Logitech H800 Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

Logitech son zamanlarda yaptığı yenilikçi tasarımlarıyla adından söz ettiriyor. Birçok ürünü bilgisayar kullanıcıları için olsa da H800 adlı ürünü cep telefonundan tutun tablet kullanıcılarına kadar herkese uyum sağlayacak türden. Logitech’in H800 modeli mikrofonlu olarak geliyor. Bluetooth’lu birçok kulaklık sadece bir şey yapma konusunda başarılıyken, bu model hem müzik dinlemek hem oyun oynamak hem de görüşme yapmak için kullanılabilir.

Sevdiklerimiz

 • Kullanışlı
 • Şık tasarımlı
 • Kolay taşınabilir

Sevmediklerimiz

 • Yapısı
 • Ses kalitesi

Teknik Özellikleri

 • Sürücü Çapı:
 • Ses Çıkışı: Stereo
 • Mikrofon: Var
 • Uzaktan Kumanda: Var
 • Kullanım Mesafesi: 12 metre
 • Kullanım Süresi: 6 saat
 • Şarj Tipi: USB
 • Bağlantı Tipi: Kablosuz
Logitech H800 Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Logitech H800 Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Tasarım

Tasarımına bakacak olursak Logitech H800 oldukça şık ve sade bir tasarıma sahip. Ayarlanabilir kafa bandı, yumuşak süngeri ve mikrofonu ile kullanışlı ve hafif bir ürün. Yapısının kalitesine bakacak olursak bizi pek etkileyemediğini söylememiz gerek. Kulaklık aslında tamamen hafif olması için tasarlanmış fakat ince kafa bandı ve bağlam yeri her an kırılacakmış gibi hissettiriyor, fakat diğer bir yandan da hafif olması taşınabilirliği kolaylaştırıyor.

Kulaklıklar kulağınızın bir kısmını kapatıyor, ayrıca gayet iyi oturuyor. Aynı zamanda mikrofonun esnek yapısı sayesinde konumunu rahatlıkla ayarlayabilirsiniz. Kulaklığın üzerinde bulunan kontroller biraz ucuz bir hissiyat veriyor. Sağ kulaklık üzerinde oynatma ve çağrı işlemleri için kontroller bulunurken, sol kulaklık üzerinde wireless USB aparatını muhafaza etmeniz için bir kısım yer alıyor.

​Özellikleri

Logitech H800 kablosuz kulak üstü kulaklık modelini mikro USB ile şarj edebilirsiniz. İçerisinde bulunan bataryayı çıkartıp değiştiremiyorsunuz. H800’ün sağ kulaklığı üzerinde bulunan kontrolleri sesi artırma ve azaltmak için kullanıyorsunuz. Kulaklığın hemen üzerinde ise +/- işaretleri bulunduğundan öğrenmenizi kolaylaştırıyor. Ayrıca oynatma/duraklatma ve mikrofonu sessize alma butonu da bulunuyor. Mikro USB şarj girişinin hemen yanında ise sonraki/önceki parçaya atlama ve mod değişimi butonları yer alıyor.

Tabletlerde, telefonlarda kullandığınız zaman Bluetooth modunu kullanırken USB aparatı ile bilgisayarınıza bağlayabilirsiniz. Windows USB’yi takar takmaz cihazı otomatik olarak algılıyor. Önemli bir detay var ki o da şu Windows’ta bağlı iken yaptığınız ses ayarları sadece orada kalıyor.

​Performans

Logitech H800’ün ses kalitesi bizi etkileyecek kadar iyi değil ve sürücüleri en düşük ses seviyelerinde bile seslerin bozulmasına sebep oluyor. Orta ve yüksek ses seviyesinde kullanmak bu model için en iyisi. Ses tonu gayet doğal fakat böyle bir kulaklığı oyunlarda kullanmak için tercih etmek istemeyebilirsiniz.

Mikrofon kalitesi ise orta kalitede ve arama yapmak için yeterli. USB aparatı takılıyken sunduğu performans kalitesi biraz daha yüksek.

Logitech H800 Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Logitech H800 Kablosuz Kulaklık İncelemesi

​Sonuç

Logitech H800, taşınabilir tasarımı ve sadeliği ile oldukça şık gözüken bir kulaklık. Her ne kadar ses kalitesi yeterli olmasa da USB aparatı ile elde ettiğiniz ses performansını artırabilirsiniz.

Logitech H800 Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0