyi başardı. Ayrıca oldukça rahat da olan G332, uzun süreli kullanabilme imkanı sağlıyor. Yeterli mikrofon kalitesi ve kolay kullanımı ile uygun fiyatlı en iyi kulaklıklar arasında yerini alıyor. Yine de fiyat performans açısından gördüğümüz en iyi kulaklık değil. Eğer Logitech G332 biraz daha uygun fiyatlı olsaydı gözü kapalı önereceğimiz bir kulaklık olabilirdi. Bu yüzden de G332’yi indirimlerden yakalayabilirseniz daha uygun fiyata getirerek fiyat performans durumunu eşleyebilirsiniz.

Sevdiklerimiz

 • Kullanımı rahat
 • Yüksek ses kalitesi

Sevmediklerimiz

 • Kablo uzunluğu yeterli değil
 • Mikrofon ve kablo çıkartılabilir değil

​Teknik Özellikleri

 • Sürücü Çapı: 50 mm
 • Hassasiyet: 107 dB
 • Bağlantı Tipi: Kablolu
 • Gürültü Engelleme: Pasif gürültü engelleme
 • Empedans: 39 Ohm
 • Kablo Uzunluğu: 200 cm
 • Ağırlık: 280 gram

Logitech G332, HyperX Cloud Stinger ve Sennheiser GSP 600 ile birbirlerine yakın tarihlerde piyasaya sürüldü. Bu üçü arasından, G332 kullanımı en rahat olanı fakat ses ve mikrofon kalitesi konusunda Sennheiser’ı geçemiyor.

​Kullanım Rahatlığı

Üç farklı markaya ait, neredeyse aynı fiyat bandında bulunan bu üç kulaklık arasında karşılaştırma yapacak olursak her birinin konforu en önemli kriterlerimizden biri. Her biri kaç saat kullanılabiliyor, malzemeleri neler, gözlük kullananlar için uygun mu gibi sorularla karşılaştıracağız.

Aslında her biri saatlerce kullanabileceğiniz kadar rahat. Suni deriden yapılmış kafa yastığı uzun süre kullansanız bile ağırlık yaparak sizi rahatsız etmiyor, herhangi bir ağrı yaratmıyor. Gözlükle de kullanımı oldukça rahat, sadece çok büyük gözlüklerle kullanırsanız o zaman sorun yaratabilir çünkü kenarlarda kalan boşluklar çok fazla değil.

Kulaklığın her iki tarafı da suni deri kaplama. Boyutları 172 x 81,7 x 182 mm olan Logitech G332’nin kulak kısımları fazla derin olmadığından kulağınızın tamamını kaplamayabilir.

Logitech G332 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Logitech G332 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

​Ses Kalitesi

Kullanım rahatlığından bahsetmişken, kısaca üzerinden geçemeyeceğimiz kadar önemli olan bir konuya da her bir kulaklık için değinelim. Karşılaştırmamızı yaparken oyun içi seslerin nasıl geldiğini, müziklerin nasıl duyulduğunu, diğer oyuncuların seslerinin nasıl geldiğini ve kulaklıkların dış sesleri nasıl engellediğini göz önünde bulundurduk.

Ayrıca her bir kulaklığın performansını bir de teknik olarak görebilmek adına benchmarking test yaptık. G332, 10 üzerinden 7 alarak iyi bir sonuç çıkarttı. G332, sizi oyun içerisinde yönlendirme konusunda oldukça başarılı fakat bizi ara sıra şaşırtan durumlar da oldu. Bazen gürültünün kaynağını belirleyemediğimizden oyun içinde aksaklıklar oluştu. Bir saniyelik bir kayıp bile özellikle online oyun oynuyorsanız oyunun akıbetini çok etkileyecektir. Ayak ve silah sesleri gibi hem yumuşak hem şiddetli sesleri de oldukça net duyabiliyorsunuz. G332, bu konuda da oldukça başarılı. Başka oyuncularla yüz yüze geldiğinizde sanki boş bir odada konuşuyormuşsunuzcasına yankı yapıyor. Bilgisayarınızın fanı veya TV gibi dış gürültüleri engelleyerek oyununuza da odaklanabilmenizi sağlıyor.

Logitech G332’den müzik performansı konusunda fazla etkilenmedik ama yine de şimdiye kadarki görebileceğimiz en kötü performansı sergilemedi. Orta ve tiz sesler oldukça güçlü fakat bas konusunda biraz zayıf kalıyor. Benchmarking testinde G332, binaural ve sürücü eşleştirme testinde çok iyi bir iş çıkarttı ama bas kalitesinde az önce de belirttiğimiz gibi zayıf kalıyor.

​Mikrofon

Mikrofon kalitesi de bir oyuncu ve bolca görüşme gerçekleştiren kullanıcılar için oldukça önemli bir kriter. G332, gürültülü ortamlarda yapısı ve boyutu sayesinde izole etmeyi başarıyor. Karşı oyuncularımızdan aldığımız yoruma göre iletilen seslerde biraz bulanıklık ve çamurluk bulunuyordu. Diğer kulaklıklarda karşılaşabileceğiniz en büyük sorun bazı harflerin çok baskın iletilmesiydi fakat G332 böyle bir sorun yaşatmadı.

Klavye sesleri ve fan sesi gibi gürültüleri filtreleme konusunda iyi bir performans sergileyen Logitech G332, nedense aynı odada eğer bir konuşma gerçekleşiyorsa bunu filtreleyemiyor. Sizin sesinizle, biraz daha uzaktan gelen bir sesi karıştırıyor.

Logitech G332 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Logitech G332 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

​Sonuç

Son olarak genel farklılıklara bakacak olursak, G332’nin sağ kulaklığı üzerinde bulunan ses yükseltme/azaltma ve mikrofonu sessize alabilme kontrolleri kullanıcılarına büyük kolaylık sağlıyor. Bu da G332 için büyük bir artı. Kabloyu veya mikrofonu çıkartamıyorsunuz bu yüzden 2 metrelik bir kablo biraz kısa kalıyor.

Logitech’in G332 modelini oyuncular oldukça severek kullanarak oyun içi deneyimlerini üst seviyeye taşıyacaklardır. Profesyonel oyuncular için öneremesek de keyif almak isteyen oyunun içerisine dalıp dış dünyadan biraz da olsa uzaklaşmak isteyen kullanıcılar için ideal bir kulaklık olacaktır. Yaklaşık 440 – 480 TL arasında bulabilirsiniz.

Eğer bütçenize uygun kaliteli bir kulaklık arıyorsanız Logitech G332 iyi bir seçim olacaktır. Neredeyse Best Buy ödülü bile alacakken aynı segmentteki rakiplerinden birkaç dolar daha pahalı olması sebebiyle ödülü kaçırdı. Yine de uygun fiyatlı kulaklıklar arasından önerebileceğimiz en iyi modellerden biri Logitech G332 olacaktır. Özellikle indirim zamanlarında yakalayabilirseniz kaçırmayın deriz.

Logitech G332 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0