Omthing AirFree Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

Omthing AirFree uygun fiyatlı gerçek kablosuz kulaklık kategorisinde yerini almayı başarıyor. Kullanım rahatlığı, mikrofon ve ses kalitesi ile de fiyat/performans açısından sizi memnun edecektir.

Sevdiklerimiz

 • Type-C girişi
 • Fiyat/performans

Sevmediklerimiz

 • Plastik yapısı

Teknik Özellikleri

 • Bluetooth Standardı: 5.0
 • Su Koruma Seviyesi: IPX4
 • Kullanım Süresi: 3.5 – 4 Saat
 • Şarj Girişi: Type-C
 • Teknik: parametreler
 • Sürücü: 7 mm
 • Empedans: 32 Ω
 • Etkili mesafe: 10 metre
 • Batarya: 40 mAh
 • Boyutlar (şarj kutusu): 70 x 36,5 x 25,4 mm

Tasarım

İlk uygun fiyatlı gerçek kablosuz kulaklıklar arasında yerini almayı başaran Omthing AirFree kablosuz kulaklık, $20 – $30 arasında satışa sunuldu. Omthing AirFree bu kadar uygun fiyatlı olduğunu açıkçası belli ediyor. Oldukça küçük olduğundan yanınızda taşıması da çok kolay. Mıknatıslı olan şarj kutusu, aynı zamanda Type-C girişine sahip. Şarj kutusu üzerinde maalesef bir LED ışık gösterge bulunmuyor. Kulaklıkların ve şarj kutusunun kalan bataryasını kontrol edemiyorsunuz.

Kulaklıklar, kulağınıza rahatça oturabilecek kadar küçük. Kulaklıklar çok hafif ve rahat olduğundan kulağınıza iyi bir şekilde oturuyor ve özellikle spor yaparken bile düşme tehlikesi yaşamıyor. Kulaklıkta bulunan LED ışık müzik dinlerken yanıyor. Bazen yanıp sönebiliyor, bazen de hiç açılmıyor fakat özellikle akşamları kullanırken bu durum sinir bozucu olabiliyor.

IPX4 koruma seviyesi sayesinde de spor yaparken ve yağmurda yürürken endişe etmenize gerek kalmayacak. Tek bir şarjda 3.5 – 4 saatlik bir kullanım süresi sağlarken şarj kutusu ek olarak 4 kez daha şarj edebilmenize imkan tanıyor.

Omthing AirFree Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Bağlantı ve Kontroller

Omthing AirFree’de bulunan dokunmatik kontroller çok az olduğundan yapabileceğiniz işlemler sınırlı. Sonuç olarak, sağ kulaklığa iki kez bastığınızda müzik oynatma/duraklatma, sağ kulaklığa iki kez bastığınızda ise sesli asistan devreye giriyor. Maalesef parça atlama ve ses ayarı gibi önemli iki özelliği kulaklık üzerinden kontrol edemiyorsunuz.

Bluetooth bağlantısı ise 10 metreye kadar stabil, bir bozulma ya da kopma yaşatmıyor. Ayrıca kulaklıklardan birini şarj ederken öteki ile dinleme keyfinize devam edebilirsiniz. Eğer sadece sol kulaklığı kullanacaksanız, sağ kulaklığın özelliklerini sol kulaklıkta kullanabiliyorsunuz. Bu da çok zekice düşünülmüş bir sistem.

Kulaklıkların birbirine bağlanması 2-3 saniye sürebiliyor. Bazen direkt olarak müzik çalmaya başlıyor fakat bazen de müziğin gelmesi için biraz beklemeniz gerekiyor. Bu da ilginç bir durum ama fazla sorun yaşatacağını sanmıyoruz.

Ses Performansı

Android ve iOS cihazlarla video izlemek oldukça keyif verici. Senkronizasyon çok başarılı. Oyun oynarken tabi ki bir gecikme söz konusu fakat bu kulaklığın iddiası da bu değil zaten. Çağrı gerçekleştirirken ise sesiniz çok temiz bir şekilde karşı tarafa iletiliyor. Çok gürültülü ortamlarda arka ses her ne kadar iletilse de seste bir kopukluk yaşamanıza neden olmuyor. Yine de iç ve dış mekanlarda rahatlıkla arama gerçekleştirebilirsiniz.

Kulaklıkla birlikte gelen üç farklı boyutta olan yedek silikon uçları ile de kendinize göre olanı bularak izolasyonu en iyi şekilde sağlayabilirsiniz.

Omthing AirFree Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Sonuç

Omthing AirFree gerçek kablosuz kulaklık, uygun fiyatı, yüksek ses kalitesi, izolasyon sağlaması, IPX4 koruma seviyesi, Type-C girişi ve mikrofon kalitesi ile oldukça başarılı bir kulaklık olduğunu kanıtlıyor. Özellikle dışarda ve sporda kullanacaklar için Omthing AirFree çok mantıklı bir seçim olacaktır. Omthing AirFree’yi 250 – 350 TL arasında teknoloji marketlerinden ve sanal alışveriş sitelerinden kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Omthing AirFree Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0