Logitech H340 Mikrofonlu Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Logitech H340 Mikrofonlu Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

Logitech H340 oldukça uygun fiyatına rağmen gürültü engelleyici mikrofon özelliğine sahip. Hafif yapısıyla bu özelliği bir araya geldiğince mutlaka göz atmanız gereken bir kulaklık haline geliyor.

Sevdiklerimiz

 • Ses kalitesi
 • Gürültü engelleyici mikrofon özelliği
 • Gözlük kullanıyor olsanız bile rahat kullanım sağlıyor
 • 2 yıl garanti
 • Kıvrılabilir mikrofon
 • Sevmediklerimiz
 • Kabloda kullanabileceğiniz düğmeler bulunmuyor.
 • Teknik Özellikleri
 • Ağırlık: 100 gram
 • Kablo Uzunluğu: 1.8 metre
 • Bağlantı Desteği: USB
 • Mikrofon Gürültü Engelleme Desteği: Var
 • Frekans Aralığı: 20Hz-20kHz
 • Ses ve Mikrofon Kalitesi
Logitech H340 Mikrofonlu Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Logitech H340 Mikrofonlu Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

İlk olarak en önemli özellikten bahsetmemiz gerektiğini düşünerekten, ses ve mikrofon kalitesinden başlayalım dedik. İyi haber şu ki, bu kulaklığı alırsanız duyduğunuz ve ilettiğiniz sesin tertemiz olacağından emin olabilirsiniz.

Yüksek kaliteli bir kulaklığa sahip olmak, düşük bit sesinin azaltılmasına yardımcı olur. Ayrıca bu durum genellikle gelen sesin çok sessiz çıkmasına neden olur, bu nedenle yüksek, neredeyse maksimum ses seviyesi gereklidir.

Logitech H340, her ne kadar müzik için tasarlanmamış olsa da sizi memnun edecek şekilde yüksek bir ses kalitesi sunar.

15cm’lik küçük mikrofonunun sesinizi algılayıp algılayamayacağı konusunda endişelenmeniz gayet doğal fakat hem gürültülü alanlarda hem de evde kullandıktan sonra gayet iyi olduğunu göreceksiniz. Gürültülü mekanlarda aktif gürültü engelleme özelliği sayesinde biraz da olsa sesinizin daha net şekilde iletilmesine yardımcı olur.

H340’ı müzik konusunda inceleyecek olursak, bir pop müzik dinlerseniz kulağınıza gelecek sesler size pek de kötü gelmeyecektir. Tiz veya bas baskıları olmadan eşit bir ses kalitesi sunuyor. Sahne derinliği konusunda maalesef ki başarılı değil. Eğer bir oyuncu değilseniz, sadece görüşmeler için mikrofonu olsun, uzun kullanımlarda rahat ettirsin diyorsanız, çok fazla ses kalitesi ve derinliği aramıyorsanız Logitech H340, sizin için uygundur.

Kullanım Rahatlığı

İyi haber, Logitech’in H340 kulaklığının aşırı derecede rahat olması. 100 gramlık hafif tasarımı sayesinde kafanızda ağırlık yapmadan 3-4 saat boyunca rahatlıkla kullanılabilir.

1.8 metre uzunluğundaki kablo uzunluğu fişe takılıyken daha fazla özgürlük sağlar, böylece görüşme sırasında ayağa kalkıp birazcık esneme hareketleri yapabilirsiniz.

Diğer bir artısından bahsedecek olursak o da dönebilir kulaklıkları ve yumuşak yapısı sayesinde gözlüklerinizle birlikte rahatça kullanabilirsiniz. Saatler geçmesine rağmen bile sizi tasarımı ve yapısı sayesinde rahatsız etmeyecektir.

Katlanabilir mikrofonun da kulağınıza baskı yapıp yapmayacağını düşünüyor olabilirsiniz ancak kavisli tasarımı sayesinde sağ kulağınıza hiçbir rahatsızlık vermeyecek ve saatlerce, günlerce kullanımınızda sıkıntı çıkmayacaktır.

Sade tasarımına rağmen gerçekten de çok rahat bir kulaklık bu yüzden Logitech H340, kullanıcılarından tam not alıyor.

Logitech H340 Mikrofonlu Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Tasarım ve Yapı

Eğer ki evden çalışıyor ve çevrimiçi görüşmeler gerçekleştiriyor, röportaj yapıyorsanız Logitech H340 ilginizi uygun fiyatı ve performansıyla çekecektir. İnce ve şık tasarımı profesyonel gözükürken, estetik olarak da karşınızdaki insanı rahatsız etmeyecek kadar da kibardır.

Diğer bir avantajı ise köpük kulak yastıklarının çıkartılabilir olması ve aynı zamanda gerektiğinde yıkayabiliyor hem de yenisiyle değiştirebiliyorsunuz.

H340 tasarım açısından Logitech’in bir diğer modeli H151’e çok benzer çünkü ikisi de sade bir tasarıma ve kenardan çekebileceğiniz kıvrılabilir bir mikrofona sahip.

Kablo üzerinde bulunan düğme ile çağrılar yaparken sessize alma düğmesi oldukça işinize yarayacak. Aynı zamanda bu özelliği H151 modelinde de görebilirsiniz. Tabi bu özelliği kablodaki bir butona gerek duymadan uygulama üzerinden de rahatça yapabilirsiniz. Orası ayrı bir konu.

Yapısının kalitesine bakarsak H340 tam bir canavardır ve kullanıcıların deneyimlerine göre 1000 saatten fazla kullanılmasına rağmen aşınma konusunda hayal kırıklığına uğratmamıştır.

Kablonun kendisi, USB ucuna kadar ekstra bir siyah plastik kapakla birlikte sarılmıştır. Bu sebepten kabloyu da daha dayanıklı ve uzun ömürlü hale getirmeyi başarmışlar.

Sonuç

Logitech H340’ı eğer sadece mikrofonu ve rahatlığı için satın almak istiyorsanız, bu sizin için doğru bir seçim olacaktır. En zengin özelliklere ya da en iyi kaliteye sahip bir kulaklık değil fakat Türkiye’de 250 ile 350 TL arasında değişmekte ve bu oldukça uygun fiyatıyla kulaklık arayışındaki insanları cezbediyor.

Logitech HB340’ı satın alırsanız mükemmel bir mikrofona ve ses kalitesine, rahat kulaklığa ve iki yıllık garanti belgesine sahip olursunuz.

Logitech H340 Mikrofonlu Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0