Logitech G432 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

Logitech G432 7.1 sanal çevresel ses desteği ile oyuncular için ideal bir kulaklık gibi gelebilir fakat tasarımı ve gecikme süresi performansıyla rakiplerinin gerisinde kalıyor. Logitech G432, piyasada fazlaca bulunan kablolu kulaklık modelleri arasında yerini alıyor. 79.99’lık fiyatıyla satışa sunulan G432, 7.1 sanal çevresel ses destekli USB ses kartıyla beraber geliyor. Kullanıcılarına oldukça yüksek kalitede bir ses sunuyor. Kablolu olması nedeniyle bizi biraz hayal kırıklığına uğrattığından, eğer bütçenizi biraz daha artırabilirseniz Razer Kraken Tournament ya da Logitech’in bir diğer modeli olan G Pro’yu almanızı öneririz. Önerdiğimiz bu iki kulaklık da G432’nin özelliklerine sahip fakat daha iyi bir şekilde çalışıyorlar.

Sevdiklerimiz

  • 7.1 sanal çevresel ses desteği için USB ses kartı ile geliyor

Sevmediklerimiz

  • Ses kalitesi
  • Kalın yapısı

Teknik Özellikleri

  • Bağlantı Tipi: Kablolu
  • Ürün Tipi: Mikrofonlu kulaklık
  • Kullanım Şekli: Kulaküstü
  • Ses Çıkışı: 20 Hz – 20 kHz
  • Empedans: 39 Ohm
  • Ağırlık: 280 gram

Tasarım

Logitech G432’nin tasarımı, G serisindeki diğer modellere oldukça benziyor. Kablosuz model olan G935 gibi ışıkları bulunmasa da, G432 siyah renkli tasarımını biraz da olsa canlandıran mavi deri kenarlara sahip. Kulaklıklar plastik ve kulak yastıkları da kumaş kaplı.

Sol kulaklıkta büyük ve esnek mikrofon bulunuyor. Aynı zamanda biraz arkasında ses ayarlama tekeri ve 3.5 mm’lik bağlantı girişi bulunuyor. G432’de, G Pro’daki gibi kabloyu ve mikrofonu çıkartamıyorsunuz. Kulaklıklar aynı zamanda plastikle kaplı metal bir kafa bandına sahip. G432 sadece 280 gram ağırlığına sahip. Bu da onu rakiplerine göre çok da ağır bir kulaklık yapmıyor. İnce yastık ve kumaş seçimleri biraz daha hafif olmasını sağlamış fakat PDP LVL50 ve Razer Kraken Tournament ile karşılaştırırsak rahatlık konusunda biraz geride kalıyor.

Logitech G432 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Logitech G432 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Bağlantı

G432, 3.5 mm’lik bağlantısı sayesinde herhangi bir jak girişi olan yeni nesil oyun konsollarıyla, telefonla ya da tabletle kolayca çalışabilir. Ayrıca USB ses kartı sayesinde bilgisayarınızda da rahatlıkla çalışabilir. Hem de USB ses kartı sayesinde 7.1 sanal çevresel ses desteğini kullanabiliyorsunuz. USB ses kartı kısa bir kablo ile 3.5 mm’lik çıkışı sayesinde kulaklığınıza bağlanabiliyor. Kulaklıktan gelen 7.1 sanal çevresel ses adaptörle karıştırılarak sunuluyor.

Mikrofon

Mikrofon, böyle çok da pahalı diyemeyeceğimiz bir kulaklık için oldukça iddialı. Yaptığımız testlerde seslerimiz oldukça temiz iletildi, sadece biraz da olsa nefes seslerini alabiliyor. Sesli sohbet ve arama yapmak için ideal fakat mikrofonda bir sünger olsaydı daha iyi bir performans sağlanabilirdi.

Bas sesleri çok da etkileyici olmamasına rağmen, G432 şaşırtıcı bir biçimde yüksek sesli frekansları iletme konusunda başarılı. G432’yi müzik dinleme konusunda da tercih etmek isterseniz oldukça dengeli bir sese sahip. Vokaller gücünü pek fazla gösteremese de orta seviye bir oyuncu kulaklığı için ideal bir performans sunuyor.

Oyun Performansı

G432, konsollarda kullanıldığında 3.5 mm’lik jak ile çalıştığından, her oyuna ve platforma bağlı olarak performanslarda değişimler meydana gelebiliyor. G432’yi Playstation 4’te Apex oynayarak deneyimledik. Sesler biraz fazla ve bas seviyeleri düşük olmasına rağmen silah sesleri çok patlak geliyordu. Oyunun ses optimizasyonu başarılı olduğundan ayak seslerine kadar duyabilmenizi sağlıyordu.

Bilgisayardaki deneyimimize göre, USB ses kartı kullanmak zorunda olduğumuzdan sesler yetersiz geliyordu. Aksiyon oyunu oynarsanız, sesler biraz yetersiz kalacaktır. Oyun içerisinde silah ve ayak seslerini rahatlıkla duyabilirsiniz fakat G432’nin ses yetersizliği nedeniyle oyunun atmosferine girebilmenizi zorlaştırıyor.

Logitech G432 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Logitech G432 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Sonuç

Logitech G432’yi 600 TL ile 700 TL arasında bir fiyata teknoloji marketlerinden ve sanal alışveriş sitelerinden satın alabilirsiniz. Yüksek frekanslı seslerde başarılı ve 7.1 sanal çevresel ses desteği ile de ilgileri çekiyor. Yine de Razer Kraken Tournament veya Logitech G Pro kadar başarılı değil. Bu iki kulaklık mikrofon konusunda muhteşem ve çıkartılabilir kabloya sahip ki bir oyuncu için en önemli iki şey de bunlar olabilir. Eğer bütçenizi aşabilirseniz, bu kulaklıklara bakmanızı öneririz ama Logitech G432’den de uygun fiyatlı bir kulaklık arıyorsanız Astro Gaming A10 modeline bakabilirsiniz. Bu model hem görünümüyle hem de rahatlığı ile, bizce G432’nin önüne geçmeyi başarıyor.

Logitech G432 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0