Logitech H540 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

Logitech H540 ile hem müzik dinleyebilir hem de aramaları keyifle gerçekleştirebilirsiniz. Bu gibi özellikleri bilgisayarda da yüksek kalitede kullanmanız mümkün.

Sevdiklerimiz

 • Sade tasarımı
 • Mikrofon kalitesi
 • Ses kalitesi
 • Fiyat/performans

Sevmediklerimiz

 • USB kablosu

Teknik Özellikleri

 • Empedans: 20 Ohm
 • Kablo Uzunluğu: 1,8 metre
 • Hassasiyet (kulaklık): 115 dB +/- 3 dB
 • Hassasiyet (mikrofon): -42 dBV/Pa +/- 3 dB
 • Frekans Yanıtı (mikrofon): 100 Hz – 16 kHz
 • Frekans Yanıtı (kulaklık): 20 Hz – 20 kHz

Tasarım ve Özellikleri

Logitech H540, iyi tasarlanan sade bir kulaklık modeli. Parlak bir bitişe sahip olduğundan bize biraz Beats modellerini andırdı. USB kablolu olan H540, plastik parlayan yapısıyla oldukça kaliteli duruyor. Logitech H540’ın kulak yastıkları deri ile kaplı. Ayrıca kafa bandında da aynı malzeme kullanılmış. Hafif yapısı ile uzun süreli kullanımları mümkün hale getiriyor. Sağ kulaklıkta, birer tane olmak üzere, ses artırma/azaltma butonu bulunuyor. Bu butonların altında ise mikrofonu sessize alma butonu var. Hemen butonun alt kısmında da zaten mikrofon bulunuyor. Mikrofonu katlayıp kulaklığın içerisine de saklayıp, görünmez hale getirebilirsiniz.

Logitech H540 kulak üstü kablolu kulaklık, lazerle ayarlanmış sürücülere ve bozulmaları en aza indirmeyi amaçlayan bir ekolayzere sahiptir. Ayrıca ayarlanabilir mikrofon, görüşme esnasında arka plan gürültüsünü azaltmak üzere tasarlanmıştır.

Logitech H540 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Logitech H540 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Ses Kalitesi

Logitech H540’ı bilgisayarınıza USB girişi sayesinde takarak kullanabilirsiniz. H540’ı test etmek için öncelikle iTunes üzerinden bir müzik açtık. Aslında Logitech’in sadece mikrofon konusunda çok başarılı olduğunu düşünsek de yanıldığımızı fark ettik. Logitech H540, sıcak ve detaylı ses tonlarıyla müzikleri keyifle dinlemenizi sağlıyor. H540, bas konusunda da oldukça başarılı.

Logitech H540’ı Skype üzerinden de denedik. Mikrofon konusunda bizi hayal kırıklığına uğratacağını düşünmemiştik ki zaten beklediğimiz gibi de durum sonuçlandı. Karşı tarafın sesini net bir şekilde almamızın yanı sıra, Logitech H540’ın mikrofonu sayesinde sesimiz tertemiz ve net bir şekilde alıcısına ulaştı. Gürültü engelleme özelliğinin de etkisini görmezden gelmemek gerekir. Aramalar esnasında arkadan gelen gürültüleri engelleme konusunda bayağı bir iş görüyor.

Logitech H540 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Logitech H540 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Sonuç

Logitech H540, tasarımıyla herkesi etkilemeyecek olsa da bizce sade ve kaliteli görünümüyle vaat edilenleri yerine getirme konusunda başarılı. Yapısında kullanılan hafif materyaller sayesinde de uzun süreler boyunca kullanma konusunda endişe etmenize gerek kalmayacak. Ses kalitesi, aramalarda ve müzik dinleme sırasında kullanıcılarını hayal kırıklığına uğratmayarak başarılı bir performans sunuyor. Logitech H540’ın özelliklerine sahip birçok kulaklığı rahatlıkla piyasada bulabilirsiniz fakat böyle bir fiyata sahip kulaklığı bulabilmek kolay olmayacaktır. Bütçenize uygun, yüksek kalitede bir kulaklık arıyorsanız, Logitech H540’a kesinlikle bir göz atmalısınız.

Logitech H540’ı, 350 TL ile 400 TL arasında teknoloji marketlerinden ve online alışveriş sitelerinden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Logitech H540 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0